26.4.2015
Kategorie: Společnost

Zelené božstvo?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA 27|04|2015

Pražský radní pro dopravu Matěj Stropnický poskytl rozhovor časopisu Reflex. Já jsem fakt nevěděl, jestli to myslí vážně, nebo si dělá srandu. Pak by to bylo dobré. Ale on to asi opravdu myslel smrtelně vážně. A pak je to zlé. Ale asi ne tolik, jak by se člověk mohl domnívat. Takový člověk na místě radního pro dopravu je naprosto bezproblémově zmanipulovatelný a ovlivnitelný. Proto na tom křesle asi sedí a lidé v pozadí vědí zjevně proč a mnou si ruce.

Hned v úvodu Matěj Stropnický čtenáře seznámí s tím, že rozprodal skoro všechny technické předměty, protože je považuje za neekologické. Varná konvice je prý neekologická věc kvůli extrémně vysokému příkonu.

00solar

Dovolím si malé poučení v oblasti fyziky. Právě kvůli svému vysokému příkonu se rychlovarné konvice vyrábějí, protože ohřívat vodu na vařiči bylo právě méně hospodárné. Nebo jinak. Budu-li v konvici ohřívat litr vody příkonem 2kW, tak ho ohřeji podstatně dříve, než s příkonem 1kW. To je logické. Ale právě tím, že s příkonem 1kW, trvá ohřev déle, tedy i déle mám vodu hodně teplou před dosažením cílové teploty, tak tím mám i delší dobu po kterou je voda „skoro uvařená“ a tím tedy i větší ztráty. Pokud by chtěl pan Stropnický ohřívat vodu na kotlíku nad ohněm, tak tam jsou ty ztráty samozřejmě extrémní.

V tomtéž duchu ostatně pokračuje, když uvádí, že prodal i sporák, protože najíst se, podle vlastních slov, může jinak a jinde. Pokud pominu, že se omezí pouze a výhradně na studenou stravu a ještě nepředvařenou, tak se samozřejmě tepelně ta strava musí někde připravit. Někde ten sporák být musí. Toto snad už ani komentovat nelze.

Vedle mnoha dalších perliček v citovaném rozhovoru jsem si na závěr nechal tu nejpeprnější.

Na dotaz redaktora, zda to vše z jeho strany není pokus o askezi, jakou praktikovali ve středověku pozdější svatí, odpovídá Matěj Stropnický bezelstně: “Ten rys u mě a některých dalších v hnutí zelených je … .” 

ZDROJ: Tomáš Flaška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.