ZEMANNEMOC
26.11.2021
Kategorie: Politika

Zeman byl pozitivní na covid – po několika hodinách v Lánech!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPodle ředitele ÚVN Miroslava Zavorala se Miloš Zeman nakazil v Lánech a budou mu podány protilátky. Covid se tak šíří rychlostí blesku.

Miloš Zeman opustil VÚN ve čtvrtek 25.11.2021 v 10 hodin. Média podrobně referovala o tom, že odešel na základě svého přáníDomácí péči převzala na žádost Kanceláře prezidenta republiky společnost Senior Home Group,“ řekl Mynář. Cílem je podle kancléře „udržování a podpora zdraví prezidenta republiky“. Péče bude hrazena ze zdravotního pojištění. Výdaje navíc pokryje smlouva mezi kanceláři prezidenta a poskytovatelem služby. V pátek měl jmenovat novým premiérem Petra Fialu.

Odpoledne 25.11.2021 ale došlo k nečekanému obratu. Mluvčí prezidenta oznámil, že byl Zeman v rámci pravidelné kontroly testován na covid a výsledek byl bohužel pozitivní. „Proto ve spolupráci s ošetřujícím lékařem prof. Miroslavem Zavoralem bylo rozhodnuto o převozu pacienta zpět do Ústřední vojenské nemocnice v Praze za účelem řešení této situace. Program prezidenta republiky bude po dobu léčby onemocnění COVID-19 pozastaven,“ dodal Hrad. Zeman byl otestován na covid-19 kvůli rizikovému kontaktu, uvedly Seznam Zprávy. Šlo o „kontakt pracovníka z Lán“, řekl ředitel ÚVN Miroslav Zavoral. Do ÚVN byl prezident převezen kvůli aplikaci monoklonálních látek. Příznaky hlava státu nemá, uvedl zdroj iDNES.cz. Zeman tak patří k oněm šťastlivcům, kteří dostanou monoklonální látky, což je podle oficiálních zpráv jediný účinný lék proti propuknutí těžké formy covidu.

Seznam zprávy navíc píše, že o otestování rozhodl právě Zavoral, protože se Zeman dostal do „rizikového kontaktu“. Na této situaci je zajímavá vlastně jediná věc. Během několika hodin se ze Zemana stal covid pozitivní případ? Vzhledem k tomu, že z textu zpráv není jasné, zda se jednalo o PCR test nebo antigenní, můžeme se pouze domnívat, že šlo o test antigenní s rychlým výsledkem. Uvěřil bych celému Zemanovu nakažení v Lánech, pokud by mu při opuštění VÚN byl test na covid také udělán a byl negativní. Docela by mě zajímal názor virologa na to, zda je prakticky vůbec možné se s někým setkat a ihned po setkání mít na sliznicích takovou koncentraci covidu, že vyjde test pozitivní. Předpokládám, že se Zemanovi nyní udělá přesnější PCR test a ten pozitivitu potvrdí či vyloučí. Navíc, pokud se kolem prezidenta pohybuje „pracovník z Lán“ bez roušky či respirátoru (s rouškou či respirátorem by Zemana nakazit podle oficiálních tvrzení nemohl) , je to další nejasnost celého případu.

Výše uvedené se týká hlavy státu, která má jistě mimořádně dobrý zdravotní servis. Z rozhovorů s lidmi, kteří mají na starosti testování žáků na školách, však jasně vyplývá, že v těchto případech je testování zatíženo obrovskou prodlevou. Mezi pozitivním výsledkem antigenního testu a odběrem PCR testu běžně uplyne několik dní. Jakou cenu má takové testování si každý z nás může odpovědět sám.

Celé to testování nakonec vytváří jenom neuvěřitelně dusnou atmosféru ve společnosti. Navíc v situaci, kdy se už oficiálně připouští, že vakcíny mají po několika měsících účinek nižší, a proto se doporučuje třetí dávka. A už se oficiálně připouští i varianta, že bude nutná dávka čtvrtá atd. Proto se už tlačí i na testování očkovaných, kteří byli doposud „zvýhodňováni“ a nemuseli testování podstupovat. Jsem velmi zvědav, co s covidem vymyslí vláda nová. Zatím zaznívá opět změť názorů od rozumných až po klasické názory nevylučující lockdown. Z nastupující garnitury už zaznělo, že nebude rozporovat vyhlášení nouzového stavu vládou v demisi, když o něm na podzim loňského roku nechtěla bývalá opozice a v současnosti budoucí vláda ani slyšet. Dějí se v Česku věci pozoruhodné, od bleskové nákazy Zemana covidem až po setrvalou válku s covidem formou restrikcí, které pomáhají buď málo nebo vůbec.

Poznámka místo závěru– Prezident Miloš Zeman je exemplárním příkladem člověka mé generace 70+, který již obdržel třetí dávku vakcíny(17.11.2021) a přesto byl zjištěn jako pozitivní na covid. Velmi zajímavé jsou také poznatky řady škol Libereckého kraje, kde se hlavním přenašečem infekce ve školách staly učitelky po vakcinaci. Neočkované učitelky musely nosit respirátory, očkované nemusely. Opět zavádíme na popud vládních expertů plošná opatření, jejichž účinnost je nejasná. Jediný zásadní dopad budou mít na pořadatele vánočních trhů, kulturních a sportovních akcí – jejich ekonomickou situaci to dále jenom zhorší. Pořadatalé vánočních trhů chtějí podle ranního vysílání ČT 26.11.2021 vyhlášení zákazu vánočních trhů napadnout u soudu. Uvidíme, zda k tomu dojde a zda soudy toto opatření zruší. Osobně mi to přijde naprosto zcestné, když jsou prodejní místa v nákupních centrech bez omezení a vánoční trhy jsou venku pod širým nebem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 326 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)