injekceockovani
28.10.2021
Kategorie: Společnost

Žij a nech žít

Sdílejte článek:

JITKA GOTTEROVÁ

jitka-gotterova8852959_0Jsem úplně zděšena jak mnohdy zcela nechutnými způsoby se vzájemně lidé napadají. Jedno z jakých příčin.

Pokaždé, když s námi někdo nesouhlasí a my jsme nezlomně přesvědčeni o tom, že právě náš úsudek je ten správný, dostáváme se takzvaně do bodu varu a máme v tu chvíli zcela jasno, že před námi stojí hlupák.

Takové pocity zná jistě každý.

Ovšem ne vždy je třeba takovému hlupákovi hned natvrdo vpálit, že je hlupák, neboť i on je jistě pevně přesvědčen, že z nás dvou tím hloupým dozajista není on. Pokud se ti dva rozhodnou jeden druhého knokautovat je logické, že rány uštědřené z obou stran nabývají na tvrdosti a četnosti úderů. Velmi často i podpásových, protože co by jeden neudělal pro to, aby zvítězila pravda. Samozřejmě čím méně nám na oponentovi záleží, či se dokonce jedná o člověka, kterého vysloveně nesnášíme, tím zapáleněji dokážeme bojovat a nějaký kompromis či ústup nepřipadá v úvahu. Taková nesnášená osoba prostě nemůže mít pravdu nikdy!

Téma, které momentálně rozděluje společnost nejvíce je covid. Fakt mi mozek nebere, kam až jsou lidi schopni zajít. Ale proč?

Já a moji synové máme na očkování proti covidu rozdílné názory. Jednou jsme si takhle sedli a dali řeč. Každý řekl to svoje pro a proti. Kluci se dali očkovat, já ne. Nikdo nikomu nic nevyčítá, neurážíme se, respektujeme vzájemně svá rozhodnutí.

Já je oba tak nenápadně po očku pozoruji, jestli jsou v pohodě (a jestli se jim třeba nezačínají zvětšovat uši apd) a modlím se, aby v pohodě bez komplikací zůstali. To samozřejmě přeji všem očkovaným i neočkovaným.

Já osobně počítám s tím, že mohu (a samozřejmě nemusím) mít někdy v budoucnu těžký průběh covidu, kterému by případné očkování předešlo (a nebo taky ne) a jsem si vědoma rizika, že mohu zemřít. Kluci vědí, že v takovém případě najdou v prvním šuplíku mého psacího stolu manuál, jak postupovat a co nezapomenout zařídit v případě mé smrti. Je toho dost, ale vzali to na vědomí, aniž by se mi snažili nějak domlouvat.

Oceňuji to. Já jim také nikdy nerozmlouvala horolezecké aktivity, ačkoli vím, že se jednou nemusí vrátit. Mám vždy strašné nervy a mám pocit, že ten strach až bolí, ale jsem si vědoma toho, že bych nějakým domlouváním či výčitkami akorát vynervovala i je. A to by nikomu a ničemu neprospělo.

Někde v diskuzi jsem zaznamenala názor (a ne jednou), že neočkovaný člověk nakažený covidem a hospitalizovaný je vlastně nezodpovědný darebák, který si za těžký průběh nemoci může sám (kdo může za ty hospitalizované očkované jaksi nikdo neřeší) a zbytečně tak zaměstnává lékaře, který by mohl ošetřovat někoho jiného (který si to zaslouží víc) či dokonce, že kvůli němu může umřít někdo jiný (kdo si zaslouží víc žít), protože na něj lékař kvůli nějakému neočkovanému darebáku neměl čas.

Nebudu citovat nějaké statistiky očkovaných a neočkovaných a kritizovat kdo je jak bezohledný, nezodpovědný apd. Informací je málo a tak je nahrazují spekulace v obou táborech. Že by si však neočkovaný zasloužil odmítnutí lékařské péče……..

Podle mého názoru by si podle takového kritéria zasloužilo ošetřit a žít jen velmi málo lidí.

Myslím, že jednou z nejčastějších příčin úmrtí jsou dopravní nehody – zaslouží si ošetřit řidič, když se sám rozhodl řídit dopravní prostředek a riskovat nehodu?

Jak si vůbec může dovolit otravovat lékaře silný kuřák a chtít, aby se někdo zabýval jeho cévními či plicními chorobami, když se sám rozhodl riskovat celý život své zdraví?

Alkoholici nechť si sami řeší svoje játrové cirhózy, protože lékaři mají přeci na práci důležitější pacienty (tedy pokud není očkovaný na covid – to by pak bylo něco jiného).

Moji synové se rozhodli očkovat, protože hodně cestují a došli k závěru, že pokud si chtějí zachovat svůj dosavadní životní styl, je očkování nezbytné. Věří, že by farmaceutický průmysl nepustil do světa něco, co by nebylo stoprocentní. Jejich názor, respektujme to.

Já se očkovat nenechala, protože mám pochybnost o kvalitě vakcíny, která byla tak krátce testována. Jinými slovy nevěřím farmaceutickému průmyslu stoprocentně, mám obavy. Vzpomněla jsem si na lék Thalidomid, který byl v šedesátých letech podáván ve 46 státech těhotným ženám jako sedativum. Když se zjistilo, že je silně karcinogenní a způsobuje těžké degenerativní poruchy plodu, užívalo ho už cca pět milionů těhotných žen po celém světě. Když se to zjistilo, začalo se užívání léku omezovat a desítky let se rodily zmrzačené děti, než byl lék zcela zakázán. Zhruba po šedesáti letech se výrobce léku svým obětem omluvil. Tož tak.

Upřímně doufám, že se za nějakých šedesát let nebude muset nikdo omlouvat za vakcinu proti covidu. Fakt si to moc přeji, už kvůli svým dětem.

Stejně jako se nikdo nemusel omlouvat za vakcinu proti TBC, břišnímu tyfu, černému kašli apd. Nejsem plošným odmítačem očkování, jen v případě covidu jsem skeptická.

Mým důvodem neočkovat se je zodpovědnost vůči sobě samé. Zkuste to prosím respektovat, i když jste přesvědčeni o tom, že nemám pravdu. I když jste přesvědčeni o tom, že život očkovaného má větší hodnotu než život neočkovaného.

Přeji všem očkovaným i neočkovaným dlouhý a krásný život plný porozumění.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 429 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
221 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)