crop-965264-crop-858421-p201508070505901
20.7.2016
Kategorie: Politika

Zdá se, že je za odstraněním Šlachty opravdu politický zájem, viďte Slávku?

Sdílejte článek:

RADEK ROZVORAL 20|07|2016

Desátého června jsem se zamýšlel v úvaze s názvem: „Že by šlápnul Šlachta Sobotkovi na kuří oko jménem OKD?“, nad spojením Šlachtova odstranění s divokou privatizací společnosti OKD. Po nějaké době je z indicií vidět, že by to kuří oko jménem OKD nemuselo být samotné a už i někteří politici z řad ČSSD hovoří o tom, že byla policejní reorganizace snahou většího okruhu osob dostat se k informacím z živých spisů. Alespoň to v rozhovoru pro MF DNES tvrdí justiční expertka ČSSD, poslankyně, bývalá státní zástupkyně a bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Tu hlavně zarazilo, jak byla reforma, která fakticky rozbila ÚOOZ překvapivá, rychlá a bez odborné konzultace. Na otázku co se za ní skrývá, paní Benešová mimo jiné odpověděla:„Existují různé dohady, například o plánované domovní prohlídce u Radka Pokorného. Právě tuto verzi tento týden konkrétněji nastínil sám bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek pro Parlamentní listy. Já osobně si myslím, že za reformou byly kauzy, které ÚOOZ vyšetřoval a které měly být zameteny pod koberec.“

Všimli jste si toho jména ohledně plánované domovní prohlídky? Ano vidíte dobře, to je to kuří oko jménem OKD a nejen to. Osobní přítel premiéra Sobotky a jeden z nejvlivnějších advokátů a zákulisí tuzemské politiky Radek Pokorný, který se podílel na kontroverzních příbězích jménem Mostecká uhelná společnost, Škoda Transportation, Sokolovská uhelná, již zmiňovaná OKD, rozhodčí soudy s doložkami, spory kolem dálnice D47, v nichž jeho advokátní kancelář vystupuje proti státu a zastupuje společnost Eurovia. Vše podrobně zde.

To je stručný výčet příběhů dua Sobotka – Pokorný, u kterých se již delší dobu spekuluje o něčem shnilém a je jasné, že by domovní prohlídka u tohoto pána, pokud k ní mělo opravdu dojít, mohla těch kuřích ok Slávka Sobotky odkrýt daleko více než jen OKD. Tak se muselo něco narychlo vymyslet, což byla reorganizace policie, kterou podle paní Benešové nikdo nikdy fyzicky na papíře neviděl, stejně jako paní Columbovou a tak vůbec není jasné, co vlastně ministr vnitra Chovanec podepsal.

Je ale zvláštní, že fyzicky podle paní Benešové existovala koncepce rozvoje policie do roku 2020. Ta byla vypracována v květnu 2016 a byla projednána na Bezpečnostní radě státu. V této koncepci není napsáno, že by měl být ÚOOZ zrušen a naopak je zde uvedeno, že útvar pana Šlachty je potřeba ještě personálně a finančně podpořit.

Je tedy možné Slávku, aby se za několik málo dní od této koncepce vypracované do roku 2020 upustilo jen proto, že to policejního prezidenta jen tak nekoncepčně napadlo? Já Vám to řeknu, není a to šlápnutí zatím jen neskutečně zabolelo, ale přijde čas, kdy se ta kuří oka pořádně zanítí, a bude potřeba operačního zásahu, který už se neobejde bez Vaší osobní zodpovědnosti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 81 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...