zemanhrad

Zemana jsem nevolil, omlouvám se!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (57 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL POHNER

Psal se asi rok 1989 a já jsem v Technickém magazínu objevil článek od nějakého Ing. Zemana, líbil se mi, ale postupem času jsem toho arogantního pána s velkým egem, který vlezl do ČSSD, začal nesnášet. Když se měl stát poprvé prezidentem, vnitřně jsem běsnil a hledal zemi, do které bych emigroval po jeho zvolení. Velmi dobře si ten hořký pocit pamatuji.

Byl jsem vychován v rodině, kde slovo komunista bylo sprosté slovo a Rusko znamenalo okupaci. Ačkoliv jsem se o politiku poměrně zajímal, dlouho jsem nezpozoroval žádné indikace o změně světa a když, tak jsem je vnitřně omlouval. Bezvýhradně jsem věřil v demokracii západu a USA, kde jsem strávil i část svého života. První, co jsem začal vnímat, byl příliv muslimských obyvatel. Přečetl jsem část koránu a několik knih o islámu a samozřejmě také historické dokumenty, které popisovali život Mohameda. Dnes už vím, že jsem začal od konce, tedy od důsledků nikoliv příčin úpadku západní civilizace. Od té doby jsem četl víc a víc knih a zpráv z celého světa a poznal celou řadu souvislostí. Pochopil jsem, že svět se přepóloval a infekce socializmu drtivě zasáhla EU.

A teď se vrátím k té volbě prezidenta. Drahoš a Zeman, takto se rozhodla většina národa a nedá se s tím nic dělat. Postesknout si nad tím, že skoro nikdo nechce doktora Hynka asi teď nemá smysl, stejně tak jako když v parlamentu nesedí ani Svobodní ani Realisté. Nepatřit do žádného z davu fanoušků je problém a pragmatické rozhodnutí bez sympatií k jednomu nebo druhému kandidátovi skončí pro takového “nezařazeného” voliče odsouzením z obou táborů.

Teď už vidím, že ten arogantní a nesympatický dědek, kterého jsem minule nevolil, je člověk, který se alespoň nebojí říkat pravdu. Nebojí se popisovat realitu takovou, jaká opravdu je bez růžových brýlí. Je také arogantní a nekorektní a nebere si servítky před nikým. To by v normální době svobody a demokracie nebylo nic lichotivého, ale ona už není normální doba. Nastupuje pokrytecká doba cenzury a překrucování pravdy a historie. Naše doba se vymyká z kloubů a za pravdu se trestá. Nastupuje totalitní postdemokracie a v takových dobách, jsou rebelové jako je Zeman důležití. Třeba Karel IV., Žižka, Churchill nebo Regan nebyli žádní korektní intelektuálové. Drahoš je prototypem beznázorového učitele z inkubátoru akademie. Ten nebude ochoten ani schopen prosazovat národní zájmy a názory, které ani sám nemá. A to nemluvím o riziku, že jeho nasazení a účast je přímo řízena a financována těmi, před kterými by naši zemi měl sám bránit.

Tento omluvný dopis jsem napsal proto, abych poděkoval všem, kdo v minulých volbách volili Zemana a naštěstí pro naší zemi mě přehlasovali.

Tento dopis je také určen všem, kteří jsou na stejné cestě, kterou popisuji, ale jsou zatím v místech, kde jsem byl před pěti lety. Podívejte se prosím dopředu. Překážka, kterou tak urputně odstraňujete, vás totiž dělí od propasti.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
308 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.