27.12.2013
Kategorie: Politika

Zemanova řeč

Sdílejte článek:

OD: ROMAN POTOCZNÝ 27|12|2013

Původně jsem chtěl v názvu mírně parafrázovat a nazvat svůj blog „Prezidentova řeč“ ovšem to by musel dnešní Zemanův proslov připomínat prezidentský projev a Miloš Zeman připomínat alespoň vzdáleně prezidenta.

 

 

Miloš Zeman se v roli prezidenta rozhodl „znesvětit“ jakékoliv zažité zvyklosti. Zatímco jsme si v minulých letech zvykli slýchat novoroční projevy prezidentů, Miloš Zeman se rozhodl pro „vánoční poselství“. Sám sobě tím velice ublížil, jelikož jeho blábolení by se snad dalo poslouchat ve stavu novoročního deliria, ovšem nikoliv ve střízlivém stavu.

 

Nikdy jsem neslyšel sebestřednější projev stárnoucího, mocichtivého muže, který je pouze a jen zahleděný do sebe a nenabízí nic jiného, než pohled do nitra svého ega. Již na počátku „poselství“ se rozhodl na příkladu několika „pochybných“ amnestií z minulosti ukázat, že všichni prezidenti před ním nestáli za nic a on je ten jediný, správný, v čemž mezi řádky pokračoval až do konce projevu.

 

Proto jsme se, ač uvedl, že nebude vyjmenovávat detaily, dozvěděli, kolik absolvoval od počátku svého prezidentování schůzek. Škoda, že nepodotkl, že řadu z nich zasvětil podpoře své vlastní strany SPOZ, což z něj činí typického „nadstranického prezidenta“ a řadu dalších schůzek, aby intrikoval v zákulisí, například bezprostředně po volbách, kdy podpořil Haškovo křídlo v ČSSD.

 

Obdobně pokračoval při vyjmenovávání svých zásluh, za které pokládá zřejmě i letní svržení Nečasovy vlády a přinejmenším ustanovení své vlády „odborníků“, kterou jmenoval bez ohledu na ústavní zvyklosti a fakt, že kromě jemu navržené „stojedničky“ mohl pověřit sestavením vlády někoho, kdo by měl alespoň částečně šanci dostat v parlamentu důvěru. Nikoliv pana Rusnoka, který důvěru nezískal, dodnes vládne „na psí knížku“ a jehož strana zcela propadla v předčasných volbách.

 

A propós prozatímní vlády samozřejmě nemohl nepochválit odborníky na jednotlivých ministerstvech. Nedovedu posoudit, nakolik jsou to lidé na svých místech, protože si nejsem vědom ničeho zásadního, čím by se zapsali do historie naší země, ale pevně doufám, že nepokládá za odborníka pana Rusnoka, který ani neví, že by se jako premiér vlády měl zúčastnit pohřbu jiného, věhlasného státníka, a raději jde „ty vole“ na fotbal, protože tam má „ty vole“ večeři.

 

 

Kromě toho, co si Miloš Zeman myslí, že udělal dobře a co udělal ještě lépe, jsme se nedozvěděli nic. Žádné hodnocení současné situace, ani dalšího krizového roku, natož pak jakýkoliv výhled do budoucnosti. Žádné povzbuzení občanů. Jeho voliči i občané této země jsou totiž panu prezidentovi naprosto ukradení.

 

Zatímco projevy Václava Havla i Václava Klause vyvolaly vždy spoustu otázek, na které občané hledali v dalším roce odpovědi, mě na konci projevu Miloše Zemana napadla jediná otázka. Na co potřebujeme takového prezidenta? Neschopného reprezentovat jakýkoliv zdravý, životní styl, neschopného reprezentovat vlastní zemi, neschopného činit rozhodnutí ve prospěch svých občanů a neschopného odříkat smysluplný projev.

 

 

ZDROJ: Roman Potoczný

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.