palestina
17.7.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Zatímco Palestinci ničí Izrael, svět mlčí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LENKA HOFFMANNOVÁ

Během posledních 4 měsíců protestů takzvaného pochodu návratu Palestinci v Gaze pod vedením Hamasu již napadli a ničí Izrael mnoha různými způsoby.

Palestinci používají novou útočnou strategii a posílají nepřetržitě každý den přes hranici s Izraelem zápalné draky a balony, které již spálily tisíce akrů (1 akr = cca 0,4 hektaru) půdy a spolu s ní tisíce ptáků, želv, vysoké zvěře – ti buď uhoří nebo musí utéct z jimi obývaného teritoria. Rostliny, stromy, lesy, zahrady a plodiny jsou zpustošeny rozsáhlými požáry.

Mezinárodní společenství ani v nejmenším doposud nereagovalo ani neodsoudilo Hamas za vyvolání této nové enviromentální války, která ohrožuje nejen civilisty, ale i divokou zvěř a pustoší jižní část Izraele. Skupina izraelských fotografů pod vedením Edi Izraela se rozhodla, že tato devastace musí být zdokumentována a ukázána celému světu. Stovky fotografů dokumentují tuto devastaci způsobenou zápalnými zařízeními, která jsou odpalována na Izrael balónky a draky.Bude trvat roky, než se stav krajiny vrátí do původního stavu.

Environmentální válčení odsuzuje celý svět, ale zřejmě mnozí, kteří pravidelně bojují za práva zvířat a za ochranu životního prostředí to neposuzují jako zločin v případě Izraele. Která země na světě by tento útok neodsoudila? Odpověď není žádná.

Izrael musí každodenně bojovat za svou existenci. Je veřejným tajemstvím, že se Izraeli nedostává stejného diplomatického, politického a mediálního zacházení jako v případě ostatních zemí. Jinak by už přece dávno svět musel odsoudit Hamas za toto ničení.

Svět musí vidět pravdu a uznat, že zatímco Izraelci se pokoušejí vybudovat lepší budoucnost pro své děti, jejich zemi, kde žijí také miliony Palestinců, a pro celý svět, Hamas ničí své vlastní lidi a jejich životní prostředí, zatímco se pokouší zničit Izrael.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2018: *****

Václav Komrska 3000,- Kč, René Chrobok 50,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Zdeněk Pernický 300,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jiří Kolátor 100,- Kč, Jan Vokáč 100,- Kč, Svatava Visser 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Anonymní dárce 288,21 Kč (0,0020 BTC)

Celkem za měsíc: 8 288,21 Kč
Vybráno 23.68%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.