zeman2021
6.10.2021
Kategorie: Politika

Žije president Zeman?

Sdílejte článek:

COM/SPU

Těsně před volbami se ve velkém rozjely spekulace o zdravotním stavu českého prezidenta Miloše Zemana. Po mnohých vyjádření se k věci nyní vyslovil také exprezident Václav Klaus, který ve vysílání rádia Impuls uvedl, že by Zeman měl mít problémy s játry. Údajně tento jeho stav souvisí s jeho stylem života.

I když dnes k Zemanově stavu vyjadřoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru a reagoval tím na spekulace médií a opozice, zřejmě to nestačilo. Své totiž řekl i Zemanův předchůdce v úřadu.
 

„S jeho stylem života, se skleničkou na jedné straně a cigaretkou na straně druhé to souvisí, to ví každé malé dítě,“ prohlásil v rádiu Václav Klaus.

 
Když moderátora zajímalo, zda může prezident odvádět náročnou práci a zda se jeho zdravotní stav neodráží na jeho úsudku, Klaus odpověděl ve prospěch Zemana.
 
„Jestli má problémy s játry, a to asi má, ale nejsem lékař, se zdravým úsudkem to nemá nic společného,“ vysvětlil svůj pohled na věc.
 
Klaus však nebyl jediný, kdo Zemanovo zdraví řešil. Ve středu totiž na toto téma hovořil také premiér Andrej Babiš se šéfem Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze Miroslavem Zavoralem.
 
„Mluvil jsem ráno s ředitelem Ústřední vojenské nemocnice a pan prezident je v pořádku. Nevím, jak to vzniklo, ale byl jsem ubezpečen, že pan prezident je v pořádku,“ uvedl Babiš věci na pravou míru.
 
Zavoral je přitom osobním lékařem prezidenta. Sám mluvčí Ovčáček ale navíc veřejnost ujišťoval, že prezident nyní pracuje v Lánech a v pátek se chystá k volbám.
 
„Pan prezident pracuje v Lánech, včera se věnoval přípravám oslav 28. října, podepsal dekrety vyznamenaných. V pátek se pan prezident chystá volit,” uvedl Ovčáček na Twitteru.
 
Hradní mluvčí také uvedl, že podrobnosti budou oznámeny ve čtvrtek odpoledne. Podle něj se Zeman také chystá na povolební vyjednávání a již vzniká plán schůzek.

Zdravotní stav prezidenta

O zhoršení zdravotního stavu prezidenta se spekuluje již několik dní, dokonce se objevily zprávy o jeho tajeném úmrtí. Nehledě na to, že prezident České republiky Miloš Zeman opustil Ústřední vojenskou nemocnici již na konci září a následně se setkal s několika českými politiky, řada zdrojů uváděla, že zdravotní stav Zemana není zdaleka tak uspokojivý, jak se oficiálně tvrdí. Někteří poslanci otevřeně prohlásili, že vzhledem k nadcházejícím sněmovním volbám a následnému sestavení vlády by česká veřejnost a politici měli mít jasnou představu o zdraví prezidenta, který se podle Ústavy má aktivně podílet na tomto procesu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 020 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)