1614260088-renate-kuenast-GVw9yGrpsNG
24.9.2019
Kategorie: Politika

Zelení, sex s dětmi a média

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Ti němečtí novináři, kteří si chtějí trochu orazit od své klima-propagandy se již dva týdny rozhořčují nad rozhodnutím berlínského zemského soudu. Ten zamítl žalobu funkcionářky Zelených Renaty Künastové proti majitelům dvaadvaceti facebookových účtů. Na nich byla častována nevybíravými tituly.

.

 

“Jen když není použito násilí”

Abychom pochopili o co šlo, tak se musíme vrátit do roku 1986. Tehdy v zemském parlamentu města Berlína poslanci diskutovali o tom, že někteří členové strany Zelených projevovali velmi “liberální” postoje vůči sexu s dětmi. Zvláště výrazně se to projevilo v zemské organizaci Zelených v Severním Porýní-Westfálsku.

Během debaty v berlínském sněmu položil poslanec CDU otázku, jak členové strany Zelených vidí požadavek jejich stranických soukmenovců z Porýní, kteří chtějí zrušit trestnost sexuálních praktik s dětmi.

V tu chvíli mu skočila do řeči Künastova s doplňující poznámkou… “jen když není použito násilí”. Její intervenci pochopil jeden z obviněných jako souhlas se sexem s dětmi, když není použito násilí. Napsal to nedávno na facebooku a odstartoval řadu rozlícených útoků proti Künastové, z nichž dvacetdva obsahovalo opravdu velmi drsné výrazy.

Künastová šla k soudu a tvrdila, že jí připisovaná vsuvka ….”jen když není použito násilí” byla zfalšovaná. Berlínský soud jí ale zřejmě nevěřil, protože došel k následujícímu závěru: Jelikož se její poznámka týkala sexuální oblasti a vzbuzovala pobouření “je soud toho názoru, že si žalobkyně jako politička musí nechat líbít i hodně přehnanou kritiku.”

Správné je více než pravdivé

Z německým médií okamžitě vyvřela erupce navztekaných komentářů. Jejich sdělení bylo víceméně stejné: Jen velmi vyjimečně a okrajově zmiňovaly, že sexuální styky s dětmi vyvolávají u drtivé většiny lidí zhnusení a pobouření. O to více se novináři zabývali tím, že se na facebooku lidé odvážili zautočit na političku Zelených. Kritika novinářů se obrátila také proti soudcům, jejichž nezávislost zřejmě uznávají jenom tehdy, když odsoudí ty “špatné”.

Co lze říci obecně? Je příznačné, že ti kteří mají společnost informovat o světě se velmi často řídí podle pravidla, že správné je více než pravdivé. Co je správné určují oni sami a jsou morálně velmi flexibilní, když jde o “nepřátelé správné věci”.

Proto německá média reagují jen zřídka a vlažně, když se v určitých kruzích nadává političce Alternativy pro Německo (AfD) Alici Weidelové nacistická děvka anebo když si policisté musí od aktivistů (pro správnou věc samozřejmě) denně vyslechnout ty nejhrubší nadávky.

Ale když jde o političku Zelených, tak se ještě čtrnáct dní po oznámení rozsudku, dočtete o sexismu a utlačování žen. A nádavkem se ti, kteří společnosti denně vymývají mozky svými vlastními názory dožadují přísného potrestání těch lidí, kteří na jejich jednostrannou a poučovatelskou žurnalistiku reagují vztekle.

Autor: Petr Robejšek 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 949 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
25 komentářů