20.10.2015
Kategorie: Společnost

Zbláznil se Obama již docela? Přirovnává palestinský terorismus k sebeobraně Izraele

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED/JNS 20|10|2015

Jedná se o další selhání ze strany USA, kdy nedokáže jasně rozlišovat mezi palestinským podněcováním k teroru a izraelské sebeobrany. Prezident Barack Obama toto předvedl, když vyzýval obě strany ke snížení násilí.

Izrael “má právo udržovat základní zákony i pořádek a ochránit tak své občany před útoky s noži a násilí na ulicích,” řekl prezident Barack Obama v pátek 16. října 2015. Ale na tiskové konferenci při návštěvě Jihokorejského prezidenta Pak Kun-hje, Obama také zmínil násilí v Izraeli a to voláním jak na Izraelce tak na Palestince “, aby se pokusili zmírnit svoji rétoriku, která by mohla provokovat násilí, hněv nebo nedorozumění.”

F090922AO08-e1393475189938

Obamovy připomínky přišly přímo uprostřed rozsáhlé izraelské kritiky palestinské samosprávy a prezidenta Mahmúda Abbáse za jeho výroky k podněcování k násilí.

Obama řekl, že “všichni lidé v Izraeli a na Západním břehu by si měli uvědomit, že tento druh náhodného násilí nebude mít za následek nic jiného než další strádání či nejistoty.” 

Pokud se Izraelci brání terorismu, tak je to “náhodné násilí” s následkem dalšího strádání a nejistoty? Měli by se snad nechat na ulicích bodat noži a ještě za to palestinským teroristům děkovat? Je to ještě politická korektnost, politické pokrytectví nebo už šílenství, pane Obamo?

Takřka každodenní vražedné útoky totiž vyvolaly po celém Izraeli paniku a zvýšily obavy z nového kola rozsáhlého násilí. Izrael zavedl mimořádná bezpečnostní opatření a poslal posily do nejcitlivějších částí země. K opatřením patří i uvolnění režimu vydávání zbrojních pasů. Někteří z politiků občany vyzývají, aby se ozbrojili, aby byli schopní se sami bránit. Izrael také oznámil, že bude demolovat domy usvědčených útočníků a neumožní je znovu postavit. 

V pátek se kvůli situaci sešla mimořádně Rada bezpečnosti OSN a Palestinci žádali o mezinárodní ochranu, jelikož “bezbranný palestinský národ” čelí “izraelské agresi”. Tento týden má o novém napětí jednat v Berlíně s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem americký ministr zahraničí John Kerry.

Podle Izraele Palestince podněcuje k násilí palestinské vedení. Velvyslanec Izraele při OSN Danny Danon na pátečním setkání s novináři ukázal na kresbou s návodem “Jak pobodat Žida”, která se šíří mezi Palestinci a názorně ukazuje místa, kam je nejúčinnější člověka bodnout.

memri-stab-e1444925442514

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.