zemanhrad
14.11.2019
Kategorie: Politika

Zbabělci zalézají do nor

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAV podstatě již víme, že ani pan premiér ani náš moudrý pan prezident se nijak aktivně neúčastní oslav 17. listopadu.

Opozici má každá vláda na světě. Každá vládní strana má své odpůrce. Kdyby je neměla, tak nemluvíme o demokracii. I protivládní demonstrace patří k demokracii. U nás se to ale vládní garnituře už podařilo dotáhnout k absurdnu.

Aby nejvyšší ústavní činitelé nevystoupili veřejně při příležitosti jednoho z nejvýznamnějších svátků republiky, to se opravdu nevidí asi ani v postsovětských republikách, či někde v Africe. Náš moudrý pan prezident s ochrankou, kterou má neustále nejen v patách, ale i v podpaždí, se za celý svůj už 7letý mandát neodvážil oficiálně navštívit Prahu. Není zde totiž příliš oblíben. Tak se opevnil na Hradě a to doslovně. Prostě to těm Pražákům osladil, jak je jeho celoživotní pomstychtivé krédo. A Hrad v podstatě znepřístupnil. Krátit si tudy cestu do práce? Zapomeňte! A letos prý oslaví 17. listopad v tichu sám se svíčkou na stole. Řekněme si to na rovinu – bojí se, nebo se stydí, přijít mezi lidi. Nebo si myslí, že není co slavit, a to je ještě horší.

Ústy svého mluvčího nám sděluje, že si 17. listopad přivlastnili jenom někteří. A to má být dogmatická pravda. Kdokoliv o tom zapochybuje, toho hned zpraží slovy o fašistické kavárně, nositelích té jediné správné pravdy a podobné šťavnaté nálepky. Právě těmi proti sobě nebývale rozeštval společnost. Nikdy se lidé u nás vzájemně tak nenáviděli jako po nástupu Miloše Zemana na Hrad.

S těmi nositeli té jediné správné pravdy je to trochu jinak, samozřejmě. Přívrženci Hradu a vlády si totiž myslí, že oni mají jedině pravdu. A důvod? Ve volbách jich přeci bylo víc! A když s tím nesouhlasíš, tak nejsi demokrat a zpochybňuješ svobodné volby.

Premiér na to jde jinak. Ten už dopředu ohlásil, že když někam na oslavy půjde, tak bude vypískán. A když nikam nepůjde, tak bude kritizován. Takže ať udělá, co udělá, bude to špatně. To to tedy dopracoval. Který premiér to kde má, že se bojí udělat cokoliv? Který premiér se bojí chráněn ochrankou veřejně vystoupit i před nesouhlasícím davem? Tak se pro jistotu zašije do Národního muzea, které bude samozřejmě uzavřeno, obšancováno policisty a panu premiérovi tím pádem nebude hrozit ani náznak toho, že by se k němu donesly nějaké kritické hlasy. Jak komunistický papaláš. Ale ti se aspoň nebáli na tu tribunu vylézt.

Takže oba pánové zalezou do nor a z nich budou pokřikovat na lidi slavící na ulicích, že si přivlastnili tento svátek. Budou tvrdit, že právo na oslavu mají jen slušní lidé, kteří zůstanou doma a v tichu si zapálí svíčku (nebylo to tu už?). Dnešní komunisté se aspoň nestydí své názory hlásat veřejně. Tak se dozvíme, že 17. listopad byl ukraden, republika rozkradena a demokracie okleštěna. Což vzhledem k jejich běžným projevům je velice kuriozní. A naši dva nejvyšší ústavní činitelé to budou komentovat slovy, že právo na názor má každý (tedy kromě chvilkařů, pražské kavárny a dalších pomatenců) a nijak proti vyjádření komunistů protestovat nebudou.

A nakonec je možná dobře že v těch svých norách zalezlí zůstanou. Už tady lidi proti sobě poštvali neuvěřitelně moc. Ty morální škody ve vzájemném vztahu mezi lidmi už zase začínají nabývat hodnot komunistických. A bohužel na tom nic nezmění ani to, že si materiálně žijeme podstatně líp.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 540 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 2,15 out of 5)
Loading...
politicon.cz
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.