3653669-img-bundestag-berlin-nemecko-v0 (1)
25.9.2020
Kategorie: Společnost

Země nočních můr

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Ženský křesťanský étos hrál v počátcích křesťanství velkou roli, pro udržení této civilizace byl možná přínos žen významnější než mužský element. Nesčíslné množství žen z (nejen)patricijských rodin v Římě, které se ztotožnily s křesťanskou ideou a i za cenu sebeobětování konvertovaly své okolí, fascinující sv. Cecílie, patronka hudebníků, inspirující pro dnešní perverzní dobu může být celý její život, svatá Monika konvertovala Augustina, za velmi významné se považuje pokřtění francouzského krále Chlodwiga, kterého konvertovala jeho žena Chlodechildis, sochy velkých českých žen, které významně ovlivnily christianizaci střední Evropy, lze naštěstí ještě někde potkat v románských chrámech nebo v mladším ztvárnění i někde v parku.

Pár starších žen, ale v menším procentu i mladé, se tradičně modlily před mší nebo odpoledním požehnáním v kostelích, částečně na Moravě, hodně na Slovensku. Starší žena předříkávala modlitbu na počest matky Boží a ostatní opakovaly. Nemodlily se za něco konkrétního, ale za to, aby matka Boží nezapomněla na tento svět a pomohla všem trpícím. Směšné? Profesor a ředitel jednoho  vrcholného technologického institutu v Indii se vzdal funkce, žije z milodarů, medituje a modlí se za svět před hinduistickou svatyní, v Indii jeho počínání nikomu směšné nepřipadá.
 .
Při pohledu na zemi, která Evropě diktuje, na Německo, je též rozpoznatelný velký vliv žen a též jde o rozhodující vliv ve společnosti, nejen Merkelová, spoustu spolkových zemí i politických partají vedou ženy. Nakonec mechanický princip procentuálního vyrovnání v řídících funkcích a grémiích vede k tomu, že ženský faktor převáží, žena je důslednější a zarputilejší, nejde o to přesvědčit o konkrétním názoru, ale o převzetí a ztotožnění se s civilizačním směrem, podobně jako v počátcích křesťanství. A bohužel dnes tento civilizační směr Němkám nenastavil žádný Kristus, o němž nevěřící historik Renan prohlásil, i když nebyl bůh, jeho kvality z něho boha dělají. Německé ženy, coby předobraz všech EU žen, mají své bůžky v imigračních lágrem, není potřeba žádný Augustin, žádná velká filozofie, jsou tam “trpící” uprchlíci. Nikdy se nespojoval obraz křesťanské ženy s nějakým politickým spolkem, v Německu je to normál, katolický svaz německých žen (KFD) je velmi agresívní organizací v boji za své imigrované spasitele. Spolkové shromáždění KFD vydalo prohlášení, že členství v Alternativě pro Německo (AfD) není slučitelné s členstvím v jejich katolické organizaci, prohlašují, že jsou proti pravicovému populismu, rasismu a akcentu na mužskou roli. KFD je pro multikulti společnost, proti populismu a za genderovou spravedlnost.
 .
Podle předsedkyně Machthild Heilové jsou proti AfD, která propaguje zastaralou roli ženy ve společnosti. „AfD nemá v programu platové vyrovnání mezi muži a ženami, ani genderové kvóty, KFD jde proti takovému zpátečnickému kursu“, říká předsedkyně svazu.
 .
Dalším smrtelným hříchem AfD je podle vůdkyně německých katolických žen postoj AfD ke klimatické evropskounijní politice, AfD neguje podíl člověka na klimatických změnách, není to slučitelné s katolickou morálkou, říká Heilová. Podobně jako svaz německých katolických fúrií se nedávno vyslovil proti pravicovému populismu svaz katolické mládeže a svaz katolických zaměstnanců. Tento typ antikřesťanského fašizoidního běsnění v Německu není nic neobvyklého, členy AfD vylučují ze sportovních oddílů, zájmových sdružení atd. V období socialismu, nebylo pozorováno nic podobného, vyhazování reakcionářů od filatelistů nebo šachistů se nekonalo. Svaz kuželkářů toleroval i nenávistné antikomunisty.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 043 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.