24.9.2014
Kategorie: Ekonomika, Politika

Zázraky eurosocialismu: Dluh snižujeme stomiliardovým deficitem

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 25|09|2014

„A není pravda, že by se zvyšoval dluh, naopak my, pokud budeme mít deficit v roce 2014 80 až 90 miliard a příští rok jsem udržel těch 100, a původně bylo plánováno 120, takže, takže ten dluh absolutně se nezvýší, bude stejný 2013 a 15, a poměrově k HDP se nám povede snížit ten dluh ze 43,3 % HDP na 40 %.“ Andrej Babiš, ČT24, Události, komentáře, 22.9.2014.

 

 

Není pravda, že by se zvyšoval dluh, dluh se absolutně nezvýší … povede se nám dluh snížit. To je hlavní poselství tohoto šroubovaného souvětí v podání ministra financí z rozhovoru o státním rozpočtu ČR na rok 2015. Silou mocí se ekonomický mág snaží vtlouci do hlav svým ovečkám u obrazovek, že mohou být naprosto v pohodě, protože jen on přišel na to jak se se stomiliardovým schodkem dá státní dluh snižovat. Zamotá do toho něco o HDP, poměrově, bla, bla, bla, kdo to bude dále pitvat? Andrej Babiš dluh snižuje a basta!

 

Dokonce sestavil rozpočet takový, že jsou z něj nadšení všichni. Vláda, president, odbory, zaměstnavatelé, státní zaměstnanci i důchodci. To ještě nikdo nedokázal. Jen on nežvaní a maká. Už letos našel peníze na školy, mateřské školky, na silnice. Jak pilný mraveneček spouští investice, aby lidi viděli, že se něco děje.  Přidal na vědu, výzkum, na armádu, přidal státním zaměstnancům na vánoční dárky, všechno dobře vyjednal. A navíc ještě vidí velký potenciál ve snižování provozních nákladů státu, jehož spotřebu však zvýšil, ale jen o 2,3%.

 

Je snad Andrej Babiš reinkarnací Ježíše Krista, který umí přeměnit vodu ve víno, dluh v přebytek a vyšší náklady v úspory? Minimálně se tak tváří a mluví. A jeho příznivci mu možná ještě i věří. Že jsou to všechno jen populistické sračky zabalené do hávu vznešených československých slov politického ptydepe dokazují konkrétní fakta a výstupy.

 

 

Když před dvěma lety začínal svoje politické tažení, tvrdil, že ví o 200 miliardách, které se každoročně ze státního rozpočtu rozkradou a on by je dokázal najít a zachránit. Mnoho, společenskou situací frustrovaných, voličů mu ke splnění tohoto slibu dalo mandát  při volbách. Byl to jeden z hlavních trháků hnutí ANO. Bylo to eso, které jej dostalo do velké politické hry, bylo to eso, které mu dalo obrovskou politickou moc. A co se stalo?

 

Nenašel nic. Tedy z těch unikajících dvě stě miliard na výdajích. Údajně ušetřil jen na nějakém kancelářském papíru. Svůj nahlášený boj proti korupčnímu rozkrádání tedy otočil v šikanu daňových poplatníků a potřebu vybrat na státním výpalném více. Na snižování výdajů a hledání ztracených miliard rezignoval, ale “zachrání” to zvýšením příjmů. Maskuje to slovy o potřebě investic, zvýšení spotřeby a dalšími socialistickými keynesiánskými pseudoteoriemi, kde si velmi notuje s Milošem Zemanem. Sečteno, podtrženo – opět zvyšuje prostor pro korupční zlodějiny na úkor utahování smyčky kolem krku produktivně pracujících, kterou vysvětluje jako optimalizaci výběru daní. A ještě se to snaží populisticky prodat jako nějaký geniální manažerský tah, při kterém se navíc tváří jako obchodník pravicového ražení.

 

 

Jak dlouho mu to ještě bude někdo věřit? Už na to dojela ODS, pomalu dojíždí TOP09. Opravdu se v tomto státě budeme pálit o stále stejná kamna znovu a znovu? Zkuste mi to voliči, sympatizanti hnutí ANO a pana Babiše i s jeho teoriemi nějak vysvětlit. Zkuste mi vysvětlit proč tedy rovnou nezaměstnáme všechny ve státní službě, nedáme si platy 50 tisíc a pořád dokola něco nebouráme a znovu nestavíme, když je to tak “národohospodářsky výhodné” a prorůstové? HDP by vyletěl do nebeských výšin a “poměrově” bychom se vypořádali i s tím proklatým dluhem. Proč to těm socanům, neobolševikům a podobným pořád nefunguje?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč

Celkem za měsíc: 9 066,00 Kč
Vybráno 25.90%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.