20.11.2015
Kategorie: Společnost

Zeman podle Sobotky šíří nenávist. A co šíříš ty, Sobotko?

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVÁ 20|11|2015

Premiér Bohuslav Sobotka ostře kritizoval prezidenta Miloše Zemana za jeho úterní vystoupení na Albertově. Zeman se podle něj svým projevem zařadil mezi populisty parazitující na strachu lidí z IS. Legitimizuje prý také šíření xenofobie a nenávisti, řekl premiér Hospodářským novinám. Já jsem na Albertově byla, projev prezidenta Zemana jsem slyšela na vlastní uši a neshledávám na něm nic extrémistického ani nenávistného.

Miloš Zeman mluvil o tom, že jiné názory by neměly být umlčovány nálepkami typu xenofob, rasista, fašista. Mluvil o tom, že bychom neměli podléhat diktátu nikoho z venku a měli bychom o svých záležitostech rozhodovat sami. Mluvil o tom, jak média lžou a šíří propagandu (každý, kdo někdy sleduje ČT musí dát prezidentovi za pravdu). Taky mluvil o tom, že v České republice žije bez problémů půl milionu cizinců. Problém tedy není v tom, že by Češi byli xenofobové nebo rasisté, problém je v jisté kultuře, která je s tou naší neslučitelná.

sobzemisl

Takže to Vám, pane Sobotko, přijde nenávistné? Od kdy se pravda zaměňuje za nenávist? 

A teď se, pane Sobotko, držte.  Američtí politici včera schválili přísnější pravidla pro přijímaní uprchlíků ze Sýrie a Iráku. Podle návrhu zákona by se nově musel za každého běžence zaručit ředitel FBI, ministr vnitřní bezpečnosti a ředitel zpravodajských služeb a potvrdit, že dotyčný nepředstavuje bezpečnostní riziko.

Přijmete i Vy takovou zodpovědnost? Nebo je taky zařadíte mezi xenofoby, kteří šíří nenávist? A to si představte, že jim jde o bezpečnost jejich občanů. Fuj, rasisté a xenofobové. Dokonce jeden z těch politiků prohlásil: ,,Zajistit bezpečnost je lepší než později litovat.” No chápete to? Takové extrémní myšlenky! Taky řekl: ,,Američany znepokojuje, že by se do USA mohli dostat teroristé”. On jim nenadával do fašistů? Co to má být? Doufám, že Vy, pane Sobotko, Federica Mogheriniová a další politici je potrestáte tím, že už do Ameriky nikdy nepojedete. EU by mohla uvalit sankce na všechny hollywoodské filmy, vždyť i ČT pořád říká, že terorismus a uprchlická krize spolu nesouvisí.

V Americe zřejmě politici chápou, že mají mandát od občanů a voličů, tudíž mají zastupovat jejich zájmy. Ne zájmy EU, jak to teď děláte Vy (Sobotka a spol.). A ještě přitom urážíte prezidenta Zemana, který jako jeden z mála chápe význam slova “zastupitelská demokracie”. Zeptal jste se voličů, jestli s Vámi souhlasí?

Pane Sobotko, prezidenta Zemana obviňujete z jakéhosi šíření nenávisti a xenofobie. Zřejmě nevíte, že kritika náboženství je v Evropě chráněna Úmluvou. S odkazem na zavedené case-law Evropského soudu pro lidská práva upozorňuje Parlamentní shromáždění Rady Evropy státy, že satira – včetně satiry neuctivé – a informace, které jsou útočící, šokující nebo zneklidňující, včetně kritiky náboženství, jsou chráněny jako součást svobody projevu článkem 10 Evropské úmluvy o lidských právech.

Co jsou potom ex-muslimové, kteří v islámu vyrůstali, znají ho velice podrobně a teď před ním varují? Xenofobové? Těžko. Rasisté? To už vůbec ne.

Kritici islámu jsou v islámských zemích trestáni (většinou zabitím, v lepším případě vězením). U nás jsou kritici islámu označováni jako extrémisté. Ale ti, co kritiky islámu takto označují, se vlastně chovají jako diktátoři z islámských zemí. Jenom zatím (naštěstí) nemají tu moc posílat tyto kritiky na popraviště nebo do vězení (ovšem někteří by už moc chtěli). Zatím nejsme v islámských zemích a máme svobodu slova. I když se to možná některým nelíbí…

Pane Sobotko, zkuste se zamyslet nad touto větou: Jestliže je islám náboženstvím míru, neměli by být jeho extrémisté extrémně mírumilovní?

Miloš Zeman žádnou nenávist nešíří. Naopak Vy, pane Sobotko, šíříte lži a demagogii…

ZDROJ: Lea Vojteková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
18 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.