zombie-apocalypse
7.11.2019
Kategorie: Společnost

Zavřeni ve veverčí kleci

Sdílejte článek:

JAN VÍTEK

Co si myslíme, je ovládáno tím, co sledujeme a co sledujeme, je ovládáno elitou. Když jsem byl mladší, jeden z mých oblíbených filmů  byl Matrix, a myslím si, že je to opravdu dobrá metafora pro to, co se dnes děje v naší společnosti.

Ve filmu je téměř celé lidstvo zapojeno na systém, který neustále vnáší do mysli počítačově vyrobenou skutečnost, zcela smyšlenou a cíleně zavádějící. Jsme ve stejné  situaci, ale z vlastní vůle, protože si ji vytváříme sami sobě. Naše vzájemné osobní styky, výměny myšlenek a tříbení názorů jsou stále řidší a omezenější, zato tím více vyhledáváme a noříme se do obrovské záplavy zpráv, informací a zábavy, které nám elita každodenně předkládá od rozbřesku dlouho do noci.  

Položte si otázku – proč věříte, v co věříte? Někteří budou schopni dát opravdu řádnou a zdůvodněnou odpověď, ale přemnozí se hlouběji nad ní nikdy ani nezamyslili. Po pravdě řečeno, pro většinu lidí je prostě jednodušší ponechat přemýšlení jiným. Myšlení je pracné, ztráta času, vede k rozčarování, myšlení snímá růžové brýle. Sofokles věděl, o čem mluví, když řekl, že nejpříjemnější život mají lidé, kteří nemyslí.

Proto dnes tolik lidí tráví mnoho hodin denně přebíráním informací z obrazovky, telefonů, tabletů a počítačů. Má to všechna plus, ale také jednu ohromnou vadu. O tom, co jde do této matrice, rozhoduje vládnoucí elita, která má svoji agendu, jež určuje obsah informačních proudů. A když dovolíte komukoli, aby vkládal informace do vaší mysli po několik hodin denně a každodenně, bude to nevyhnutelně mít dramatický dopad na váš názor na společnost a na svět.

Lidem je inokulováno zkreslené vnímání skutečnosti, a ti pak zdánlivě pracují pro své zájmy, ačkoli se přitom stávají součástí nadřazenějších scénářů. Takže v konečném výsledku svou čestnou prací realizují plány někoho jiného, které jsou zaměřené proti nim samotným.

Aby neztratili svoji moc, vládnoucí elity a jejich pacholci v nás utvrzují víru, že současný řád nemá alternativy a že je věčný. Ničí sebemenší zmínku o tom, že se mění epocha, že přichází nový hegemon, jehož kročeje jsou slyšet na schodišti času. Zároveň nás udržují  v neustálém strachu a válečné horečce. Stále je tu nějaký smrtelný nepřítel, který nás pozře, jestliže se za elity slepě nepostavíme.

Řečeno jinak, největším naším vnímáním jsou stáda ovcí na celém světě, která jdou za svými ovčáky tupě a slepě. Nespočetné miliony bytostí již zahynuly pro tuto bezmeznou poslušnost.

Jak napsal americký básník Lawrence Ferlinghetti :

  Politujte národ, jehož lid jsou ovce

     A jehož ovčáci ho svedli z cesty

     Politujte národ, jehož vůdci jsou lháři

     Jehož rozumní byli umlčeni

     A jehož pomatenci ovládají éter

     Politujte národ, který nezvedne svůj hlas

    Kromě k tomu, aby chválil dobyvatele

    A oslavoval tyrana jako hrdinu…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 18 855,00 Kč
Vybráno 53.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 047 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.