ISLAMETNIC
28.9.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Že by blýskání na lepší časy?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (56 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Známý psychiatr Cyril Höschl okomentoval pro Parlamentní listy jeden velice zajímavý výzkum týmu vědců z Národního ústavu duševního zdraví, vedeného Jiřím Horáčkem a Ladislavem Kesnerem. Ti se, na dnešní dobu velice odvážně, pustili na tenký led. Jali se totiž zkoumat vnitřní motivaci “vítačů” tak zvaných uprchlíků a jejich “odmítačů”.

Šlo o to zjistit, jaké faktory se uplatňují při rozhodování obou skupin. Zkrátka co je vede k tomu, být na (politicky a mediálně nekriticky podporované) straně příznivců vstřícnosti a přijímání Afrických a Blízkovýchodních migrantů do Evropy, anebo na (oficiálně všemi zatracované) straně zarytých odmítačů této politiky.

Aby se těchto příčin dobrali, zkoumali vědci nejrůznějšími metodami aktivaci mozkových center. Zjišťovali, které části mozku se aktivují, například při spatření záběrů přeplněných gumových člunů s “uprchlíky”. A proto, že odborníkům na lidský mozek je už dlouho známo, za jaké funkce ta která jeho část odpovídá, bylo možné z míry jejich aktivity usuzovat, jak daná osoba tyhle vjemy zpracovává. Výsledky byly, alespoň pro oficiální propagandu, zcela drtivé.

U odmítačů se totiž vůbec neaktivovaly oblasti, odpovědné za emoce. Naopak. Aktivovaly se oblasti úplně jiné… Sám Cyril Höschl komentoval výsledky takto: „Zaprvé nejde o xenofobii. Ti lidé, kteří uprchlíky odmítají, z nich nemají strach. Emoční centra nejsou aktivována. Jsou aktivovány čistě rozumové oblasti. To je čistá úvaha lidí, kteří je nechtějí. Na pozadí není strach, ale názor. A názor není emoce.“

A pak ještě jednou, zřejmě pro natvrdlé novináře a propagandisty z neziskovek, zopakoval: „Není za tím zkrátka emoce vyjadřovaná tím slovním základem fobia, což je strach“. “Ti lidé je tu jen zkrátka nechějí.”

Potvrdil tím jen to, co my, podle mainstreamu odmítači, xenofobové a fašisti, tvrdíme už dlouho. Žádná fobie. Racionální úvaha. Předvídavost a domýšlení věcí… Je to snadno vysvětlitelné na příkladu se smetištěm. V málokom z nás vzbuzuje smetiště strach. A asi nikdo nepociťuje nějakou hrůzu ze skládky. Ale nikdo ji nechce mít doma v obýváku.

Studie by měla být zanedlouho publikována. Což může být lakmusovým papírkem blížící se změny a pozvolného otáčení. Které začíná být patrně i v původně “zarytě” vítačských zemích na západ od našich hranic. No, uvidíme podle publicity, anebo naopak hrobového mlčení, které bude její vydání provázet v mediích tak zvaně hlavního proudu.

K politován jsou teď ale propagandisté, oficiální opinionmakeři a spindoktoři. Co se jen ti chudáci do nás natloukli, že “odmítání” je známkou nižší inteligence, nedostatku vzdělání, malého rozhledu a vůbec zpátečnictví, srovnatelného snad jen s vírou v čarodějnice. A že by se, stejně jako ostatní fobie, mělo léčit.

Co teď vymyslí? To se bude muset Soros prohnout a řádně hrábnout do prkenice…

vylicil

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.