ZEMANNEM
19.10.2021
Kategorie: Politika

Zeman … těžce nemocný člověk

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonKritika postupu kanceláře prezidenta Miloše Zemana je drtivá a pochopitelná. Nicméně, nezapomínejme, že si své spolupracovníky vybral Zeman dobrovolně a oni postupují tak, jak si přál.

Současná situace s českým prezidentem Milošem Zemanem je hodna absurdního divadla. Zeman podepíše listinu o svolání nové poslanecké sněmovny na termín 8. 11. 2021 a grafologové nám poskytují na základě podpisů Zemana v minulosti „zasvěcené“ komentáře o to, že to Zeman (ne)podepsal. Někteří už dokonce podali trestní oznámení. Předseda končící poslanecké sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO hovoří o tom, že u Zemana pobyl šest minut a zdál se mu při smyslech, načež ÚVN pošle na žádost předsedy senátu zprávu o tom, že Zeman není schopen vykonávat žádnou pracovní aktivitu. Mimochodem, údajný osobní lékař Zemana na mikrofony a kamery prohlásí, že nesmí podávat informace, pokud k tomu Zeman nedá souhlas a na žádost předsedy senátu poskytne informaci, že Zeman nemůže vykonávat pracovní povinnosti. Řekl bych minimálně „zajímavé“ či „zvláštní“.

Zdravotnímu stavu Miloše Zemana se věnovala i diskuse v pořadu Události, komentáře 18. 10. 2021 na ČT24. Za hnutí ANO přišla místo dříve oznámeného poslance předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová, za lidovce byl přítomen Marek Výborný, předseda poslaneckého klubu lidovců a za STAN senátor Zdeněk Hraba. Všichni přítomní unisono zkritizovali vystoupení kancléře Vratislava Mynáře, Schillerová „zdrženlivě“, pánové tvrdě a nekompromisně. Schillerová navíc označila postup Vondráčka za „chybu“ a prohlásila, že Vondráček zřejmě nebude kandidátem hnutí ANO na místopředsedu sněmovny. To byla zřejmě nejzajímavější informace této diskuse. Navíc lze konstatovat, že Schillerová bude vystupovat mnohem obezřetněji než její předchůdce a bude mnohem smířlivější a diplomatičtější.

K situaci se vyjádřil i Jiří Paroubek, bývalý předseda ČSSD a člověk, který podle některých sociálních demokratů způsobil chybnou předvolební taktiku a proto se ČSSD nedostala do poslanecké sněmovny. Paroubek se naopak Mynáře zastává, že dal „ráznou odpověď“ na politikaření senátu. Tvrdí, že se Zeman uzdraví a že nás ještě překvapí. Pokud ale ÚVN tvrdí, že prognóza vývoje zdravotního stavu Zemana není dobrá, je to spíše Paroubkovo zbožné přání. Co se chybné strategie ČSSD týče, nelze nepřipomenout, že právě Zeman vyzýval ČSSD k předvolební koalici s hnutím ANO a předseda Jan Hamáček to odmítl. Možná, že i tam lze hledat důvod neutěšené situace dnešní ČSSD. Naopak, koalice SPOLU zachránila před propadem lidovce a TOP 09.

Osobně jsem přesvědčen, že politikaření kolem Zemanova zdravotního stavu je i důsledkem Zemanovy politiky od roku 1989. Svou rétorikou Zeman prostě spoustu voličů naštval, pak se „nečekaně“ spojil s Václavem Klausem v opoziční smlouvě a nakonec dokázal zúročit rozhodnutí poslanecké sněmovny o změně způsobu volby prezidenta a porazil v přímé volbě Karla Schwarzenberga a v druhé volbě dnešního senátora Jiřího Drahoše. Po druhém zvolení prezidentem si navíc dovolil říci před svými příznivci, že je dalších pět let jejich. Ihned po svém opětovném zvolení už začaly kolovat vtipy tak zvaného černého humoru, že nás čeká další státní pohřeb. Zdravotní stav Zemana se za poslední rok a půl jenom zhoršoval a dnes se můžeme pouze dohadovat, zda se dokáže ještě dostat do stavu, kdy by mohl na veřejnosti vystoupit.

Samozřejmě, to, co dnes vidíme, je součástí boje o moc. Aktivace článku 66 je prostředkem, jak zabránit nejen ústavní krizi, ale jak podpořit nově vznikající koalici, protože právě ta chce mít nového předsedu poslanecké sněmovny a na něho přechází část prezidentských pravomocí při jmenování vlády. A čas ten už zřejmě není na straně Miloše Zemana.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 872 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,85 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)