zemanrouska2
11.10.2020
Kategorie: Politika

Zeman už je jen trapný

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Po dobu uměle vytvořené celosvětové koranavirové krize v její druhé etapě byl poprvé český prezident Zeman více slyšet. A je třeba podotknout, že pár větami dokázal vytočit velkou část národa. Jeho odtržení od reality se snad poprvé ukázalo v plné nahotě. Přestože je rozhodně vhodnějším kandidátem na post prezidenta než poněkud hloupý akademik Drahoš, lze konstatovat, že i Zeman se už dostal za horizont svých intelektuálních schopností a doba do volby nového prezidenta bude náročná.

Bouři nevole umí Miloš Zeman vyvolat kdykoliv, kdy promluví. Většinou se však dotýkal především těch, kteří nesnáší Rusko a Čínu, což zase díky prounijní propagandě médií a části politické scény není nic zvláštního. Pro ekonomicky uvažující spoluobčany, kteří se dívají do budoucnosti, byla dosud Zemanova rétorika vcelku přijatelná. Rusko není Sovětský svaz a z Čínské lidové republiky prostoupené komunistickým duchem se stal světový obchodní hráč, se kterým mít dobré vztahy je prostě potřebné. Vysoká míra idiocie tak patřila spíše na stranu prezidentových oponentů cestujících na Taiwan, případně se ztrapňujících svými dopisy ruské vládě. Miloš Zeman tak může být považován za kontroverzní hlavu státu, nikoliv však za někoho, kdo to v hlavě neměl srovnané. Byť jinak, než si přála polovina národa a vládní opozice, například arogantní Miroslava Němcová. Zeman se pro tuto část politického spektra stal tvrdým oříškem a svými postoji k EU, migraci a Rusku s Čínou sypal sůl do ran neschopné opozice.

S postupem času se však vyhraněnost myšlenek Miloše Zemana lehce otupila a momentálně se jeho výpady z Hradu či Lán zaměřily na českou scénu. Otázkou zůstává, jaké informace dostává od svých staromilců, tedy suity těch, kteří jej obklopují. V období koronavirovém se jeho favoritem stal plukovník ve výslužbě Prymula a podobně jako Babiše ho Zeman bezmezně podporuje. Takže tu máme nově vzniklý triumvirát vládců. Co je spojuje, je pravděpodobně nenávist k podnikatelům. Tedy aspoň to tak vypadá. Zeman je levicový politik, který se tím nikdy netajil a obdivuje švédský model ekonomiky s daněmi tak vysokými, že tam by se Vám čistě podnikat snad ani nechtělo. Babiš považuje každého živnostníka za nepřítele a konkurenci předurčenou k likvidaci, ostatně sám kdysi prohlásil, že stát potřebuje pouze velké silné firmy. Myslel tím ty své. No a Prymula je guma, tedy bývalý voják z povolání závislý na státním platu. Vůbec netuší, co to podnikání je, protože to své založil na tunelování státní nemocnice pomocí své dcery.

Zeman prohlásil, že kdo kvůli covidu zkrachuje, není schopný podnikatel. A zmínil vládní program pro banky nazvavý Covid 3. Levičák na Hradu nikdy nepodnikal. Netuší tedy, co to znamená za zátěž, platíte li odvody za zaměstnance, nájmy, platby za energie, případné úvěry a leasingy, samozřejmě součástí Vaší činnosti jsou nákupy surovin, materiálů, technologií. To vše je zatížené několika daněmi. Pokud nejste ani malinko součástí šedé ekonomiky, pak Vás veškeré tyto náklady mohou během 2 měsíců bez plánovaného dosažení obratu a zisku klidně potopit. Ne každý má státní garance, úlevy, daňové prázdniny, vysoké zásoby a dlouholetou historii umožňující vytvoření dostatečného ekonomického polštáře. Navíc samozřejmě snaha dohnat úrovní života západní země pro mnoho podnikatelů znamenala mít relativně zajímavý nemovitý a movitý majetek v podobě domu a auta, občas fajn dovolenou, ale jinak o bohatství hovořit nejde a jede se na doraz. Pokud Zeman v tuto chvíli utrousí blbou poznámku o inteligenci podnikatelů, pak by mu měl někdo říct, že to byli právě on a Klaus, kdo stáli u rozprodeje bohatství země za pár šupů, a tím i u zchudnutí české společnosti.

Podnikatelé a středně velké firmy nesou hlavní daňovou zátěž, většinou jsou nájemci prostorů určeným k podnikání, jsou lovnou zvěří pro finanční úřady, zaměstnávají řadu spoluobčanů. Platí hypotéky, úvěry, leasingy, v podstatě zásadní měrou přispívají do státního rozpočtu, na kterém jsou závislí státní zaměstnanci včetně prezidenta. Pomoci v těžké situaci jim měl pomoci program Covid 3, o kterém prezident mluvil. Zkuste si tedy vyřídit nyní v bance úvěr. 14 dní jim vozíte podklady, denně požadují nové papíry, aby Vám žádost během pár hodin zamítli a Vy se dozvíte, že banky teď úvěry prostě poskytovat nechtějí a nebudou. Došlo i k dohodě mezi řediteli jednotlivých peněžních domů, takže tento stav je napříč spektrem bank. A když už úvěr dostanete, je požadováno vysoké ručení majetkem.

Představte si, že 20 let budujete firmu a za půl roku nesmyslného covidového šílenství se dostanete na nulu. 20 let práce v háji. Možná máte již nezadlužený dům a v garáži slušné auto, ale lidé na těžce vydřeném majetku logicky lpí a zastavit ho za nevýhodných podmínek prostě nechtějí. Stoupá platební neschopnost, která se předává dále. Svou vinu na tom mají i firmy typu Metrostav, Eurovia, které tlačí ty menší k likvidačním slevám, podobně v potravinářství kolosy Tesco, Makro Kaufland a další. Takže se lidé dostávají do psychického tlaku a zvyšuje se počet sebevražd způsobených hrdostí. Tito jedinci neunášejí prostě situaci, kdy jim došli prostředky a stávají se z vlastního pohledu nesolidními.

Zeman žije v prostředí, kde lítají miliony a miliardy. Možná sám není náročný, ovšem jeho okolí mlaská stále více, viz hradní kancléř Mynář. Podobně se nyní napakuje Prymula i s Babišem. Mluvil li tedy o pražské smetánce z barů, která si aspoň začne číst knihy, měl by si uvědomit, že k ní patří především jeho poskoci. A prostý lid toužící po odreagování? Navíc nevěřící politikům, kteří lhali, lžou a lhát budou, má pro svou nedůvěru důvod. Hra s čísly a fakty přešla do fáze, kdy již nelze tiše mlčet a trpět. Za to Zeman by měl radši…držet pusu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 137 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)