8.8.2013
Kategorie: Společnost

Zemanova dočasná vláda – tak na pět až deset let

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 08|08|2013

Premiér dočasné Zemanovy vlády, kterého nemohu hodnotit lépe, než jako nanicovatou loutku, dnes ve sněmovně oznámil, jak Zemanova vláda bez politické podpory postaví českou zemi zpátky na nohy, jak ji vytáhne z bryndy, do které ji prý dostala, jak říkal chvilku před Rusnokem dočasný prezident Zeman, vláda Kalouskova.

 

 

Zemanova vláda pochopitelně nic kloudného neprovede, rozhodně ne hned. To pozoruhodné na celé věci není ani tak kvičení všech kolem, bušení pravdoláskařů na poplašné tamtamy o zániku demokracie, nebo obhroublá arogance Zemanova, který v nejvyšší státní funkci a na půdě sněmovny pozurážel kde koho jenom proto, že byl před ním mikrofon a kamera naší skvělé ČT. Ani to není důvod ke zvýšení pozornosti.

 

Ale souhrn záchranného Rusnokova balíčku s vyjádřením ceny za danou populistickou reklamu už stojí za to. Ve svém projevu slíbil Rusnok národu investici státu v hodnotě odhadem 30-40 miliard ročně. Podrobnosti naleznete jinde, ale podstatou byly samé krásné věci, jako investice do školství, řešení nezaměstnanosti, podpora zemědělců (proč ne třeba hrobníků?) atd atd.

 

Nic z toho, bohužel není reálné a většina věcí nebude nikdy fungovat a co víc, jsou to jen další kapitoly navyšující byrokracii, počet státních zaměstnanců a nároky na státní rozpočet. S výjimkou registračních pokladen, které jsou jen socialistickou buzerací a nemají žádný pozitivní efekt na výběr daní, neřekl Rusnok, čím by Zemanova vláda dokázala zajistit konsolidaci státních financí a opravdu přinesla změnu v životě běžného občana.

 

A tak ja na místě otázka, co vlastně svým prohlášením Rusnok sdělil národu:

 

Oznámil lidičkám, jak je dobře, že bylo zatočeno s Nečasovou vládou, což je pro mnoho uší krásná písnička.

Slíbil, že bude líp, protože teď vláda rozdá lidem peníze – na dotacích, školném, podpoře podnikání atd.

A řekl, že důvěra nedůvěra, oni to nevzdají a budou vládnout dál.

 

 

Suma sumárum, sehrál Rusnok skvělý předvolební part v režii Miloše Zemana, bratru tak za třicet miliard, které dělá souhrn oněch opatření a o které tu fakticky nejde. Ale spousta občanů už se těší, jak toho milého pana Rusnoka zvolí znovu v řádných volbách. Pak už může SPOZ s Rusnokem a ČSSD s Haškem, lidmi kteří kvůli postu udělají naprosto cokoliv, začít ony nesmyslné opatření realizovat pod nikdy neomrzelým heslem socialistů: zdroje jsou.

 

Je smutné, že je tu Zeman a je smutné, že je tu tolik existencí schopných dělat mu užitečné voly. Je smutné, že jim v tom nemá kdo zabránit, neboť pravicová opozice je zdecimovaná. Zeman s Rusnokem překročili hrubě hranice demokratické kultury a bude trvat dlouho, než se tyto názorové dinosaury podaří zatlačit zpátky. Že se jim mezitím podaří zplundrovat jakž takž fungující fiskální politiku země, je na tom asi nejsmutnější. A byť má prezident mandát dočasný a vláda i parlament také, škody po Zemanově comebacku budeme napravovat hodně dlouho.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.