9.4.2013
Kategorie: Společnost

Zateplíš … a zmrzneš!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA 09/04/2013

Kdyby vojín Kefalín měl potřebu majoru Terazkymu vysvětlovat :„ Čo je také to absurdné….“ Tak by jistě mohl použít následující.

 

O co jde ? V době, kdy z důvodu odvádění a následného přerozdělování všech daní není přirozený správce daně schopen bez následné dotace z Bruselu zbudovat skoro nic se může stát i to, že přijmutím dotace se dostanete do stavu, že nemůžete její podstatu zcela využít.

 

 

U nás na Hané v Olomouci některé školy  zateplily fasády svých budov, kdy přirozeně toto činily jistě z důvodu komfortu žáků a personálu školy a současně tak chtěly snížit náklady spojené s vytápěním. Do této chvíle snad nic zdánlivě zarážejícího. Ale ouha… Jednou z podmínek dotace, je že ušetříte na otopu ve sledovaném období. Ovšem dotační podmínky jsou dle všeho nastaveny tak, že nepočítaly s tím, že bude, navzdory globálnímu oteplování, dlouhá zima, kdy přirozeně je potřeba i déle topit. Takže ředitelé škol při sledování nákladů na otop budov, při vědomí podmínek dotace byli nuceni stáhnout topení, jelikož měli pro sledované období „protopeno“ a pokračováním v topení by se dostali do stavu, kdy by mohly zřizovatele mít problémy, které by mohly vézt k vrácení dotace (včetně příslušenství – pokuty). A opatření (stažení topení) bylo  tak drastické, že dětem začala být zima a začali chořet a to do té míry, že museli být nakoupeny přímotopy a těmi topit proti staženému topení…

 

 

Ve výsledku to muselo být jistě dražší, ale Brusel se nažral a kozy (dotace) zůstaly celý. Já jsem si jen vzpomněl na rok 1979, kdy na přelomu roku napršelo a pak mrzlo tak, že zamrzlo uhlí ve vagonech a veškerá školou povinná mládež měla až čtyři týdny tzv. uhelné prázdniny.

 

Možná by pomohlo zavedení institutu „tepelných prázdnin“ , které by nařízeny v případě, že podmínky dotace se nepotkají s počasím. I tím bychom se přiblížili ideálu chytré horákyně či heslu rozvitého socialismu „ poručíme větru dešti… ” .

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč

Celkem za měsíc: 8 369,00 Kč
Vybráno 23.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.