novichokzeman
18.5.2018
Kategorie: Společnost

Že by se omluvili?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Možná jste ani nezaregistrovali, že před pár dny došlo k dějinné události. V Praze, ve vší  velebnosti, zasedl Výbor pro zahraničí, obranu a bezpečnost našeho Senátu. A proč  ctihodní sněmovali?  Inu, bylo třeba se opět přihlásit do akce “všechno pokrokové lidstvo proti Zemanovi”. Tentokrát kvůli cause Novičok. 

Výsledek byl předem jasný a nikoho nepřekvapil. President Zeman zveřejněním údajů, které získal od tajných služeb, ohrozil bezpečnostní zájmy země”, zahřmělo z výšin. Ovšem velkorysí senátoři se, jak správa uvádí (zde) tou věcí “..nehodlají dále zabývat a podle šéfa výboru Františka Bublana tak nebudou kauzu řešit na nadcházející schůzi.” Předseda komory Milan Štěch (ten aby u toho nechyběl), zašle stanovisko výboru hlavě státu…

Doufejme, že už to stihl. Protože dnes přišla rána, a to nejen ctihodným senátorům, ale celému “pokrokovému lidstvu”. Rána z nečekaného směru.  Čtyři celoněmecké deníky ( Die Zeit a spol) přišly s informací, že Německá tajná služba BND  získala vzorek Novičoku od nějakého přeběhlíka ze SSSR už na počátku devadesátých let. Zkoumala jej a pak, na příkaz kancléře Helmuta Kohla, předala výsledky do USA a Velké Británie.

Později vytvořilo Německo speciální pracovní skupinu pro nové bojové chemické látky, do níž, kromě už jmenovaných, přibrali i Francii, Kanadu a Holandsko. Látku studovali. No a k tomu si ji museli…co? No přece vyrobit. Z nebe jim nespadla.

Zpráva (citovaná například zde) doslova uvádí: Některé země NATO tajně vyráběly chemický prostředek v malých množstvích.” A vcelku logicky dodávají,  že to vyráběly proto, aby si na tom testovaly detekci a obranu. Podobně, jako to říkal ten náš nešťastník, ředitel Vojenského výzkumného ústavu, který se tak náhle znelíbil ministrini obrany v demisi….

Takže, ještě jednou, co vlastně říkali ti proradní Rusové? Jako země, které jsou schopny Novičok vyrobit, jmenovali Českou republiku, Slovensko,  Švédsko, USA a Velkou Británii. Lumpové a lháři. Proradní. To Švédsko přece na seznamu Zeitu není…!

Jistě si také vzpomenete, jak na ruská obvinění reagovalo vedení EU, ve které se většina uvedených zemí nachází. Dejme slovo formálnímu šéfovi spolku: “Presidenti a premieři zemí EU souhlasí s názorem Britské vlády, že za útok chemickou látkou v jihobritském Salisbury je velmi pravděpodobně odpovědné Rusko” uvedl koncem března na svém Twitwru předseda Donald Tusk s tím, že ..” není jiné věrohodné vysvětlení”.

A Boris Johnson k tomu dodal: “Nejenom, že máme důkazy, že Rusko v minulých deseti letech zjišťovalo, jak dodat nervové látky za účelem vraždy, ale vytvořilo a skladovalo Novičok” A všichni premieři drželi basu. Nebudeme se o nic zajímat, nebudeme zjišťovat, rusák lže a basta! Jsme přece spojenci. A to je nad pravdu.

Jediný státník, který nechal věc oficiálně zkoumat a pak vyšel s pravdou ven, byl Miloš Zeman. Co za to sklidil, všichni viděli. Teď jsou jeho protivníci a kritici za blbce. Za malé kluky, hloupě přistižení při úplně nesmyslné lži. Vždyť co by na tom bylo, přiznat – ano, taky jsme to tady zkoumali. Abychom věděli, jak na to. Jak věc detekovat, jak se proti ní bránit. Kvůli našim lidem a jejich bezpečnosti. Co kdyby…

Sdělením, že se zkoumá něco, nějaká látka, o jejíž existenci se už řadu let veřejně ví, se bezpečnost státu, páni senátoři,  paradoxně nesníží, ale zvýší. Protože se tím vysílá signál – takovéto věci na nás, na Českou republiku,  nezkoušejte. Ani omylem. Víme o tom vše. A stále zkoumáme novinky, co se “na trhu” objeví. My jsme připraveni.

Aby bylo jasno – kdo útok na nešťastnou dvojici Skripalovců (byl-li nějaký) provedl, to zpráva Die Zeitu neobjasňuje. Ani nijak nerozptyluje podezření, že to taky třeba mohlo být Rusko. Nebo úplně jiná země a její tajná služba. Co ale ta zpráva rozmetala dokonale, to je pověst a důvěryhodnost “evropských státníků”. Ukázala je jako stádo. Co na povel zavřelo oči a zacpalo si uši.  Jako lidi, co raději nechtěli vidět, nechtěli slyšet, jak ty známé opičky….  Jen aby nevybočili z  aktuálně platné linie eurosojůzu.  O horlivých lokálních přicmrndávačích z páně Bublanovy party pak ani nemá cenu se zmiňovat.

Co myslíte, omluví se někdo?

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.