zemanhrad
14.11.2019
Kategorie: Politika

Zbabělci zalézají do nor

Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAV podstatě již víme, že ani pan premiér ani náš moudrý pan prezident se nijak aktivně neúčastní oslav 17. listopadu.

Opozici má každá vláda na světě. Každá vládní strana má své odpůrce. Kdyby je neměla, tak nemluvíme o demokracii. I protivládní demonstrace patří k demokracii. U nás se to ale vládní garnituře už podařilo dotáhnout k absurdnu.

Aby nejvyšší ústavní činitelé nevystoupili veřejně při příležitosti jednoho z nejvýznamnějších svátků republiky, to se opravdu nevidí asi ani v postsovětských republikách, či někde v Africe. Náš moudrý pan prezident s ochrankou, kterou má neustále nejen v patách, ale i v podpaždí, se za celý svůj už 7letý mandát neodvážil oficiálně navštívit Prahu. Není zde totiž příliš oblíben. Tak se opevnil na Hradě a to doslovně. Prostě to těm Pražákům osladil, jak je jeho celoživotní pomstychtivé krédo. A Hrad v podstatě znepřístupnil. Krátit si tudy cestu do práce? Zapomeňte! A letos prý oslaví 17. listopad v tichu sám se svíčkou na stole. Řekněme si to na rovinu – bojí se, nebo se stydí, přijít mezi lidi. Nebo si myslí, že není co slavit, a to je ještě horší.

Ústy svého mluvčího nám sděluje, že si 17. listopad přivlastnili jenom někteří. A to má být dogmatická pravda. Kdokoliv o tom zapochybuje, toho hned zpraží slovy o fašistické kavárně, nositelích té jediné správné pravdy a podobné šťavnaté nálepky. Právě těmi proti sobě nebývale rozeštval společnost. Nikdy se lidé u nás vzájemně tak nenáviděli jako po nástupu Miloše Zemana na Hrad.

S těmi nositeli té jediné správné pravdy je to trochu jinak, samozřejmě. Přívrženci Hradu a vlády si totiž myslí, že oni mají jedině pravdu. A důvod? Ve volbách jich přeci bylo víc! A když s tím nesouhlasíš, tak nejsi demokrat a zpochybňuješ svobodné volby.

Premiér na to jde jinak. Ten už dopředu ohlásil, že když někam na oslavy půjde, tak bude vypískán. A když nikam nepůjde, tak bude kritizován. Takže ať udělá, co udělá, bude to špatně. To to tedy dopracoval. Který premiér to kde má, že se bojí udělat cokoliv? Který premiér se bojí chráněn ochrankou veřejně vystoupit i před nesouhlasícím davem? Tak se pro jistotu zašije do Národního muzea, které bude samozřejmě uzavřeno, obšancováno policisty a panu premiérovi tím pádem nebude hrozit ani náznak toho, že by se k němu donesly nějaké kritické hlasy. Jak komunistický papaláš. Ale ti se aspoň nebáli na tu tribunu vylézt.

Takže oba pánové zalezou do nor a z nich budou pokřikovat na lidi slavící na ulicích, že si přivlastnili tento svátek. Budou tvrdit, že právo na oslavu mají jen slušní lidé, kteří zůstanou doma a v tichu si zapálí svíčku (nebylo to tu už?). Dnešní komunisté se aspoň nestydí své názory hlásat veřejně. Tak se dozvíme, že 17. listopad byl ukraden, republika rozkradena a demokracie okleštěna. Což vzhledem k jejich běžným projevům je velice kuriozní. A naši dva nejvyšší ústavní činitelé to budou komentovat slovy, že právo na názor má každý (tedy kromě chvilkařů, pražské kavárny a dalších pomatenců) a nijak proti vyjádření komunistů protestovat nebudou.

A nakonec je možná dobře že v těch svých norách zalezlí zůstanou. Už tady lidi proti sobě poštvali neuvěřitelně moc. Ty morální škody ve vzájemném vztahu mezi lidmi už zase začínají nabývat hodnot komunistických. A bohužel na tom nic nezmění ani to, že si materiálně žijeme podstatně líp.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 511,11 Kč
Vybráno 15.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 481 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 2,15 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.