15541327_10208810546560818_111020059531917089_n
20.12.2016
Kategorie: Politika

Zeman hraje podle Babišových karet

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Zeman vetoval novelu zákona o střetu zájmů. Lépe ovšem vystihuje podstatu tohoto problému narůstajícího do obludných rozměrů zlidovělé označení zákona, tedy „Lexbabiš“. 


 
Již delší dobu dochází ke sbližování Zemana a Babiše, mnohdy až překračující hranice morálky. Návštěva Čapího hnízda, kolem kterého probíhá vyšetřování dotačního podvodu. Několikeré pochvalné vyjádření Zemana na adresu českého oligarchy. Vyhýbavé odpovědi na otázku, zda bude novelu zákona o střetu zájmů vetovat. Z těchto tendencí se dalo sice veto očekávat, ale přeci jen tady byla jiskřička naděje, že se přímo volený prezident zachová tak, jak mu káže nejenom morálka, ale především závazek vůči těm, kdo ho zvolili. Nebudeme si přeci nalhávat, že ho volili milionáři, multimilionáři a miliardáři. Určitě ne. Zeman byl zvolen hlasy lidí spíše chudších.
 
Když bylo projednáváno a schvalováno ustanovení exekutorů, jako doslovných katů milionů chudých, byl Zeman velmi aktivní ve prospěch exekutorů, mimo jiné proto, že spolufinancovali jeho volební kampaň. Právě díky Zemanovi je dnes z exekucí byznys ničící jednotlivce i celé rodiny.
 
Nedávno byly parlamentem schváleny novely volebního zákona a zákona o politických stranách. Ty představují naprosto jednoznačné ohrožení demokracie a volné soutěže politických stran, mimo jiné proto, že zvyšují příjmy parlamentních stran ze státního rozpočtu, tedy z našich daní a umožňují prakticky zabetonování současných parlamentních strana v parlamentu na věčné časy. Komise pro dohled na politickými stranami bude složena jen z parlamentních stran atd. Takový nástup totality přímo do čí bijící. Se svým podpisem pod toto pošlapání demokracie a volné soutěže však prezident neváhal ani okamžik.
 
Nezapomeňte ani na to, že neváhal ani vteřinu s podpisem zákona, který pod záminkou ochrany ovzduší umožňuje státním úředníkům kdykoliv vtrhnout do obydlí a znamená tak naprosté porušení domovní svobody zaručené ústavou a listinou základní práv a svobod.
 
Referendum, tolik populární dnes, mohlo být nástrojem k rozhodování o důležitých věcech již v devadesátých letech. Tehdy zákon právě Zeman potopil. Díky komu nám vládli celá léta tuneláři, které dnes kdekdo proklíná? Díky Zemanově příchylnosti ke Klausovi a jejich oposmlouvě.

 A tak by se dalo ve výčtu katastrofálních selhání Zemana pokračovat takřka donekonečna.
 
A jak Zeman zdůvodnil své jednání? Novela prý omezuje volnou soutěž politických stran.
 
Veto novely zákona o střetu zájmů je poslední kapkou, kterou by pohár trpělivosti s tímto nemocným člověkem měl přetéci. A mělo by varovat i všechny ty, kdo jej vyzývají k nové kandidatuře. Zvláště lidi chudé, a těch je naprostá většina, vždyť dvě třetiny pracujících lidí nedosahují ani zdaleka hranice průměrného příjmu. Pokud má někdo zájem a prospěch z nové kandidatury Zemana, potom jsou to jenom multimilionáři a jiné pijavice napojené na státní rozpočet a na jeho osobu viz pánové Mynář, Novotný. Tak ať si ho volí oni. Žádný soudný volič by mu již hlas dát neměl. Nevracejme se stále k minulé volbě, kdy bylo na výběr pouze mezi ním a Schwarzenbergem. Tehdy byla volba jasná, protože na výběr ve skutečnosti vůbec nebylo. To však neznamená, že bychom se měli tímto výběrem – nevýběrem, ohánět po tolika letech.

 To se lidé ještě Babiše nenasytili a chtějí ho mít všude? Se Sobotkou evidentně cvičí podle libosti. Jak je vidět ovládá již dnes tento estébák i Pražský hrad. Má se snad stát tento bývalý člen zločinecké organizace předsedou vlády, prezidentem a doživotním diktátorem?

 Především by si voliči měli uvědomit, že když jde o věci, které se dotýkají většiny občanů, tak Zeman sice hodně mluví, ale jsou to jenom líbivé řeči, po kterých nikdy nenásleduje skutek. Slyšel někdy někdo o tom, že by svoje řeči z pozice prezidenta realizoval, byť jen symbolickým krokem, využívajíc autoritu svého úřadu?

 My víme, co je Zeman zač. Dobře si pamatujeme na jeho podporu ODS, likvidaci referenda, podporu exekutorské mafie a přijímání darů od ní, účast na tunelování bank a státních podniků. Jak dlouho mu to však budou tolerovat a ospravedlňovat jeho činy ostatní občané České republiky? Tak dlouho jako Havlovi, aby ho začali kritizovat až po jeho smrti?
 
Toto je vyjádření k Zemanovi a novele zákona tzv. Lex Babiš. Rozhodně ne podpora pražské kavárně.

ZDROJ: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.