27.9.2013
Kategorie: Společnost

Zemanův zoufalý nápor starých kádrů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 27|09|2013

Lidé se s přibývajícím věkem nemění. Spíš naopak, vlastnosti ať už ty obdivuhodnější, nebo ty temnější se prohlubují a zesilují. Mladý snílek bude snít i k stáru a hrubián nezmoudří, jen se z něj stane starý hrubián.

 

 

Mít prezidentem Zemana byla před nedávnem noční můra spousty našich spoluobčanů. Dnes je to smutná realita, která víc než co jiného v současné společensko-politické vřavě reprezentuje poslední vzedmutí “staré gardy”, lidí bytostně spojených s dobou, ve které bylo normální pohrdat názory druhých a kde loajální dacan stoupal vzhůru po hlavách těch méně ohebných a méně loajálních.

 

Na starých časech není špatného. Zlé je, pokud někdo vytahuje staré zkompromitované metody do nové doby a spolu s nimi staré zkompromitované lidi.

 

A přesně to dělá dnes Miloš Zeman, představitel starých metod, komplotů loajálních kamarádů (ve skutečnosti po většinou dozadkuZemanovivlezků) a zejména namyšlenosti vlastního světa. To vše je mnohem horší proto, že se tady snoubí tyto staré dinosauří metody s výjimečně obhroublým a arogantním modelem člověka. Miloši Zemanovi jede poslední vlak a on se rozhodl že si tu jízdu parádně užije, navzdory nejen svým odpůrcům, ale i samotným občanům, kterými se tak rád zaštiťuje. Nakonec obdobně to dělali kdysi komunisté a dnes se tak prezentují i ostatní socialisté a levice vůbec.

 

Aktivita lidí, kterých myšlenky a metody pocházejí z těchto starých časů, se prudce zvyšuje. Zeman postupně na světlo vytahuje prototypy, které “umí” politiku po staru, a přes které, budou-li tedy znovu o věcech veřejných rozhodovat, udělá Česko mnoho kroků nazad, což v době, kdy kroky kupředu jsou spíše drobné krůčky, bude smutný výsledek neblahého dědictví komunismu. Čuba, Šlouf, Mynář, Zbytek, Rusnok, Fischer, Benešová a mnoho dalších věrných, kteří vycítili lanovku k moci zvanou Zeman.

 

Přičteme-li k tomu aroganci páně Zemanovu, se kterou častuje střídavě novináře (byť si to mnohdy někteří i zaslouží), politiky, studenty i občany jiného názoru, máme tu obrázek umírajícího světa drsného levičáctví, té kdysi, tak před dvěma sty lety, vcelku pochopitelné revoluční vlny. Obrázek, který nám sice občas připomene i Bohuslav Sobotka, ale který jsme si v podání bývalých komunistických kádrů a samotného Zemana mohli odpustit. Kdysi snad, do dnešní doby ale opravdu nepatří.

 

A signálů o tom, jak demokratický je Zeman, je čím dál víc. Pojem demokratický nesnese ve skutečnosti jakýchkoliv přídomků, jste-li demokratem pak úplně, nejste-li, taky úplně. Zeman ale popírá demokratické principy společnosti nejen slovy, ale zejména skutky. Obecné zvyklosti přehlíží, zákony a ústavní pravidla překračuje nebo se pohybuje za legislativní hranou a pokud se ho na to zeptáte, budete patrně za idiota, nebo za něco velmi podobného.

 

Už padají výhružná slova soukromým podnikatelům, už dostávají prostor choutky znárodňovat, zakládat státní banky a potravinové řetězce, diktovat soukromníkům, jaké chování se od nich očekává a pokud se tak chovat nebudou, bude moci pan prezident Zeman s úspěchem pochybovat o jejich schopnostech či morálním či jiném kreditu. Tyto zprávy denně přibývají a lidé si na tento styl zvykají. Vidí ho v televizi, vidí ho mladí, vidí ho ve světě.

 

 

Zeman v roli prezidenta je ostudou země. Není příkladem lidem v jednání ani v životním stylu. Doba, ve které žil a působil je nenávratně pryč, jen on se tomu hodlá bránit tak dlouho, jak to půjde. A nebo tak dlouho, jak ho necháme. Doufejme, že napáchá co nejméně škod a že jediným pozitivem jeho společenské derniéry bude fakt, že si spousta lidí, a zejména mladých lidí, na jeho aroganci a hrabivosti po moci uvědomí, že je nutné se takovýmto spasitelům bránit a držet je co nejdál od demokracie a svobody, kterou tu máme příliš krátce, než abychom si z ní nechali dělat trhací kalendář starých struktur. Protože svoboda nemá alternativu.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 611,11 Kč
Vybráno 16.03%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.