ceska-televize
28.5.2019
Kategorie: Společnost

Zbili vás kvůli pravicovým názorům? No a?

Sdílejte článek:

LU LINA

Pod zákonným pojmem „poskytování objektivních, vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“ si přestavuji například to, že o srovnatelných událostech je informováno srovnatelně.

Pokud jsme se z České televize i rozhlasu dozvěděli vzápětí po činu a opakovaně, že chudáček poslanec Feri byl na koštu vína brutálně zbit rasisty kvůli svým politickým názorům a bylo to označeno za útok na demokracii, naivně očekávám, že bude-li kvůli politickým názorům zbit někdo další, dozvím se to se srovnatelně rozhořčenými komentáři z veřejnoprávních médií také. Tak vnímám princip fungování veřejnoprávních médií já.

Ti, co vytvářejí jejich obsah to však zřejmě vnímají jinak. Je-li zbita veřejně činná osobnost ze strany médiu názorově spřízněné, je o tom okamžitě informováno, do studia jsou povolány prověřené mluvící hlavy a občané jsou poučováni o tom, jak jsou podobné odsouzeníhodné události nebezpečné pro demokracii. Jinými slovy vypukne cirkus.

Je-li zbita veřejně činná osobnost jejíž názory se osazenstvu Kavčích hor či rozhlasu placenému i z peněz napadeného nelíbí, zavládne v éteru hrobové veřejnoprávní ticho.

Tedy jinými slovy: Pokud se rozhodnete dát na budku politikovi, jehož názory se vám nelíbí, máte od českých veřejnoprávních médií – a nejen od nich – k dispozici bianco šek s vyjádřením tiché podpory. Pokud je samozřejmě onen politik či veřejně činná osobnost z té „správné“ strany politického spektra. Z té, o které se mlčí a pokud se nemlčí, tak se lže. Nebo alespoň neříká pravda.

Toužíte vyrazit zuby Jaklovi, protože šíří pravicové názory, nemá kladný poměr k EU, neplive na prezidenta a rád by zrušil ČT? Jen do toho, není to nic, co by stálo za rozruch. A už si o to dlouho říkal, nácek jeden.

Toužíte vyrazit ty zářivě bílé zuby Ferimu, protože je zelenorudý neoliberál, ukázkový eurohujer, uráží prezidenta nebo vás prostě jen popouzí jeho nesnesitelná arogance a třeskutá vydlabanost? Opovažte se, náckové rasističtí! Vzhůru do ulic, národe, demokracie je v ohrožení! Budeme vás vláčet bahnem, dotlačíme před soud a do kriminálu.

Kdyby ČT byla soukromou televizí vlastněnou TOP09, bylo by to sice stejně nechutné, ale nic by se nedalo namítat. Jenže ČT ani ČR nejsou soukromá stranická média a námitky jsou více než oprávněné.  Zbitý Jakl by měl mít na půdě veřejnoprávních médií stejná práva i pozici, jako zbitý Feri, protože zbít ve sklípku eurohujera je, alespoň tedy teoreticky, přibližně stejně společensky škodlivé jako zbít v metru euroskeptika.

A jestliže zbitý Jakl nemá v určitých médiích ani v určitých částech společnosti stejnou váhu jako zbitý Feri, ačkoliv se tato média i části společnosti neustále zaklínají demokracií, občanskými právy a svobodou, je evidentně cosi velice shnilého ve státě českém.

Autor: 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč

Celkem za měsíc: 9 066,00 Kč
Vybráno 25.90%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 104 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.