zemanhrad
16.4.2018
Kategorie: Politika

Zeman: Útok na Sýrii byl kaubojský projekt

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (No Ratings Yet)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Ozbrojený útok na jakoukoliv zemi může být proveden pouze se souhlasem Rady bezpečnosti OSN, uvedl prezident Miloš Zeman. Podle něj šlo v případě sobotního spojeneckého útoku na Sýrii o “kaubojský” projekt. 

“Zastávám jednoznačný názor, že ozbrojený útok na jakoukoliv zemi může být proveden pouze s mandátem nebo souhlasem Rady bezpečnosti OSN. Jedinou výjimkou je, když jde o islámské teroristy, jak je to například v Afghánistánu. To samozřejmě není případ Sýrie, protože tam islámští radikálové zaprvé bojují proti prezidentovi Asadovi a zadruhé už jsou zatlačení do kouta, takže nemají větší význam,” prohlásil Zeman.

“Do Sýrie se začínají vracet první uprchlíci, což je pozitivní zpráva. Pokud nějaký kaubojský projekt tuto pozitivní zprávu, mírně řečeno, brzdí, tak je to samozřejmě chyba,” dodal.

“Západ neuvěřitelně rozvrtal Blízký východ. Začněme vstupem do Iráku s tvrzením, že jsou tam zbraně hromadného ničení. Žádné se tam nenašli,” uvedl Zeman.

“Chtěl bych ocenit svého předchůdce Václava Klause, který už tehdy říkal, že ten útok je nesmyslný. Místo toho, abychom se z tohoto nesmyslu poučili, udělali jsme druhý nesmysl, a ten se jmenuje Libye,” míní Zeman.

“Inteligent udělá jednu chybu a potom ji neopakuje, člověk s průměrnou inteligencí, spíše debilitou, udělá dvě chyby za sebou. A co říci o těch, kteří udělají stejnou chybu třikrát? Abych se vyhnul nějaké mezinárodní žalobě, budu jen konstatovat, že je to hloupost, “zakončil český prezident.

   

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
183 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.