1614260088-renate-kuenast-GVw9yGrpsNG
24.9.2019
Kategorie: Politika

Zelení, sex s dětmi a média

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Ti němečtí novináři, kteří si chtějí trochu orazit od své klima-propagandy se již dva týdny rozhořčují nad rozhodnutím berlínského zemského soudu. Ten zamítl žalobu funkcionářky Zelených Renaty Künastové proti majitelům dvaadvaceti facebookových účtů. Na nich byla častována nevybíravými tituly.

.

 

“Jen když není použito násilí”

Abychom pochopili o co šlo, tak se musíme vrátit do roku 1986. Tehdy v zemském parlamentu města Berlína poslanci diskutovali o tom, že někteří členové strany Zelených projevovali velmi “liberální” postoje vůči sexu s dětmi. Zvláště výrazně se to projevilo v zemské organizaci Zelených v Severním Porýní-Westfálsku.

Během debaty v berlínském sněmu položil poslanec CDU otázku, jak členové strany Zelených vidí požadavek jejich stranických soukmenovců z Porýní, kteří chtějí zrušit trestnost sexuálních praktik s dětmi.

V tu chvíli mu skočila do řeči Künastova s doplňující poznámkou… “jen když není použito násilí”. Její intervenci pochopil jeden z obviněných jako souhlas se sexem s dětmi, když není použito násilí. Napsal to nedávno na facebooku a odstartoval řadu rozlícených útoků proti Künastové, z nichž dvacetdva obsahovalo opravdu velmi drsné výrazy.

Künastová šla k soudu a tvrdila, že jí připisovaná vsuvka ….”jen když není použito násilí” byla zfalšovaná. Berlínský soud jí ale zřejmě nevěřil, protože došel k následujícímu závěru: Jelikož se její poznámka týkala sexuální oblasti a vzbuzovala pobouření “je soud toho názoru, že si žalobkyně jako politička musí nechat líbít i hodně přehnanou kritiku.”

Správné je více než pravdivé

Z německým médií okamžitě vyvřela erupce navztekaných komentářů. Jejich sdělení bylo víceméně stejné: Jen velmi vyjimečně a okrajově zmiňovaly, že sexuální styky s dětmi vyvolávají u drtivé většiny lidí zhnusení a pobouření. O to více se novináři zabývali tím, že se na facebooku lidé odvážili zautočit na političku Zelených. Kritika novinářů se obrátila také proti soudcům, jejichž nezávislost zřejmě uznávají jenom tehdy, když odsoudí ty “špatné”.

Co lze říci obecně? Je příznačné, že ti kteří mají společnost informovat o světě se velmi často řídí podle pravidla, že správné je více než pravdivé. Co je správné určují oni sami a jsou morálně velmi flexibilní, když jde o “nepřátelé správné věci”.

Proto německá média reagují jen zřídka a vlažně, když se v určitých kruzích nadává političce Alternativy pro Německo (AfD) Alici Weidelové nacistická děvka anebo když si policisté musí od aktivistů (pro správnou věc samozřejmě) denně vyslechnout ty nejhrubší nadávky.

Ale když jde o političku Zelených, tak se ještě čtrnáct dní po oznámení rozsudku, dočtete o sexismu a utlačování žen. A nádavkem se ti, kteří společnosti denně vymývají mozky svými vlastními názory dožadují přísného potrestání těch lidí, kteří na jejich jednostrannou a poučovatelskou žurnalistiku reagují vztekle.

Autor: Petr Robejšek 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 911 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.