21.6.2013
Kategorie: Historie

Zdena Mašínová o promarněné sametové naději

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 21/06/2013

Paní Zdena Mašínová je dcerou generála Josefa Mašína a sestrou Ctirada a Josefa Mašínových, kteří se jako jedni z mála dokázali postavit bolševikům se zbraní v ruce. V rozhovoru pro internetový deník prvnizpravy.cz velmi dobře zhodnotila současný stav společnosti i jeho příčiny.

 

 

 

V první řadě soudí, že akce policie a justice proti mafiím a kmotrům měly přijít o mnoho let dříve. Exkomunistům, kteří drží v rukou ekonomickou moc se podařilo ovládnout všechny důležité sféry v ČR a dokonale rozvrátit společnost a je přesvědčena, že přesvědčena o tom, že polistopadovému vývoji v naší zemi nemuselo dojít pokud by “revolucionáři” v listopadu 1989 postupovali důrazněji při likvidaci komunistického režimu. “Dnes můžeme stroze konstatovat, že se nám to po listopadu příliš nepovedlo. Takzvaný samet byl tragédií pro celou společnost. Lidé žili půl století v děsivém režimu. Pak přišla naděje a ta byla dokonale promarněna. Základ dnešního stavu společnosti je v tom, že po listopadu nedošlo k potrestání komunistických zločinů. To co dnes vidíme okolo nás je výsledkem tohoto selhání.” 

 

Akce, které můžeme v podání policie sledovat dnes kolem Úřadu vlády měly mít již dávno svoji předehru v éře Grosse, Paroubka, Zemana či Klause. K tomu ovšem nedošlo a tak bývalí komunisté měli dostatek času na to, aby si v ČR vybudovali významné pozice.

 

Dnes drží v ruce ekonomickou moc a podařilo se jim zkorumpovat vrcholné představitele politických stran. Tím je drží v dokonalém šachu. Oni sami jsou ale čistí. Špinavou práci za ně udělali tito bílí koně,” konstatovala Zdena Mašínová.

 

 

Vývoj na české politické scéně sleduje paní Mašínová se značným znepokojením. Tvrdí, že některé momenty jí připomínají období před komunistickým pučem v roce 1948. “Začalo to krajskými volbami a nástupem komunistů do významných pozic v jednotlivých krajích. Je příznačné, že se doslova drali o místa v odborech školství. Můžeme očekávat, že levice zvítězí i v parlamentních volbách a okamžitě na tuto oblast zaútočí. Tentokrát to ale bude v celostátním měřítku. Školství a výchova nových generací je základem každého státu, každé společnosti a komunisté to velmi dobře ví.”

 

Rozhovor uzavřela Zdena Mašínová vzpomínkou na dobu těsně po sametové “revoluci”: “Někdy v devadesátých letech prohlásil tehdejší předseda KSČM, že komunisté nemusí vůbec nic dělat. Že jim stačí pouze čekat. Politici demokratických stran na toto varování tehdy nijak nereagovali. Dnes je vidíme přepadlé na tiskových konferencích a můžeme konstatoval: už je to tady.” 

 

Nám nezbývá než konstatovat, že tato životem těžce zkoušená žena má velkou pravdu a děkujeme za její slova.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Michal Horák 333,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 083,00 Kč
Vybráno 25.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.