23.2.2014
Kategorie: Politika

Zdroje nejsou!

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 23|02|2014

 

Lidově demokratická socialistická vláda Bohuslava Sobotky, vyztužená řepkovým pilířem české dotační ekonomiky a sociálním guru na bruselském vejminku jako hlavním poraděnkem, naslibovala již za pár dnů svého působení více než baron Prášil za svůj život navymýšlel. Informační hodnota vládních slibů je však zhruba stejná jako u bájného lháře, navíc opřená pouze o jediný argument a mantru všech evropských neomarxistů vyřčenou v plné nahotě před lety právě šéfem poradců současného premiéra: “Zdroje jsou!”

 

 

Jak rozklíčovat toto sdělení obyčejnému lidu? Kde hledat “genialitu” sociálních inženýrů, kteří jako mávnutím kouzelného proutku nachází léky na všechny nemoci naší společnosti? Jakým způsobem budou rozsévat dobro a budovat krásné, prosperující zítřky pod moudrým dohledem dobře fungujícího státu? Z jakých že to zdrojů budou sypat peníze spřáteleným soudruhům s nataženou rukou a vyplněnou žádostí o dotaci na fantasmagorické projekty ekostezek, vodoparků, zateplení či větší porci multikulturní pravdy a lásky?

 

Část si “natisknou”, část půjčí (dle hesla “Po nás potopa!”) a, aby vypadali jako správní hospodáři, tak část také vyždímou ze “zdrojů”. Tedy z těch lidí, kteří svojí prací tvoří reálné hodnoty a nikoliv jen tuny zbytečných lejster a hromady prázdných slov. Z těch lidí, které nazývají parazity, kterým denodenně vymýšlejí nové klacky pod nohy, a kterým utahují smyčku kolem krku takovým způsobem, že většina z nich sotva dýchá a přežívá. Z těch lidí, kterých pomalu ubývá a jejichž poměr k čistým příjemcům přerozdělených peněz se blíží ke hrozivému 1:5.

 

 

Jeden tento “parazit”, či jeho zaměstnanec tak musí vyprodukovat hodnoty, které v našem “sociálním” státě umožní pracovat několika nutně potřebným profesím jako jsou lékaři, učitelé, záchranáři, policisté ap., přežít důchodcům, dětem a studentům, ale jsou též donuceni přispívat na politicko-byrokratický moloch, vymýšlející pro ospravedlnění svojí existence tisíce populistických výmyslů, jejichž jedinou podstatou je korupční rozkrádání a nadstandardně placená teplá erární hnízda.

 

Jak dlouho ještě bude trvat, než si společnost tento zásadní fakt uvědomí? Jak dlouho ještě bude trvat, než novodobí pohrobci bolševiků v eurosocialistickém hávu totálně zlikvidují svého třídního nepřítele v podobě živnostníků a menších firem, které nemají “lobbystické” kontakty na státní penězovod? Jak dlouho ještě bude trvat, než tímto způsobem byrokraticko-daňového teroru zničí poslední zbytky volného trhu? Jaké peníze a z jakých zdrojů se pak budou používat?

 

Zachrání to nadnárodní koncerny, užívající si všelijakých “investičních pobídek”, dotací, programů zaměstnanosti či daňových prázdnin? Kde se vezmou ty peníze, které by socialisté nejraději přerozdělovali všechny? Ano, mohou si je natisknout nebo znovu a znovu půjčit a nesplácet. Ale jaká pak bude jejich reálná hodnota?

 

Ano, je to tak křišťálově prosté, že křišťálově prostší to být nemůže, abych parafrázoval investičního guru všech korupčních tunelářů a zlodějů. Hodnota takovýchto bankovek bude rovna toaletnímu papíru a nám nezbyde než se vrátit k boji proti záškodnickému imperialistovi, který to všechno způsobil jako nyní v socialistické Venezuele. Který Sobotka, Špidla nebo Mládek pak vystoupí před svoje voliče a přizná: “Zdroje nejsou!?”

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.