GIB637cd0_249Klinika
26.5.2016
Kategorie: Společnost

Že by týpci z Kliniky zakoušeli vlastní medicínu?

Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ 26|05|2016

Minulý týden byla Klinika vyklizená policií. Vyklizená od neoprávněně užívajících osob, ale to nebyl ten důvod. Důvodem byla jejich vlastní bezpečnost, měla tam být bomba, ještě ten večer byli zpět. Pár dní nato si to zopákli.

Chtělo by se mi položit řečnickou otázku, jestli jste už slyšeli o tom, co se poslední dobou děje na oné zprofanované Klinice. Jenže si musím odpovědět, že to asi tak úplně neví nikdo. Je to celé zatraceně divné. Ale zkusme si společně protřídit fakta.

Podle toho, co jsem si vygooglila, má být Klinika autonomní sociální centrum v rukou aktivistů. Jenže to mnohem víc vypadá, že jde o budovu v majetku státu, kterou násilně zabrala skupina ultralevicových anarchistů s minimálně úzkými vazbami na teroristy. A když jsem zmínila, že tihle squatteři se tam vetřeli násilím, vlastně tím bohužel myslím, že mladí perspektivní lidé v době, kdy vy jste nejspíš v práci, si z policie i zákonů České republiky dělají jednoduše šoufky.

Může mi někdo, prosím, vysvětlit, jaký je z hlediska zákona rozdíl mezi násilným vniknutím na cizí majetek a aktivisticko-anarchistickým squattingem? Coby právní analfabet v tom mám totiž dost zmatek. To druhé se jeví evidentně tak v pořádku, že i primátorka osobně vám přijde vypulírovat výlohu, když na ní máte správnou samolepku. To první vypadá na nedovzdělaného ňoumu, co se vám vláme do baráku, aby ukradl zastaralé video a skončí za katrem, protože ho debila vůbec nenapadlo vyhlásit ten barák za svůj “skvót”, když jste zrovna na dovolené.

Zdá se, jako že teď jednou týdně na squattu levicových anarchistů policie zavelí všichni ven, ideálně s plnou polní. Než se zase vecpou zpátky do příštího falešného poplachu.

Úplně od stolu z druhé strany světa fakt jen hádám, jen tipuju, ale vypadá to, že boží mlýny to vzaly za zajímavý konec. Zdá se, jako že zmiňovaní anarchističtí hate free agresoři, kteří si pro sebe zabrali státní budovu, to dostávají sežrat za soukmenovce, kteří fest krutě týrají jistého podnikatele. Už jste určitě slyšeli o Řízkárně, která je neustále terčem nevybíravých útoků. Terorističtí šmejdi, kteří se hlásí k útokům a kteří na svých stránkách také propagují svou lásku k aktivistům z Kliniky, tak ti zapalují auta a rozlívají kyselinu v podniku zvaném Řízkárna a ještě také tam moc rádi každou chvíli nahlásí bombu nebo tak, aby majitel musel držet podnik pomalu víc zavřený, než otevřený. Na webu Řízkárny se omlouvají zákazníkům za způsobené problémy, kvůli falešným hlášením o bombách museli od 1. ledna prý už zavřít 17x. Ovšem ta informace je z půlky února!

Tak zdá se, že teď někdo přišel s nápadem dát mladým sežrat jejich vlastní medicínu. Ob týden poslat na Kliniku zásahovou jednotku, aby ji vyklidili, prý že kvůli bombě nebo tak.

Na stránkách Kliniky se píše: “Nestojíme o blokády Jeseniovky policejními antony, ostré světlo a ohlušující řev pil a sbíječek, který budí i naše sousedy. Chceme v pro stát nepotřebném domě legálně provozovat autonomní sociální centrum s předáškami, diskusemi, jazykovými kurzy, rodičovským klubem MamaTata, barem, ubytováním pro potřebné a dalšími aktivitami, které na Klinice již přes rok zdarma, bez bohatých sponozrů, grantů a dotací funguje. To ale nejde, dokud jsme vystaveni opakovaným pokusům o vyklizení a znemožnění naší činnosti ze strany Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.”

Jak to má majitel Řízkárky, nevím. Asi podobné blbiny nemají čas dávat na web.

Koho je mi v celé téhle kauze líto ještě víc než majitele Řízkárny, to jsou zasahující policisté. Pomalu aby zřídili jednotku, co bude pendlovat z Jeseniovy do ulice U Klikovky a pak hned zpátky. A zase znovu.

Tedy pokud se nepřijde na toho “vtipálka”, co volá nebo posílá emaily, že.

Případně, pokud si policie nevzpomene, že má nějaká práva. Také má i povinnosti. Třeba jim někdo poví, že existují jisté paragrafy, existují nějaké soudy, vězení, a tak dále. Všechny tyhle báječné věci vymyšlené na ochranu práv občana i státu prý že mají účinná a dokonce i vyzkoušená řešení co s takovými zmetky, co se vetřou do cizího baráku a ještě tam dělají bordel. Fakticky, říká se to. Prý že policie snad má mít pravomoci zakročit, zjednat pořádek.

Nevidím jediný háček, vše je křišťálově čisté.

Zavřít.

Zavřít až zčernají, pokud mi prominete drobet toho politického nekorektismu.

jitka-prikrylova73381499_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 447,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.