girl-1238515_960_720
17.6.2016
Kategorie: Společnost

Zbraň do každé gun-free zóny

Sdílejte článek:

ALOIS SEČKÁR 17|06|2016

Další střelecký masakr má 50 obětí. A politici dělají všechno pro to, aby jich příště mohlo být ještě více. V Orlandu řádil šílený střelec. Než se policii podařilo ho zlikvidovat, zabil padesát lidí a další desítky zranil. Stalo se to v prostorách nočního klubu, kde jsou zakázány zbraně. A reakce politiků? Je potřeba zakázat a lidem sebrat zbraně!

Ačkoliv je úplně evidentní, že řada obětí nemusela zemřít, pokud by někdo v davu měl zbraň také a místo aby z toalety psal zoufalé SMSky, že už ho vrah má, mohl palbu opětovat, protože policie i při maximálním úsilí prostě nemůže zakročit ihned, zakazovači zbraní opět jedou svojí agendu. Mohou za to zbraně, může za to jejich snadná dostupnost a je potřeba s tím zatočit rázným zpřísněním zákonů. Tedy vytvořit do budoucna ještě více příležitostí, aby jeden zlý člověk, který se rozhodl porušovat zákony, mohl nerušeně pobíjet neozbrojené oběti.

Nezávisle na americké tragédii probíhá snaha odzbrojit občany Evropské Unie. Proti teroristům, kteří už z definice toho slova nerespektují zákony, se bude bojovat dramatickým zpřísňováním zbraňové legislativy. Jediný ministr vnitra, který byl schopen a ochoten postavit se proti tomu, byl ten český. Byl však „demokraticky“ přehlasován ostatními. Kdyby podle stejné logiky postupovaly vítězné státy po druhé světové válce, nebyli by v Norimberku souzeni nacističtí pohlaváři, ale zakazován plyn.

Světová historie zná celou řadu „velikánů“, kteří usilovně pracovali na tom, aby zbraně neměl jejich lid, ale pouze vojenské složky – Lenin, Hitler, Mao…zkrátka vybraná společnost. Není vůbec náhoda, že se s nimi naši dnešní političtí lídři tak nápadně shodují v názorech na zbraně – mají v myšlení společného víc, než by si pod pozlátkem svobody a demokracie chtěli přiznat.

Policie při nejlepší vůli nemůže být všude a ochránit všechny před zlými lidmi, kteří bez ohledu na přísnost zákonů byli, jsou a budou. Absolutní bezpečnost sice nikomu nezaručí ani když bude mít zbraň každý druhý, pravděpodobnost a empirická zkušenost ze všech masakrů poslední doby, které se takřka vždy odehrály v nějaké „gun free“ zóně, je však jednoznačně na straně liberálnější zbraňové legislativy.

Politici, kteří svými nepromyšlenými zásahy vytvářejí šíleným střelcům ideální podmínky, jsou za jejich řádění nepřímo odpovědní. Měli by být snad i souzeni za napomáhání zločinu. A když už ne to, tak alespoň co nejdřív odstaveni od moci ve volbách, aby už nemohli svým občanům víc škodit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 200 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.