3653669-img-bundestag-berlin-nemecko-v0 (1)
25.9.2020
Kategorie: Společnost

Země nočních můr

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Ženský křesťanský étos hrál v počátcích křesťanství velkou roli, pro udržení této civilizace byl možná přínos žen významnější než mužský element. Nesčíslné množství žen z (nejen)patricijských rodin v Římě, které se ztotožnily s křesťanskou ideou a i za cenu sebeobětování konvertovaly své okolí, fascinující sv. Cecílie, patronka hudebníků, inspirující pro dnešní perverzní dobu může být celý její život, svatá Monika konvertovala Augustina, za velmi významné se považuje pokřtění francouzského krále Chlodwiga, kterého konvertovala jeho žena Chlodechildis, sochy velkých českých žen, které významně ovlivnily christianizaci střední Evropy, lze naštěstí ještě někde potkat v románských chrámech nebo v mladším ztvárnění i někde v parku.

Pár starších žen, ale v menším procentu i mladé, se tradičně modlily před mší nebo odpoledním požehnáním v kostelích, částečně na Moravě, hodně na Slovensku. Starší žena předříkávala modlitbu na počest matky Boží a ostatní opakovaly. Nemodlily se za něco konkrétního, ale za to, aby matka Boží nezapomněla na tento svět a pomohla všem trpícím. Směšné? Profesor a ředitel jednoho  vrcholného technologického institutu v Indii se vzdal funkce, žije z milodarů, medituje a modlí se za svět před hinduistickou svatyní, v Indii jeho počínání nikomu směšné nepřipadá.
 .
Při pohledu na zemi, která Evropě diktuje, na Německo, je též rozpoznatelný velký vliv žen a též jde o rozhodující vliv ve společnosti, nejen Merkelová, spoustu spolkových zemí i politických partají vedou ženy. Nakonec mechanický princip procentuálního vyrovnání v řídících funkcích a grémiích vede k tomu, že ženský faktor převáží, žena je důslednější a zarputilejší, nejde o to přesvědčit o konkrétním názoru, ale o převzetí a ztotožnění se s civilizačním směrem, podobně jako v počátcích křesťanství. A bohužel dnes tento civilizační směr Němkám nenastavil žádný Kristus, o němž nevěřící historik Renan prohlásil, i když nebyl bůh, jeho kvality z něho boha dělají. Německé ženy, coby předobraz všech EU žen, mají své bůžky v imigračních lágrem, není potřeba žádný Augustin, žádná velká filozofie, jsou tam “trpící” uprchlíci. Nikdy se nespojoval obraz křesťanské ženy s nějakým politickým spolkem, v Německu je to normál, katolický svaz německých žen (KFD) je velmi agresívní organizací v boji za své imigrované spasitele. Spolkové shromáždění KFD vydalo prohlášení, že členství v Alternativě pro Německo (AfD) není slučitelné s členstvím v jejich katolické organizaci, prohlašují, že jsou proti pravicovému populismu, rasismu a akcentu na mužskou roli. KFD je pro multikulti společnost, proti populismu a za genderovou spravedlnost.
 .
Podle předsedkyně Machthild Heilové jsou proti AfD, která propaguje zastaralou roli ženy ve společnosti. „AfD nemá v programu platové vyrovnání mezi muži a ženami, ani genderové kvóty, KFD jde proti takovému zpátečnickému kursu“, říká předsedkyně svazu.
 .
Dalším smrtelným hříchem AfD je podle vůdkyně německých katolických žen postoj AfD ke klimatické evropskounijní politice, AfD neguje podíl člověka na klimatických změnách, není to slučitelné s katolickou morálkou, říká Heilová. Podobně jako svaz německých katolických fúrií se nedávno vyslovil proti pravicovému populismu svaz katolické mládeže a svaz katolických zaměstnanců. Tento typ antikřesťanského fašizoidního běsnění v Německu není nic neobvyklého, členy AfD vylučují ze sportovních oddílů, zájmových sdružení atd. V období socialismu, nebylo pozorováno nic podobného, vyhazování reakcionářů od filatelistů nebo šachistů se nekonalo. Svaz kuželkářů toleroval i nenávistné antikomunisty.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 053 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)