27.11.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Žena a islám: Kdo měl pravdu v pořadu “Máte slovo”?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAROLÍNA KUNSTOVÁ 27|11|2014

K diskusi, která se rozvířila o postavení žen v islámu po vysílání pořadu Máte slovo na ČT1 zde uvádíme jeden zajímavý text, který by případným dalším českým konvertitkám mohl otevřít oči:

Je – li sebevražedným atentátníkem muž, společnost to jaksi bere. Žena jako sebevražedná atentátnice je však těžko stravitelná. Proč?

.
Podívejme se na to ze “západního” hlediska. Žena v západní společnosti je rovnocenná muži. Má stejná práva, smí samostatně jednat, pracovat, smí se rozhodnout, zda se vdá nebo zůstane svobodná, jestli porodí děti, nebo půjde na potrat ( neplatí o katolických zemích typu Irsko a Polsko ). Má také stejné povinnosti – platí daně stejně jako muži, při spáchání trestného činu dostane stejný trest, ze zákonů neexistují úlevy podle pohlaví..
.
A nyní přejděme na “islámské” hledisko. Žena se muži zdaleka nemůže rovnat. Hezké je vyjádření šaríy, že na svědectví jednoho muže musí být svědectví dvou žen ( a kolik velbloudů, to už raději nepíšou, co kdyby to byl jeden? ), dědické právo je poloviční, ženiny doklady, pokud nějaké má, musí mít muž – živitel a hlava rodiny.. V Saudské Arábii se pro jistotu novorozené ženy ani nezapisují do matriky, proč taky? Žije? Nežije? Je to přece jen užitečné domácí zvíře, nic víc. Duši nemá.
.
Ženy v islámských zemích žijí odděleně od mužů, ve školách, pokud je jim umožněno do nich chodit, mají své místnosti a chodby, mají své kavárny, i když bez svolení muže nesmí nejen ze země, ale ani na ulici, musí chodit zahalené – muslimky tvrdí, že je to pro jejich ochranu, protože muži neumí ovládnout svůj chtíč při jejich spatření. To však nevysvětluje drakonické tresty při porušení zahalovacího zákona – proč jsou trestány ženy? Za to, že uvádějí muže v pokušení? A jsou bity preventivně, aby nikoho nenapadlo zahodit závoj?
.
konvertislam
.
Při znásilnění stačí, aby muž popřel, že se ženy někdy dotkl, a většinou vyvázne bez trestu. Žena však zemře – stačí pouhý fakt znásilnění, aby byla odsouzena k smrti, násilník vyvázne bez trestu, protože on je muž a přece to neudělal..
.
Pro muslimky je výbuch kariéra. Kariéra, kterou se dostanou do ráje stejně jako muži, protože tím se stanou mužům rovnocenné. Nedivím se muslimkám, že jsou schopny si ovázat kolem pasu semtex a jít se vyhodit do vzduchu jako Reem Al-Riyashi. Ta zajistila svým dětem tímto činem peníze po zbytek života, protože jsou dětmi mučednice pro víru. Peníze, které platíme my, protože Palestina je velmi štědře dotována z EU.
.
Divím se nám, že si platíme vlastní vrahy. A nejen platíme, i jim zdarma ukazujeme, jak se u nás žije, tím, že u nás studují spousty muslimů. Většina atentátníků z jedenáctého září studovala v Evropě či Americe. Ukazujeme jim, jak nás zasáhnout a která místa jsou naše citlivá. Proč???
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
22 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.