CESKOPLAC
22.8.2018
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Zbabělý národ beze cti a bez budoucnosti

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Právě uplynulo padesát let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Prezident, bývalý komunista se neobtěžoval sebemenším projevem, aby si neznepřátelil svoje komunistické přátele na východě a v Asii. Před budovou dříve Československého rozhlasu, kde začalo i povstání proti nacistům o dvacet tři let dříve, četl z papíru komunistický estébácký agent Bureš jeho poradci připravený projev, protože nejen že neumí česky, ale těžko hledá slova odsuzující okupaci, kolaboraci komunistických funkcionářů a následnou normalizaci. Co by na roku 1968 a následné perzekuci také shledával špatného, když mu umožnila báječný život a po roce 1989 nahrabat miliardy díky jeho normalizačnímu tatínkovi a jeho kamarádům.


Na Václavském náměstí se zase sešlo pár desítek tisíc lidí a nebudeme si nic nalhávat, nejméně polovina z nich byli turisté, pro které to byl jenom koncert pod širým nebem. Horší, než malá účast v hlavním městě, ale bylo to, že si bývalí komunisté a všelijací umělci, přisvojili toto výročí. Právě ti, kteří v srpnu 1968 vyzývali ke klidu a přesvědčování okupantů v době, kdy jedinou odpovědí měly být zbraně, a kteří o dvacet let později spáchali podvod, tím, že vyzývali k sametu. Jistě si vzpomínáte na jejich heslo, nejsme jako oni. Spáchali právě ten podvod, který umožnil komunistickým a estébáckým funkcionářům vyprat si špinavé peníze, přesunout se z politické do ekonomické sféry, nadělat rozkradením národního majetku miliardy a po třiceti letech se s velkohubými sliby vrátit do politiky jako spasitelé. A hloupý dav jim opět naletěl.

Přitom jsme měli bojovat proti nacistům a raději zemřít v boji, s nadějí, že by naše oběť probudila ostatní národy Evropy. Měli jsme bojovat i v srpnu 1968 a raději zemřít se ctí, než žít v otroctví strachu a přetvářky. Nikdy jsme nebojovali a na těch několik hrdinů, raději kydáme špínu, jejímž jediným smyslem je zakrýt naši vlastní zbabělost. Možná, že bychom prohráli, ale možná, že bychom probudili ostatní.

My jsme v roce 1968 odmítli umírat. Dali jsme přednost zajištěné střeše nad hlavou v podobě králikáren, bezzubému vtipkování doma v kuchyni a ohýbání hřbetu na veřejnosti, životu v normalizaci před smrtí se ctí. Výsledkem je totální rozklad hodnot naší společnosti, zahnívání, které nezastavil ani listopad 1989, kdy jsme se údajně osvobodili. Jen malý příklad, když byla v roce 1999 rozbombardována Jugoslávie, protestovali pouze Republikáni. Bureš kradl jak zběsilý, umělci a „demokraté“ byli zalezlí nebo se klaněli falešné modle, která toto běsnění na civilním obyvatelstvu nazývala humanitárním bombardováním.

Dnes je vláda vedena za zlodějiny léta stíhaným agentem komunistického gestapa Burešem, bývalí i současní komunisté ovládají Parlament. Přímou příčinou morální zkázy a rozkladu společnost je naše zbabělost v letech končících na osmičku, neochota nazývat věci pravými jmény, přijímat tvrdá řešení a strach před smrtí se ctí. Mimochodem Vikingové považovali za jedinou čestnou smrt zemřít v hrdinném boji, v pomalém chřadnutí stářím žádnou čest neshledávali.

Národ, který mlčí tehdy, když je třeba křičet, národ, který na svoji obranu nepozvedne zbraň nemá žádnou čest. Rozhádaný národ, rozdrobený do skupinek bojících se jakékoliv rozhodné akce, národ, který se sebou nechá zacházet jako se zbabělým otrokem je odsouzen k tomu, že s ním takto bude zacházeno až do jeho úplného konce.

Autor: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 633 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,64 out of 5)
Loading...