ceska-televize
28.5.2019
Kategorie: Společnost

Zbili vás kvůli pravicovým názorům? No a?

Sdílejte článek:

LU LINA

Pod zákonným pojmem „poskytování objektivních, vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“ si přestavuji například to, že o srovnatelných událostech je informováno srovnatelně.

Pokud jsme se z České televize i rozhlasu dozvěděli vzápětí po činu a opakovaně, že chudáček poslanec Feri byl na koštu vína brutálně zbit rasisty kvůli svým politickým názorům a bylo to označeno za útok na demokracii, naivně očekávám, že bude-li kvůli politickým názorům zbit někdo další, dozvím se to se srovnatelně rozhořčenými komentáři z veřejnoprávních médií také. Tak vnímám princip fungování veřejnoprávních médií já.

Ti, co vytvářejí jejich obsah to však zřejmě vnímají jinak. Je-li zbita veřejně činná osobnost ze strany médiu názorově spřízněné, je o tom okamžitě informováno, do studia jsou povolány prověřené mluvící hlavy a občané jsou poučováni o tom, jak jsou podobné odsouzeníhodné události nebezpečné pro demokracii. Jinými slovy vypukne cirkus.

Je-li zbita veřejně činná osobnost jejíž názory se osazenstvu Kavčích hor či rozhlasu placenému i z peněz napadeného nelíbí, zavládne v éteru hrobové veřejnoprávní ticho.

Tedy jinými slovy: Pokud se rozhodnete dát na budku politikovi, jehož názory se vám nelíbí, máte od českých veřejnoprávních médií – a nejen od nich – k dispozici bianco šek s vyjádřením tiché podpory. Pokud je samozřejmě onen politik či veřejně činná osobnost z té „správné“ strany politického spektra. Z té, o které se mlčí a pokud se nemlčí, tak se lže. Nebo alespoň neříká pravda.

Toužíte vyrazit zuby Jaklovi, protože šíří pravicové názory, nemá kladný poměr k EU, neplive na prezidenta a rád by zrušil ČT? Jen do toho, není to nic, co by stálo za rozruch. A už si o to dlouho říkal, nácek jeden.

Toužíte vyrazit ty zářivě bílé zuby Ferimu, protože je zelenorudý neoliberál, ukázkový eurohujer, uráží prezidenta nebo vás prostě jen popouzí jeho nesnesitelná arogance a třeskutá vydlabanost? Opovažte se, náckové rasističtí! Vzhůru do ulic, národe, demokracie je v ohrožení! Budeme vás vláčet bahnem, dotlačíme před soud a do kriminálu.

Kdyby ČT byla soukromou televizí vlastněnou TOP09, bylo by to sice stejně nechutné, ale nic by se nedalo namítat. Jenže ČT ani ČR nejsou soukromá stranická média a námitky jsou více než oprávněné.  Zbitý Jakl by měl mít na půdě veřejnoprávních médií stejná práva i pozici, jako zbitý Feri, protože zbít ve sklípku eurohujera je, alespoň tedy teoreticky, přibližně stejně společensky škodlivé jako zbít v metru euroskeptika.

A jestliže zbitý Jakl nemá v určitých médiích ani v určitých částech společnosti stejnou váhu jako zbitý Feri, ačkoliv se tato média i části společnosti neustále zaklínají demokracií, občanskými právy a svobodou, je evidentně cosi velice shnilého ve státě českém.

Autor: 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 129 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.