vakcina-na-covid-19-
7.5.2021
Kategorie: Společnost

Zdá se, že vakcína není svoboda, jak nám to slibovali naši politici

Sdílejte článek:

COM/HS

Seychelské ostrovy mají největší procento očkovaných lidí na světě. Plně zaočkovali již více než 60 procent populace nebo 85 procent dospělých. I přesto zpřísňují opatření a zavírají školy, virus se tam totiž rychle šíří.

 

Omezení, které kompetentní tento týden přijali budou podobné těm, které naposledy uvalili na lidi na konci roku 2020. Kromě zákazu setkávání různých domácností a předčasného zavírání barů, se zavřou i školy a po 23. hodině bude platit zákaz vycházení.

Opatření je třeba zavést i přesto, že země má plně naočkováno více než 60% své dospělé populace dvěma dávkami vakcín. Odborníci po celém světě se přitom shodují na tom, že vysoká míra proočkovanosti by nám měla pomoci v boji s pandemií. Zjevně to však v praxi není tak.

“Navzdory všemu mimořádnému úsilí, které vynakládáme, je situace Covid-19 v naší zemi momentálně kritická, minulý týden byl hlášen velký nárůst každodenních případů,” uvedla v úterý na tiskové konferenci Peggy Vidot, ministryně zdravotnictví země.

V současnosti je na Seychelách více než 1 000 aktivních případů Covid, z nichž třetina byla zjištěna u lidí, kterým byly podány dvě dávky vakcíny. Podle dailymail.co a economictimes.indiatimes.com očkují vakcínou AstraZeneca (verzi vyrobenou na základě licence v Indii) nebo vakcínou Sinopharm.

Z potvrzených případů je 84% místních obyvatel, zbytek jsou cizinci. Úředníci na tiskové konferenci poskytli jen málo podrobností o tom, co může být za takovým nárůstem případů.

Podle DailyMail nelze vyloučit ani to, že se v zemi převládl nějaký nový variantu koronavirus, který se šíří rychleji. Je ale těžké říct to přesně, protože Seychely neanalyzují velké množství pozitivních testů jak to dělají jiné země.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 380 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)