zena9
8.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Ženy v politice a jejich dnešní svátek

Sdílejte článek:

JIŘÍ SUDÍK

SUDIKDnes slavíme Mezinárodní den žen, tento svátek byl v dobách komunismu trochu zprofanovaný, přesto, nebo právě proto si myslím, že právě dnes si ženy naši úctu zaslouží a že bychom si jejich svátek měli připomenout a popřát jim jen vše krásné a vše hezké.

Slovanské ženy jsou obecně velice krásné a troufám si říci, že mezi nimi vynikají právě Češky, Moravanky a Slovenky. Máme nejen ženy krásné, ale i inteligentní, schopné, činorodé, pracovité. Právě proto mne mrzí, že je jich tak málo ve vládě i v parlamentu. Ten ženský prvek v politice prostě chybí. To co vidíme zejména ve vládě, ale i v parlamentu nepovažuji za ženy, ale spíše za karikatury žen. Ano v parlamentu jsou i vyjímečné ženy, vyjímečné poslankyně. Najdeme tam ženy milé, slušné, inteligentní, věcné, ženy před jejichž interpelacemi se členové vlády schovávají jak malé děti.Těchto žen není mnoho, ale buďme rádi za to, že jsou. Jsou vidět, jsou slyšet, všichni je známe a zaslouží si naše upřímné poděkování Těmto ženám můžeme jen popřát, aby vydržely a aby jich bylo stále více a více.

Nyní se ale podívejme na to co máme ve vládě? Venezuela1 Maláčová, o té je zbytečné jakkoliv mluvit. Pak je tu Venezuela2 Schillerová. Ta se od té první se nijak moc neliší. Ano mluvím o Ministryni financí, mluvím o té, které platíme luxusní apartmán v Pařížské ulici, nájem ji platíme my, daňoví poplatníci. Měsíční nájem v této ulici může dosahovat až 200 tisíc měsíčně. A tahle ženská je ve své prostoduchosti přesvědčena o tom, že si to zaslouží?…

Co další členka vlády Ministryně spravedlnosti Benešová ? Ta když promluví, co slovo, to perla. Nepřekvapuje mne, že je v Babišově vládě, spíše mne zaráží jak „todlecto“ mohlo v minulosti dělat soudkyní na těch nejvyšších postech?

Pojďme ale ještě o kousek výš. Zastavme se u Babišovy Jourové, také politické turistky. Jourová byla v roce 2006 v kause Budišov obviněna z milionových úplatků. Přes své vlivné známosti byla zadržena a byla na ni uvalena vyšetřovací vazba. Ve vazbě strávila 33 dnů a nakonec se podařilo téměř nemožné. Z vazby byla propuštěna na svobodu. Nicméně, ten měsíc ve vězení jí prý způsobil trauma a tak chtěla po nás daňových poplatnících za ten měsíc v lochu odškodnění 3,6 milionu Kč. A ona ty peníze od nás dostala. V roce 2012 vstoupila do Babišova klanu a ten ji později prosadil jako komisařku do Evropské unie. Tam nyní pobírá měsíční plat přes půl milionu Kč. Svůj plat Jourová příliš ovlivnit nemohla. Bruselští úřednici již jsou takoví. Myslí na sebe, vlastně především na sebe a jen a jen na sebe.. Na Babišovo Jourové mi spíše vadí to, že nehájí zájmy Evropanů, že nehájí zájmy Evropy, ale hájí zájmy jen a jen Bruselských úředníků.

Podívejme se ale také na sněmovní opozici, no oni si opozice říkají. Co třeba nechvalně známá eurosvazačka z TOP09 Pekarová-Adamová? Popravdě řečeno, mluvit o ní je nošení dříví do lesa. Ona sama už je svojí „inteligencí“ po celé zemi natolik „profláknutá“, že je zbytečné se o ní ještě dál zmiňovat. Přesto, tahle eurosvazačka je hvězda v porovnání s některými Pirátkami. Když některé Pirátky vidím a slyším tak si nejsem jist zda mají dokončenu základní školu? Zda již vůbec někdy pracovaly? Zda vysedávání v poslanecké restauraci není jejich první „ práce“ v životě ? Případně jestli si nedesinfikují své roušky toluenem ?

Dámy, ženy, ještě jednou vše nejlepší k Vašemu krásnému svátku, hodně zdraví, pohody i trpělivosti. A nebojte se vysoké politiky. Potřebujeme Vás tam. Pomozte vyčistit ten Augiášův chlév.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 620 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)