15541327_10208810546560818_111020059531917089_n
20.12.2016
Kategorie: Politika

Zeman hraje podle Babišových karet

Loading...
Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Zeman vetoval novelu zákona o střetu zájmů. Lépe ovšem vystihuje podstatu tohoto problému narůstajícího do obludných rozměrů zlidovělé označení zákona, tedy „Lexbabiš“. 


 
Již delší dobu dochází ke sbližování Zemana a Babiše, mnohdy až překračující hranice morálky. Návštěva Čapího hnízda, kolem kterého probíhá vyšetřování dotačního podvodu. Několikeré pochvalné vyjádření Zemana na adresu českého oligarchy. Vyhýbavé odpovědi na otázku, zda bude novelu zákona o střetu zájmů vetovat. Z těchto tendencí se dalo sice veto očekávat, ale přeci jen tady byla jiskřička naděje, že se přímo volený prezident zachová tak, jak mu káže nejenom morálka, ale především závazek vůči těm, kdo ho zvolili. Nebudeme si přeci nalhávat, že ho volili milionáři, multimilionáři a miliardáři. Určitě ne. Zeman byl zvolen hlasy lidí spíše chudších.
 
Když bylo projednáváno a schvalováno ustanovení exekutorů, jako doslovných katů milionů chudých, byl Zeman velmi aktivní ve prospěch exekutorů, mimo jiné proto, že spolufinancovali jeho volební kampaň. Právě díky Zemanovi je dnes z exekucí byznys ničící jednotlivce i celé rodiny.
 
Nedávno byly parlamentem schváleny novely volebního zákona a zákona o politických stranách. Ty představují naprosto jednoznačné ohrožení demokracie a volné soutěže politických stran, mimo jiné proto, že zvyšují příjmy parlamentních stran ze státního rozpočtu, tedy z našich daní a umožňují prakticky zabetonování současných parlamentních strana v parlamentu na věčné časy. Komise pro dohled na politickými stranami bude složena jen z parlamentních stran atd. Takový nástup totality přímo do čí bijící. Se svým podpisem pod toto pošlapání demokracie a volné soutěže však prezident neváhal ani okamžik.
 
Nezapomeňte ani na to, že neváhal ani vteřinu s podpisem zákona, který pod záminkou ochrany ovzduší umožňuje státním úředníkům kdykoliv vtrhnout do obydlí a znamená tak naprosté porušení domovní svobody zaručené ústavou a listinou základní práv a svobod.
 
Referendum, tolik populární dnes, mohlo být nástrojem k rozhodování o důležitých věcech již v devadesátých letech. Tehdy zákon právě Zeman potopil. Díky komu nám vládli celá léta tuneláři, které dnes kdekdo proklíná? Díky Zemanově příchylnosti ke Klausovi a jejich oposmlouvě.

 A tak by se dalo ve výčtu katastrofálních selhání Zemana pokračovat takřka donekonečna.
 
A jak Zeman zdůvodnil své jednání? Novela prý omezuje volnou soutěž politických stran.
 
Veto novely zákona o střetu zájmů je poslední kapkou, kterou by pohár trpělivosti s tímto nemocným člověkem měl přetéci. A mělo by varovat i všechny ty, kdo jej vyzývají k nové kandidatuře. Zvláště lidi chudé, a těch je naprostá většina, vždyť dvě třetiny pracujících lidí nedosahují ani zdaleka hranice průměrného příjmu. Pokud má někdo zájem a prospěch z nové kandidatury Zemana, potom jsou to jenom multimilionáři a jiné pijavice napojené na státní rozpočet a na jeho osobu viz pánové Mynář, Novotný. Tak ať si ho volí oni. Žádný soudný volič by mu již hlas dát neměl. Nevracejme se stále k minulé volbě, kdy bylo na výběr pouze mezi ním a Schwarzenbergem. Tehdy byla volba jasná, protože na výběr ve skutečnosti vůbec nebylo. To však neznamená, že bychom se měli tímto výběrem – nevýběrem, ohánět po tolika letech.

 To se lidé ještě Babiše nenasytili a chtějí ho mít všude? Se Sobotkou evidentně cvičí podle libosti. Jak je vidět ovládá již dnes tento estébák i Pražský hrad. Má se snad stát tento bývalý člen zločinecké organizace předsedou vlády, prezidentem a doživotním diktátorem?

 Především by si voliči měli uvědomit, že když jde o věci, které se dotýkají většiny občanů, tak Zeman sice hodně mluví, ale jsou to jenom líbivé řeči, po kterých nikdy nenásleduje skutek. Slyšel někdy někdo o tom, že by svoje řeči z pozice prezidenta realizoval, byť jen symbolickým krokem, využívajíc autoritu svého úřadu?

 My víme, co je Zeman zač. Dobře si pamatujeme na jeho podporu ODS, likvidaci referenda, podporu exekutorské mafie a přijímání darů od ní, účast na tunelování bank a státních podniků. Jak dlouho mu to však budou tolerovat a ospravedlňovat jeho činy ostatní občané České republiky? Tak dlouho jako Havlovi, aby ho začali kritizovat až po jeho smrti?
 
Toto je vyjádření k Zemanovi a novele zákona tzv. Lex Babiš. Rozhodně ne podpora pražské kavárně.

ZDROJ: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.