puska
17.11.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Zbraně se rozdělují na krátké a dlouhé. Znáte jejich specifika?

Sdílejte článek:

V posledních několika letech se zvýšil zájem o zbrojní průkaz, protože stále více lidí si uvědomuje, že nebezpečí hrozí na každém rohu. Pokud si chcete také pořídit zbraň, ať už k sebeobraně, nebo kvůli profesi, měli byste vědět, že existují dvě hlavní kategorie, a to střelné zbraně dlouhé a krátké. V následujících řádcích si rozvedeme jednotlivé skupiny trochu dopodrobna.

Pokud nevlastníte zbrojní průkaz, nemůžete si ze zákona zbraň v žádném případě pořídit, protože podle trestního zákoníku je výroba a přechovávání střelných zbraní nedovolené ozbrojování. Obchod, jenž má v nabídce prodej zbraní, vám dokonce zbraň bez zbrojního průkazu nemůže prodat, teda až na výjimky, u nichž není zbrojní pas povinný.

Krátká střelná zbraň

První možností jsou tedy krátké zbraně, které upravuje zákon o zbraních č. 119/2002 Sb., podle něhož se jedná o palnou zbraň s délkou hlavně do 300 milimetrů včetně, nebo s celkovou délkou nepřesahující 600 milimetrů. Do kategorie krátkých zbraní patří konkrétně:

 • pistole,
 • revolvery,
 • krátké brokovnice (lupara),
 • některé verze samopalů,
 • zbraně kategorie PDW,
 • útočné pušky SCAR-L CQC.

Dlouhá střelná zbraň

Druhou variantou jsou tedy dlouhé zbraně, které jsou vymezeny ve stejném zákoně jako krátké, konkrétně v zákoně o zbraních č. 119/2002 Sb., podle něhož se jedná o palné zbraně nevyhovující definici zbraně krátké. Pod pojmem dlouhá zbraň se tedy skrývají všechny modely s délkou hlavně nad 300 milimetrů či celkovou délkou nad 600 milimetrů. Mezi hlavní zástupce dlouhých zbraní patří:

 • kulovnice,
 • kombinované zbraně,
 • brokovnice,
 • dlouhé provedení samopalů,
 • útočné pušky.

Jestliže hledáte specialistu, jenž se zabývá prodejem zbraní, obraťte se na obchod PROARMS OUTDOOR CENTER, v jehož nabídce najdete zbraně rozdělené nejen na dlouhé a krátké, ale také na detailnější kategorie.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.