8.1.2015
Kategorie: Společnost

Zdrojem nadcházející totality jsou naše morální postoje

Sdílejte článek:

DANIEL MARTÍNEK 08|01|2015

Částečně autonomní existence některých sektorů evropské společnosti, jež ještě nejsou zcela  ovlivňovány mocenským centrem EU, stále ospravedlňuje označení režimu Evropské Unie jako ne-totalitního, nicméně směřování režimu k totalitnímu pólu je prokazatelné. Bruselský establishment je pevně rozhodnut uskutečnit svůj ideál centrálně řízené Evropy, jejíž politický režim se zdá být jakousi novodobou směsí korporativistické diktatury a socialistického vysávání.

Příčinou totality však není nějaká mimořádná schopnost po moci lačnících politiků manipulovat masy. Skutečnou příčinou je sebeobětní morálka a kolektivistické myšlení drtivé většiny nás Evropanů. Je to myšlení, které individuální racionální zájem o svůj vlastní život a sledování racionálního vlastního prospěchu považuje za morálně vadné. Dle této mentality je ušlechtilé starat se především o druhé, nikoli o sebe. Ideálem této morálky je trpět pro blaho a soudržnost  kolektivu a nechat se okrádat ve veřejném zájmu. Generovat zisk je podle tohoto myšlení přinejmenším mravně podezřelé a neregulovaná odvětví jsou otevřeným zdrojem zla a diskriminace spotřebitele. Evropská politika směřující k ustanovení diktatury se nese právě na vlně těchto morálních postojů.

totalita-300x202

Každý, kdo se závistivě  raduje, že všeobecně neoblíbeným bankéřům byly omezeny mzdy, každý, kdo schvaluje či omlouvá daňovou konfiskaci, každý, kdo využívá své zrůdné demokratické volební právo na krádež cizího, přispívá svým dílem ke vzniku nové diktatury. Milióny lidí budou zaskočeny, že tyranie dolehne dříve nebo později také na ně samotné. Politická situace v EU v roce 2015 je stále ještě přechodný stav, ve kterém však k instalaci totalitního režimu existuje otevřená cesta.

 

Obrat této politické trajektorie je v dohledné době nepravděpodobný. Proč? Protože politka víceméně odráží myšlení lidí a především jejich morální přesvědčení, a to není možné změnit za rok, ani za deset let. Bez fundamentální změny v morálce není naděje na trvalou změnu v politice. Již před pár lety bohužel zemřela Margaret Thatcherová, jedna z nejlepších politických osobností 20. století. Její racionální, principiální a velmi úspěšná politika změnila tvář Británie. Ale ne nadlouho. Její reformy nutně nakonec narazily na opačné myšlení těch, které se snažila přesvědčit. Problém nebyl v ní, ale v oněch miliónech Britů, kteří, kteří, na rozdíl od ní,  přemýšlejí kolektivisticky. A přemýšlejí tak lidé samozřejmě nejen v Británii, ale na celém světě. V Evropě dnes žijeme již druhou polovinu příběhu knihy Atlas Shrugged, knihy, která ukazuje, kam dospěje svět, který zatratil racionální sledování vlastního prospěchu, a zájem o sebe sama.

ZDROJ: Daniel Martínek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.