RUSKOCHUDOBA
12.9.2018
Kategorie: Společnost

Zbytečný a brutální zákrok ruské policie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 2,57 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Strážci pořádku to v ruských městech řezali hlava, nehlava, včetně starců a dětí. Rusové protestovali proti důchodové reformě a já se jim nedivím. A také rozumím tomu, že to pořádně zamávalo s Putinovou popularitou.

Upřímně řečeno, penzijní reformy jsou obecně v evropských zemích nutné a platí to i pro Rusko. Mnozí tamní ekonomové a to vládní i opoziční se vzácně shodli, že jejich země potřebuje změnit svůj důchodový systém. Vláda proto navrhla zvýšení věku pro odchod do důchodu u mužů z 60 na 65 let a u žen z 55 na 60 let. Tento návrh plně chápu a v tomto případě Kremlu rozumím. Jestliže obecně podporuji penzijní reformy z toho důvodu, aby se nezhroutily důchodové systémy, tak nemůžu u Ruska dělat výjimku. Problémy je nutné hodnotit věcně, nikoliv ideologicky. I v této zemi je to krok správným směrem. A zvýšení důchodového věku je také předpokladem toho, aby se v Rusku mohly zvýšit dosud bídné penze, které činí v přepočtu necelých pěti tisíc korun měsíčně a ruské seniory odsuzují k živoření.

Na druhé straně chápu i demonstrující, protože lidem se něco takového nelíbí. Zvláště ruští muži podle údajů Světové zdravotnické organizace s průměrným věkem dožití 66 let, což je na úrovni rozvojových zemí, by si penzí moc neužili. A tak lidé vyrazili do ulic dát svoji nespokojenost najevo. Potíž je v tom, že zatímco v u nás v České republice stačí shromáždění na veřejném prostranství jenom ohlásit, v Rusku je musí radnice povolit. A pak se dějí věci. Je podivné, že moskevský magistrát nejdřív dovolí protireformní protest komunistům, aby jej o týden později na stejném místě stoupencům Návalného zakázal. Při demonstracích proti důchodové reformě zakročila ruská policie zbytečně tvrdě a zatkla přitom na tisíc lidí.

Kreml by však měl především s lidmi diskutovat o smyslu penzijní reformy, jenom pendreky problém nevyřeší. A to ostatně platí pro všechny vlády na světě.

blogerzie 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
150 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.