23.4.2015
Kategorie: Společnost

Zeman versus Peroutka

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 23|04|2015

… respektive Zeman versus novináři, což je asi ta pravá příčina a také důvod celé patálie. Pomstychtivý stařík sedící na hradě, se mstí a hází “novinářům” kost, o kterou se rádi poperou. Vše dost možná jen z jediného důvodu.

Tím důvodem je zaměstnat “novinářské” psy, tzv. hlídače demokracie a to tak, aby byla odpoutána pozornost od jiných, daleko důležitějších problémů. Asi tak to činí prezident, tedy dle mého názoru. Těžko totiž najít jiné vysvětlení, mající alespoň nějakou logiku. Samozřejmě zde hrají roli i jiné aspekty, ale ty jsou spíše vedlejší, ne však zcela marginální.

Chcete-li být velkým, musíte soupeřit s velikány, chcete-li poukázat na profesní chyby a selhání v nějaké profesi, vyberte si někoho, kdo je všeobecně uznávaným a respektovaným v tomto oboru. Tím nejlépe a nejúčinněji vyvoláte kontroverzi, polemiku a tedy i zájem. Nejsem a nemůžu si tím být jist, ale zamýšlím-li se podobně jako mnozí jiní nad příčinou Zemanova kontroverzního tvrzení, jen těžko naleznu rozumnější a logičtější vysvětlení.

zemanovcacek

Podobně i problém s velvyslancem USA, byl jistě motivován i jinými aspekty, a to tím spíše, že byla zcela záměrně dezinterpretována právě slova pana velvyslance. Důležitým a neopominutelným aspektem je zde totiž prostá, lidská uražená ješitnost páně prezidentova, kdy ho ve Spojených státech při jeho návštěvě nikdo důležitý nevítal a nepřivítal. Na rozdíl od exprezidenta Václava Havla. Zde si jsou opět velmi blízko i s exprezidentem Václavem Klausem, který to také těžce nesl. Ovšem nesnížil se tuším k tomu, aby se to promítlo do mezinárodních vztahů podobnou formou, jako to učinil samolibý a mstivý Miloš Zeman. Vše ostatní už je jen zbytečná omáčka, mající dle mého názoru skrýt tento hlavní motiv, pro který bylo naprosto pochopitelné a velmi diplomatické vyjádření velvyslance USA, pouhou a průhlednou záminkou. I zde jen stěží totiž naleznete logičtější vysvětlení, protože o žádné vměšování či dokonce nařizování co má prezident dělat, opravdu nešlo. 

Shrneme-li si to vše jaksi v kostce, bez zbytečností a příkras, bez hloupého a směšného vysvětlování, bez mlžení, tedy bez různých “ovčáčků a čtveráčků”, bez nepodstatných malicherností, tak dostaneme neradostný obraz samolibého a popudlivého staříka, který občas plácne nesmysl, občas se zapomene a pak se mstí těm, co ho nepovažují za nejlepšího, nejmoudřejšího a největšího ze všech dosavadních českých a československých prezidentů. Tečka.

A všichni ostatní, co to nechápou a nevidí, to jsou jen idioti, dokonce blbečci či neandrtálci. A proto je potřeba je vyměnit a dosadit na důležitá místa ty, jenž chápou a přijímají myšlenky tohoto našeho velikána a vidí ho tak, jak on vidí sám sebe. Stačí se totiž podívat na portrét, který si sám vybral. A máte hned jasno. Jak prosté, že?

ZDROJ: Karel Ábelovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.