drop-g5608985fa_1280
5.10.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Zde je návod, co dělat, když smartphone hodíte do vody?

Sdílejte článek:

Nic nezvyšuje váš srdeční tep, jako když vám telefon vyklouzne z kapsy… a přímo do záchodové mísy. Stalo se to. Mnoho.

Chcete -li uložit telefon a všechna vzácná data (a fotografie psů), musíte jednat rychle. To znamená dostat ho z jakéhokoli množství vody, ve kterém váš telefon přistane, co nejrychleji. (Ano, to znamená sáhnout na záchod).

1. Uchopte to!

Ať už telefon položíte do bazénu nebo si půjdete zaplavat na porcelánový trůn, nejdůležitější věcí je popadnout ho. Čím déle se váš drahocenný telefon bude koupat, tím větší je pravděpodobnost, že se do něj dostane voda a zničí ji.

Okamžitě vytáhněte telefon z vody a je velká šance, že to bude v pořádku.

Samozřejmě, pokud váš telefon spadne do studny nebo něco podobného, ​​snižte své ztráty a zapomeňte na to. Nepotřebuji, aby mě někdo obviňoval z nějaké situace Baby Jessica.

2. Vypněte jej

Pokud vezmete telefon a je stále zapnutý, vypněte jej, jak nejrychleji můžete. Udržet telefon zapnutý, dokud je mokrý, je spolehlivý způsob, jak zkrátit jeho obvodovou desku a nadobro ji zničit.

Pokud byla obrazovka vašeho telefonu vypnutá a když narazila do vody, ale nejste si jisti, zda se telefon vypnul nebo je obrazovka pouze prázdná, podívejte se, zda ji můžete probudit rychlým stisknutím tlačítka napájení.

Pokud se váš telefon probudí, okamžitě jej vypněte. Pokud se neprobudí, vypněte to.

3. Vysušte

Nyní, když je váš telefon, například Huawei Mate 40 Pro, vypnutý a vyčištěný, budete jej muset vysušit. Pokud má váš telefon vyjímatelnou baterii nebo vyjímatelnou kartu microSD, vyjměte ji. Podobně, pokud má váš telefon nějaký kryt portu nebo dokonce odnímatelný zadní panel, otevřete jej a nechte sluchátko vyvětrat.

4. Nesušte jej fénem

Nepokoušejte se telefon vysušit fénem. Teplo ze sušičky by mohlo trvale poškodit vnitřní součásti vašeho telefonu.

Když už jsme u toho, nedávejte telefon do trouby nebo mrazničky, obě metody šeptají, že opraví mokrý smartphone, který nic takového nedělá.

5. Rýže a oxid křemičitý

Jen proto, že je váš telefon zvenčí suchý, neznamená to, že je uvnitř suchý. Abyste se o to postarali, naplňte misku tepelně neupravenou rýží a zakopejte do ní svůj telefon.

Rýže odvádí vlhkost zachycenou uvnitř telefonu a zajišťuje, že je uvnitř i vně zcela suchý.

Můžete také naplnit igelitový pytlík pakety oxidu křemičitého (malé balíčky, které najdete v krabicích od bot) a vložit do něj telefon. Silica je vysoušedlo, které nasává vodní vlhkost, takže je ideální pro sušení mokrého smartphonu.

Ať už zvolíte metodu rýže nebo metodu oxidu křemičitého, budete muset telefon nechat v misce nebo sáčku asi 3 dny, abyste se ujistili, že byla odstraněna veškerá vlhkost.

6. Zapněte a vyzkoušejte

Nyní, když je váš telefon pěkný a suchý, zapněte jej a vyzkoušejte, zda funguje. Pokud se po nabití nezapne, máte smůlu. Pokud se zapne, můžete jít.

Je však důležité si uvědomit, že voda uvnitř vašeho telefonu mohla zkorodovat vnitřní součásti telefonu. Pokud tomu tak je, váš telefon může časem začít fungovat nesprávně, v tomto okamžiku jej budete muset vyřadit a recyklovat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 468 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...