GIB637cd0_249Klinika
26.5.2016
Kategorie: Společnost

Že by týpci z Kliniky zakoušeli vlastní medicínu?

Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 26|05|2016

Minulý týden byla Klinika vyklizená policií. Vyklizená od neoprávněně užívajících osob, ale to nebyl ten důvod. Důvodem byla jejich vlastní bezpečnost, měla tam být bomba, ještě ten večer byli zpět. Pár dní nato si to zopákli.

Chtělo by se mi položit řečnickou otázku, jestli jste už slyšeli o tom, co se poslední dobou děje na oné zprofanované Klinice. Jenže si musím odpovědět, že to asi tak úplně neví nikdo. Je to celé zatraceně divné. Ale zkusme si společně protřídit fakta.

Podle toho, co jsem si vygooglila, má být Klinika autonomní sociální centrum v rukou aktivistů. Jenže to mnohem víc vypadá, že jde o budovu v majetku státu, kterou násilně zabrala skupina ultralevicových anarchistů s minimálně úzkými vazbami na teroristy. A když jsem zmínila, že tihle squatteři se tam vetřeli násilím, vlastně tím bohužel myslím, že mladí perspektivní lidé v době, kdy vy jste nejspíš v práci, si z policie i zákonů České republiky dělají jednoduše šoufky.

Může mi někdo, prosím, vysvětlit, jaký je z hlediska zákona rozdíl mezi násilným vniknutím na cizí majetek a aktivisticko-anarchistickým squattingem? Coby právní analfabet v tom mám totiž dost zmatek. To druhé se jeví evidentně tak v pořádku, že i primátorka osobně vám přijde vypulírovat výlohu, když na ní máte správnou samolepku. To první vypadá na nedovzdělaného ňoumu, co se vám vláme do baráku, aby ukradl zastaralé video a skončí za katrem, protože ho debila vůbec nenapadlo vyhlásit ten barák za svůj “skvót”, když jste zrovna na dovolené.

Zdá se, jako že teď jednou týdně na squattu levicových anarchistů policie zavelí všichni ven, ideálně s plnou polní. Než se zase vecpou zpátky do příštího falešného poplachu.

Úplně od stolu z druhé strany světa fakt jen hádám, jen tipuju, ale vypadá to, že boží mlýny to vzaly za zajímavý konec. Zdá se, jako že zmiňovaní anarchističtí hate free agresoři, kteří si pro sebe zabrali státní budovu, to dostávají sežrat za soukmenovce, kteří fest krutě týrají jistého podnikatele. Už jste určitě slyšeli o Řízkárně, která je neustále terčem nevybíravých útoků. Terorističtí šmejdi, kteří se hlásí k útokům a kteří na svých stránkách také propagují svou lásku k aktivistům z Kliniky, tak ti zapalují auta a rozlívají kyselinu v podniku zvaném Řízkárna a ještě také tam moc rádi každou chvíli nahlásí bombu nebo tak, aby majitel musel držet podnik pomalu víc zavřený, než otevřený. Na webu Řízkárny se omlouvají zákazníkům za způsobené problémy, kvůli falešným hlášením o bombách museli od 1. ledna prý už zavřít 17x. Ovšem ta informace je z půlky února!

Tak zdá se, že teď někdo přišel s nápadem dát mladým sežrat jejich vlastní medicínu. Ob týden poslat na Kliniku zásahovou jednotku, aby ji vyklidili, prý že kvůli bombě nebo tak.

Na stránkách Kliniky se píše: “Nestojíme o blokády Jeseniovky policejními antony, ostré světlo a ohlušující řev pil a sbíječek, který budí i naše sousedy. Chceme v pro stát nepotřebném domě legálně provozovat autonomní sociální centrum s předáškami, diskusemi, jazykovými kurzy, rodičovským klubem MamaTata, barem, ubytováním pro potřebné a dalšími aktivitami, které na Klinice již přes rok zdarma, bez bohatých sponozrů, grantů a dotací funguje. To ale nejde, dokud jsme vystaveni opakovaným pokusům o vyklizení a znemožnění naší činnosti ze strany Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.”

Jak to má majitel Řízkárky, nevím. Asi podobné blbiny nemají čas dávat na web.

Koho je mi v celé téhle kauze líto ještě víc než majitele Řízkárny, to jsou zasahující policisté. Pomalu aby zřídili jednotku, co bude pendlovat z Jeseniovy do ulice U Klikovky a pak hned zpátky. A zase znovu.

Tedy pokud se nepřijde na toho “vtipálka”, co volá nebo posílá emaily, že.

Případně, pokud si policie nevzpomene, že má nějaká práva. Také má i povinnosti. Třeba jim někdo poví, že existují jisté paragrafy, existují nějaké soudy, vězení, a tak dále. Všechny tyhle báječné věci vymyšlené na ochranu práv občana i státu prý že mají účinná a dokonce i vyzkoušená řešení co s takovými zmetky, co se vetřou do cizího baráku a ještě tam dělají bordel. Fakticky, říká se to. Prý že policie snad má mít pravomoci zakročit, zjednat pořádek.

Nevidím jediný háček, vše je křišťálově čisté.

Zavřít.

Zavřít až zčernají, pokud mi prominete drobet toho politického nekorektismu.

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.