VIRROUSKA
31.10.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Zdravotní situace je vážná, nikoliv však beznadějná. Proto bychom neměli zapomínat na budoucnost!

Sdílejte článek:

ZDENĚK LANZ

Informace našich politiků oficiálně „prosáknuvší“ do médií jsou jen pověstnou špičkou ledovce toho, co se děje v politickém zákulisí. I tak to ale postačí ke zjištění, že s námi mnozí z nich nehrají čistou hru. A nejen ohledně současné epidemie. Výsledkem rozporuplné koronavirové informační smršti může být jen chaos a nejistota – obavy a strach o vlastní zdraví i o zdraví svých blízkých, přehnané až úzkostlivé dodržování vládních nařízení na straně jedné, pochybnosti a nedůvěra k nim, která může logicky vést až k jejich ignoraci na straně druhé.

K důvěře v naši vládu a jejím rozhodnutím nepřispívají ani politické hrátky typu „restauračně – rouškové kauzy“ na Vyšehradě. Špatná mediální komunikace pana ministra může být jen zástupný problém, spíše jeho souputníci nabyli dojmu, že jim pan profesor přerůstá přes hlavu. Ale ať už byl režisérem této trapné scénky (nelze vyloučit ani provokaci) kdokoliv, zarážející je páně Prymulova neopatrnost. Vždyť už jako předlistopadový voják mohl předpokládat, že „kontraši“ (slangové označení pro předlistopadovou vojenskou kontrarozvědku) nikdy nespí. Ale pokud na jeho diskreditaci měl někdo zájem, je téměř jisté, že kdyby to nevyšlo na Vyšehradě, vyšlo by to jindy. Jiná věc je, zda se tento člověk vůbec měl stát ministrem zdravotnictví. To je ale otázka na pány premiéra a prezidenta.

Pro naše zdraví a duševní pohodu v této nelehké době jsou mnohem důležitější optimističtější informace. A alespoň ty, které se týkají epidemie koronaviru, lze najít např. v článku „Neděsme lidi, covid zvládáme, řekla primářka infekčního oddělení Bulovky“. Vždyť neustálé strašení katastrofickými scénáři nikomu neprospěje. Nebo snad ano???

Ale až tato epidemie odezní, tak jako zatím všechny dosavadní v minulosti, a opět nabydeme duševní rovnováhy, budeme se možná divit, co všechno se v době naší menší nebo téměř žádné „neepidemické mediální pozornosti“ a za minimálního zájmu mainstreamových médií událo.

A tak nebude na škodu si některé, byť možná zdánlivě nepodstatné události připomenout.

Mnozí lidé po krajských volbách kvitovali, že KSČM – strana, která je již stejně na cestě na smetiště dějin – propadla. Ale jaksi jim uniklo, že zánovní subjekt na naší politické scéně, který reprezentuje „novou ultralevici“, posílil. A jeho předseda se dokonce nechal slyšet, že v příštích parlamentních volbách chtějí jít do koalice s jiným subjektem a v případě úspěchu je připraven ucházet se o funkci premiéra. Pan předseda měl jistě na mysli nějakou konkrétní koalici. Ale podle toho, jak v jednotlivých krajích vznikaly ty povolební, tedy pod heslem „je jedno s kým, hlavně proti Babišovi“, je v tomto směru možné snad téměř vše.

Státní dluh se vlivem zbrzdění ekonomiky a nezodpovědné rozpočtové politiky rozrůstá do takových rozměrů, že bez výrazného „utahování opasků“ v mnoha příštích letech již není reálně splatitelný (podle ČTK státní dluh do konce září stoupl na 2,07 bil. Kč!).

EU za – pro ni shůry daného „epidemiologického krytí“ – dál „kuje pikle“ (nový migrační plán, zelená ideologie, směrnicí o zbraních a další pochybné „projekty“). Svoji neschopnost, zbytečnost a škodlivost se snaží zakrýt mj. „bratrskou pomocí“ a snahou si jednotlivé členské státy více připoutat rozdělováním peněz (čích asi?) z tzv. fondu obnovy (750 mld. eur). Podle šéfky ECB (Evropská centrální banka) by dokonce měli evropští představitelé zvážit přeměnu fondu obnovy ve stálý nástroj a diskutovat o vytvoření stálého rozpočtu eurozóny.

Aby ale nevzniklo nedorozumění. Potřebná pomoc je vždy vítána. Jen si musíme dávat pozor na to, kdo nám ji nabízí a proč nám ji nabízí. Tedy co za to bude chtít. Ale i na to, koho o ni žádáme. A v tomto smyslu bych přistupoval k pomoci EU s velkou nedůvěrou.

S tím souvisí i eventuální pomoc s epidemií zahraničními vojenskými lékaři. I v tomto případě bych byl minimálně velice obezřetný.

Další zpráva, zdánlivě jen „prkotina“ z oblasti sportu, že si fotbaloví reprezentanti ČR při zápase se Skotskem na pokyn – hvizd rozhodčího – poklekli, ve skutečnosti naznačuje, že „společensko – destruktivní atlantické proudění“ ze Spojených států nabývá na síle. Ledaže by gesto fotbalistů znamenalo uctění památky zemřelých v souvislosti se současnou epidemií a já jsem to špatně pochopil.

Zpozornit bychom měli i při zprávách typu „Facebook zablokoval poslankyni Trikolóry Zuzanu Majerovou – Zahradníkovou“. Konce období svobody a demokracie vždy cenzurou začínají a z dějin nedávno minulých asi všichni víme jak to, co potom následuje, pokračuje a končí.

Že v této obtížné době nabádám k vytváření psychické pohody a sám následně šířím nepříjemné zprávy? Ano, to je pravda. Ale já jsem si je nevymyslel! Kdyby šlo jen o naši budoucnost, dalo by se říct „vem to čert“. Ale jde o naše děti a děti jejich dětí!

EU se vymlouvá, že kvůli epidemii nestihla projednat zrušení střídání času. Nezvládne vypořádat se ani s takovýmto nesmyslem. Ale jeden přínosný efekt to v těchto dnech přeci jenom má. Získali jsme zpět na jaře ukradenou hodinu. Tak až nebudeme vědět co s ní, využijme ji k zamyšlení se nad vývojem našeho, evropského i světového dění. Pokud možno bez „koronavirového mlžení“. Ale zbytečně to neodkládejme! Parlamentní volby budou již příští rok.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 654 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.