29340461_546538552398262_9191166374909575168_o
20.4.2018
Kategorie: Politika

Zeman na sjezdu KSČM

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Vědí to už všichni. Miloš Zeman se rozhodl pronést zdravici na sjezdu KSČM, jako první a jediný president po roce 1989.

No nebudu chodit kolem horké dršťkovky. Je to ostuda. Odporná, žaludek zvedající ostuda, že president České republiky se sníží k tomu, aby navštívil sjezd organizace, která minimálně svým jménem evokuje doby nejtemnějšího temna v dějinách země. Asi není divu, možná pan Ovčáček, mluvčí pana presidenta má na jeho úsudek dosti zhoubný vliv. Jakožto bývalý redaktor Halo novin, bolševického plátku, šířícího nenávist a třídní boj, o manipulaci s úsudkem musí vědět své.

Připomeňme si ale některé dřívější výroky Miloše Zemana. Z doby, kdy to byl ještě člověk, zasluhující respekt:

  • Komunistická strana se chce stát moderní levicovou stranou. Úmysl je to jistě bohulibý, ale brání mu v tom některé podstatné překážky. První je ta, že těleso může zaujmout prostor pouze tehdy, není-li již tento prostor obsazen jiným tělesem; jinak musí předchozí těleso vytlačit. Prostor moderní levicové strany u nás je a – v souladu s evropskými tradicemi – bude obsazený sociální demokracií.

zdroj a celý citát zde

Tamtéž lze najít i tento výrok:

  • Komunistická strana byla a zůstává stranou extrému. A jako taková má ve společnosti své přirozené, i když okrajové místo. Nelze ji zrušit, jako nelze rušit horečku. Její volební výsledky budou měřítkem intenzity nemoci naší společnosti, sociální rakoviny, ze které se zvolna začínáme uzdravovat.

Jiný jeho citát se datuje k 31.01.2008 kdy odpovídal komunistickému poslanci Vymětalovi:

  • Pane interpelující poslanče Karle Vymětale, s rizikem, že na mě podáte žalobu a budete následovat kolegy MackaDevátého a mnohé další, chci úvodem své odpovědi konstatovat, že vaše interpelace na mě působí jako řev dinosaura vylézajícího z páchnoucích bažin.

Odkaz najdete zde mezi doloženými

Další z názorů Miloše Zemana předtím, než se stal v prvním období presidentem a stál o podporu komunistů, jsou tyto:

LN: Byl jste z KSČ vyloučen za svůj text, ve kterém jste srovnával komunismus s fašismem. Teď mě určitě zpražíte za myšlenkovou zkratku, ale mám tomu rozumět tak, že jste se trochu považoval za fašistu?

Ne. Nicméně tento text považuji následně za poněkud povrchní. On totiž skutečně srovnával vnější projevy. Vzpomínám si, že jsem tam třeba psal o oblibě masových průvodů těchto hnutí. Dnes bych ale řekl, že komunismus byl svým způsobem nebezpečnější než fašismus. A víte proč? Protože ty jeho ideály byly krásné, a kdo by je nepodepsal? Humanizace, všeobecná rovnost, plné rozvinutí lidských sil… Když si ale přečtete Mein Kampf a nejste úplně slepá, tak uvidíte, jak fašismus, respektive nacismus brutálně odhaluje svoje cíle. Takže v tomhle smyslu bych dnes fašismus s komunismem srovnal úplně jinak.

LN: Nevím, zda pojem stydět se patří do vašeho slovníku, ale styděl jste se za členství v KSČ?

Tak já bych používal spíš termín traumatizace. Kdybych tam vstoupil v době stalinismu a nedokázal ty zločiny včas prohlédnout, tak bych se určitě styděl. Kdybych setrval v KSČ za normalizace, tak bych se taky styděl. Ale nastoupil jsem tam jako řadový člen za pražského jara. A mimochodem, byl jsem k tomu vyzván. Ani v tomto případě jsem se sám o nic neucházel. A po dvou letech řadového členství jsem byl vyloučen. Myslím, že v tomto případě se nemám za co stydět

Zde je celý rozhovor

Takže se nabízí otázka. Kde se stala chyba a co se za ta léta změnilo? Zesenilněl pan president nebo jen v praxi naskakuje poselství knihy Ladislava Mňačka ” Ako chutí moc”?

Na tuto otázku si samozřejmě musí odpovědět president Miloš Zeman sám, pokud je vůbec schopen a ochoten si takové otázky položit.

Já, sám za sebe mohu jen napsat, že běda zemi, která má v čele člověka, který v rozpětí 14 let změní názor na komunisty a komunismus z přesvědčení, že se jedná o větší zlo nežli fašismus, ku projevu na sjezdu KSČM, kde na předsedu bude kandidovat Josef Skála, který podle vlastních slov už na úsvitu vítal okupanty v roce 1968.

Ještě musím dodat, že impulsem pro tento můj dnešní blog byl článek na seznam.cz, který se škobrty presidenta Miloše Zemana zabývá. Ale je Zeman presidentem nebo je jen něčí loutkou? To už bychom ale zacházeli do kategorie spekulací a konspiračních teoríí. Názor si udělejte sami.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 230 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...