burkabellen
1.5.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Ženy, které utekly před islámským týráním, píšou rakouskému presidentovi o ponížení a šátcích

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/WELT.de

Velmi vážený pane spolkový prezidente Van der Bellene,

my, lidskoprávní aktivistky z čistě islámských kulturních krajin, ze kterých přicházíme a z nichž utíkáme, protože naše životy v nich byly ohroženy – rozhodnuté, že jako ženy nebudeme již více snášet náboženský tlak, útisk a násilí – jsme pohoršeny Vašimi výroky, v našich očích naivními, ohledně šátků na hlavě a politického islámu.

Naše práce, stejně jako naše osobní historie, by Vám jako politikovi měly být známy.

Utekly jsme ze Saudské Arábie, Iránu, Iráku, Pákistánu, Afghanistánu, Alžíru, Makedonie a z našich vlastních muslimských rodin do Evropy.

Mnoho z nás muselo žít za zákonem přikázaného nošení šátku, další pod tlakem, že šátek na hlavě je symbol počestné a mravné ženy. Proti tomu jsme za životaohrožujících okolností bojovaly.

Víme bohužel příliš dobře, co to znamená narodit se v těchto kulturních krajích jako žena, jak za těchto ženám nepřátelských okolností vyrůstat.

Proto jsme za svoji životní úlohu zvolily dát hlas milionům žen na celém světě, které v těchto krajích žijí a kde úpí, a upozorňovat na jejich křivdy.

Zneužíváte sílu svého úřadu, jestliže šátek na hlavě představujete jako symbol svobody, přestože slouží k pohlavnímu apartheidu, útisku, donucování a rozlišování mezi mravnou počestnou ženou a prostitutkou!

Jdete dokonce tak daleko, abyste prosil svobodné západní ženy, aby ze solidarity proti takzvané islamofobii a údajnému rasismu se defeminizovaly?

Tento kulturní relativismus, tento čistý sexismus, který Vaše výroky znamenají, je pro nás nesnesitelný.

Spatřujeme naléhavou potřebu vzájemného setkání, na kterém bychom Vás přesně zpravily, co to znamená žít jako žena v těchto kulturních krajích.

Dáváme hlas milionům žen, které žádný hlas na veřejnosti nemají, stejně jako ochraňujeme výdobytky ženského hnutí a pra-feminismu, které jsou v dnešní demokracii nepostradatelné, jsou naší západní hodnotou a zákonem.

Vyšetřete si čas pro vyslyšení hlasu lidí, kteří pod údajnou „islamofobií“ trpěli.

Právě nyní požadujeme MY, hlasy milionů žen, ale také mužů, kteří snášeli utrpení pod politickým patriarchálním islámem, Vaši pozornost.

Tím jste po Vašich otevřených výrocích milionům lidí dlužen.

Myslíme si, že je i ve Vašem zájmu, aby se na utrpení, donucování a útisk upozornilo a abyste vyslyšel všechny zúčastněné strany, stejně jako je ve Vašem zájmu, abyste tuto oblast nepřenechal pravým štváčům.

Proto chováme dobrou naději, že schůzka mezi Vámi a námi bude proveditelná v nejkratším možném čase.

Mina Ahadi (Irán)
Zana Ramadani (Makedonie)
Kenza Boukhelida-Andresen (Alžír)
Nazanin Brumand (Irán)
Worood Zuhair (Irák)
Rasha Ahamad (Jemen)
Naila Chikhi (Alžír)ZDROJ: welt.de

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.