zombie-apocalypse
7.11.2019
Kategorie: Společnost

Zavřeni ve veverčí kleci

Loading...
Sdílejte článek:

JAN VÍTEK

Co si myslíme, je ovládáno tím, co sledujeme a co sledujeme, je ovládáno elitou. Když jsem byl mladší, jeden z mých oblíbených filmů  byl Matrix, a myslím si, že je to opravdu dobrá metafora pro to, co se dnes děje v naší společnosti.

Ve filmu je téměř celé lidstvo zapojeno na systém, který neustále vnáší do mysli počítačově vyrobenou skutečnost, zcela smyšlenou a cíleně zavádějící. Jsme ve stejné  situaci, ale z vlastní vůle, protože si ji vytváříme sami sobě. Naše vzájemné osobní styky, výměny myšlenek a tříbení názorů jsou stále řidší a omezenější, zato tím více vyhledáváme a noříme se do obrovské záplavy zpráv, informací a zábavy, které nám elita každodenně předkládá od rozbřesku dlouho do noci.  

Položte si otázku – proč věříte, v co věříte? Někteří budou schopni dát opravdu řádnou a zdůvodněnou odpověď, ale přemnozí se hlouběji nad ní nikdy ani nezamyslili. Po pravdě řečeno, pro většinu lidí je prostě jednodušší ponechat přemýšlení jiným. Myšlení je pracné, ztráta času, vede k rozčarování, myšlení snímá růžové brýle. Sofokles věděl, o čem mluví, když řekl, že nejpříjemnější život mají lidé, kteří nemyslí.

Proto dnes tolik lidí tráví mnoho hodin denně přebíráním informací z obrazovky, telefonů, tabletů a počítačů. Má to všechna plus, ale také jednu ohromnou vadu. O tom, co jde do této matrice, rozhoduje vládnoucí elita, která má svoji agendu, jež určuje obsah informačních proudů. A když dovolíte komukoli, aby vkládal informace do vaší mysli po několik hodin denně a každodenně, bude to nevyhnutelně mít dramatický dopad na váš názor na společnost a na svět.

Lidem je inokulováno zkreslené vnímání skutečnosti, a ti pak zdánlivě pracují pro své zájmy, ačkoli se přitom stávají součástí nadřazenějších scénářů. Takže v konečném výsledku svou čestnou prací realizují plány někoho jiného, které jsou zaměřené proti nim samotným.

Aby neztratili svoji moc, vládnoucí elity a jejich pacholci v nás utvrzují víru, že současný řád nemá alternativy a že je věčný. Ničí sebemenší zmínku o tom, že se mění epocha, že přichází nový hegemon, jehož kročeje jsou slyšet na schodišti času. Zároveň nás udržují  v neustálém strachu a válečné horečce. Stále je tu nějaký smrtelný nepřítel, který nás pozře, jestliže se za elity slepě nepostavíme.

Řečeno jinak, největším naším vnímáním jsou stáda ovcí na celém světě, která jdou za svými ovčáky tupě a slepě. Nespočetné miliony bytostí již zahynuly pro tuto bezmeznou poslušnost.

Jak napsal americký básník Lawrence Ferlinghetti :

  Politujte národ, jehož lid jsou ovce

     A jehož ovčáci ho svedli z cesty

     Politujte národ, jehož vůdci jsou lháři

     Jehož rozumní byli umlčeni

     A jehož pomatenci ovládají éter

     Politujte národ, který nezvedne svůj hlas

    Kromě k tomu, aby chválil dobyvatele

    A oslavoval tyrana jako hrdinu…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč

Celkem za měsíc: 10 435,00 Kč
Vybráno 29.81%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 996 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.