zemanvoli
19.10.2021
Kategorie: Politika

Zeman: Nedůstojné odcházení

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA

JURUTKAMiloš Zeman už svou prezidentskou misi nedotáhne do konce. Je možné, že se i částečně uzdraví, na krátký čas, ale práci (v jeho případě už jen podepisování listin) od něj nelze očekávat. A jeho odcházení je opravdu tristní.

Zeman prezident už je práce neschopen poměrně dlouho, dlouhé měsíce nikam nejezdí, nepřijímá nikoho ze zahraničí a netvoří nic z toho, co je od prezidenta očekáváno a celkem po právu. Stačí srovnat jeho výkony se zahraničím a zjistíme, že poslední rok dva pracuje sotva na deset procent. Mezi námi, můžete vy práci odvádět na deset procent? Pochybuji.

Dlouhodobě to vypadá, že se parta hradních loupežníků obalená hroší kůží snaží otestovat, jak daleko lze zajít v degradaci kultury, státnosti, dobrých mravů a jak beztrestně ohýbat zákony a ústavu. Častují občany výsměchem a Zemana v posledních týdnech obrali o sice drobnou, ale přece jen možnost ukončit prezidentování a celou kariéru se ctí. Vypadá to, jako by na úkor nemohoucího stařičkého vládce chtěli oni vládnout co nejdéle, každý den a hodina se počítá. Podepřeme mu hlavu, pozveme všehoschopného Vondráčka, zatweetujeme o klobáskách a modlitbách, nás jen tak nevyženou.

Je s podivem, že tomu všemu přihlíží Zemanova manželka, a ještě jim sekunduje. Svědčí to o poškozené schopnosti rozpoznat nebezpečí a rozpoznat zlý úmysl. Ani ona nepomohla manželovi odejít se ctí.

Vypadá to, že tento nedůstojný stav, který mimochodem degraduje Česko i v očích celého světa, způsobila hradní smečka. Opravdu? Opravdu je na vině zjevně psychicky nemocný Ovčáček, který neví nic o kultuře a společenské úrovni, a tak nějak ani neví, „jak se hýbá svět“, možná ani kolik je hodin? Nebo za to může Mynář, mrzký a všehoschopný hokynář bez prověrky, který neprodá jen to, o čem zatím neví? Nebo Nejedlý? A další?

Ne, že by neměli podstatný podíl viny na buranském obrazu úřadu prezidenta a Pražského hradu. Podstatným viníkem Zemanova nehezkého úpadku je ale sám Zeman. Po desetiletích „úspěchů“ v socialistických vládách, kdy spolu se Špidlou, Škromachem a Sobotkou zdevastovali státní finance a zablokovali důchodovou reformu, a defacto restaurovali komunismus v oranžovém kabátě, dospěl tento namyšlený a zbytečně arogantní (byť někdy vtipný) člověk ke smutnému konci, který si zavinil sám právě tou namyšleností, a pochopitelně sebevražedným výběrem „spolupracovníků“ do úřadu prezidenta. Aneb: „S kým kdo zachází, s tím také schází“. Což je trochu upravené pořekadlo, ale přesné.

Je mi líto, ale Zeman už není důležitý. V podstatě skončil, což je jasné většině soudných lidí, snad jen kromě hradních usazenin a Jiřího Paroubka. A doufejme, že s ním skončí i celá ta sebranka, ideálně včetně Babiše, Schillerové, Faltýnka, Vondráčka a dalších.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 831 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 2,55 out of 5)
Loading...
169 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)