23.4.2015
Kategorie: Společnost

Zeman versus Peroutka

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 23|04|2015

… respektive Zeman versus novináři, což je asi ta pravá příčina a také důvod celé patálie. Pomstychtivý stařík sedící na hradě, se mstí a hází “novinářům” kost, o kterou se rádi poperou. Vše dost možná jen z jediného důvodu.

Tím důvodem je zaměstnat “novinářské” psy, tzv. hlídače demokracie a to tak, aby byla odpoutána pozornost od jiných, daleko důležitějších problémů. Asi tak to činí prezident, tedy dle mého názoru. Těžko totiž najít jiné vysvětlení, mající alespoň nějakou logiku. Samozřejmě zde hrají roli i jiné aspekty, ale ty jsou spíše vedlejší, ne však zcela marginální.

Chcete-li být velkým, musíte soupeřit s velikány, chcete-li poukázat na profesní chyby a selhání v nějaké profesi, vyberte si někoho, kdo je všeobecně uznávaným a respektovaným v tomto oboru. Tím nejlépe a nejúčinněji vyvoláte kontroverzi, polemiku a tedy i zájem. Nejsem a nemůžu si tím být jist, ale zamýšlím-li se podobně jako mnozí jiní nad příčinou Zemanova kontroverzního tvrzení, jen těžko naleznu rozumnější a logičtější vysvětlení.

zemanovcacek

Podobně i problém s velvyslancem USA, byl jistě motivován i jinými aspekty, a to tím spíše, že byla zcela záměrně dezinterpretována právě slova pana velvyslance. Důležitým a neopominutelným aspektem je zde totiž prostá, lidská uražená ješitnost páně prezidentova, kdy ho ve Spojených státech při jeho návštěvě nikdo důležitý nevítal a nepřivítal. Na rozdíl od exprezidenta Václava Havla. Zde si jsou opět velmi blízko i s exprezidentem Václavem Klausem, který to také těžce nesl. Ovšem nesnížil se tuším k tomu, aby se to promítlo do mezinárodních vztahů podobnou formou, jako to učinil samolibý a mstivý Miloš Zeman. Vše ostatní už je jen zbytečná omáčka, mající dle mého názoru skrýt tento hlavní motiv, pro který bylo naprosto pochopitelné a velmi diplomatické vyjádření velvyslance USA, pouhou a průhlednou záminkou. I zde jen stěží totiž naleznete logičtější vysvětlení, protože o žádné vměšování či dokonce nařizování co má prezident dělat, opravdu nešlo. 

Shrneme-li si to vše jaksi v kostce, bez zbytečností a příkras, bez hloupého a směšného vysvětlování, bez mlžení, tedy bez různých “ovčáčků a čtveráčků”, bez nepodstatných malicherností, tak dostaneme neradostný obraz samolibého a popudlivého staříka, který občas plácne nesmysl, občas se zapomene a pak se mstí těm, co ho nepovažují za nejlepšího, nejmoudřejšího a největšího ze všech dosavadních českých a československých prezidentů. Tečka.

A všichni ostatní, co to nechápou a nevidí, to jsou jen idioti, dokonce blbečci či neandrtálci. A proto je potřeba je vyměnit a dosadit na důležitá místa ty, jenž chápou a přijímají myšlenky tohoto našeho velikána a vidí ho tak, jak on vidí sám sebe. Stačí se totiž podívat na portrét, který si sám vybral. A máte hned jasno. Jak prosté, že?

ZDROJ: Karel Ábelovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.