zatecelk
5.1.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Žatec a polský Elk v podání romea.cz: Pietní a “rasistické” shromáždění

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Když v českém Žatci zemřel při zákroku policie host pizzerie, který v podniku ohrožoval hosty a dělal pod vlivem drog a alkoholu výtržnosti, vyzývala “multikulturně spravedlivá” organizace Romea k činům. I když se nade vší pochybnost nakonec prokázalo, že mužova smrt neměla souvislost s policejním zákrokem, ale s jeho kladným vztahem k omamným látkám, nic nezabránilo portálu romea.cz několik dnů halasně brojit proti rasistické společnosti, která vzala život nebohému Romovi a podněcovat k protestům.

Aktivismus bojovníků z Romea proti diskriminaci cikánského etnika nakonec vyústil v občanské nepokoje a demonstrace “romské síly” v Žatci, vyhrožování smrtí personálu dotyčné pizzerie a mnoho dalších hrubých slovních i písemných útoků. Žádná z těchto popsaných aktivit, ani to nejdivočejší shromáždění před žateckou restaurací, kde zazněly ze strany Romů opravdu drsné, na mnoha videích zdokumentované, urážlivé, vulgární a výhružné nadávky majoritní společnosti, nebyla “odborníky na multikulturní soužití” z organizace Romea vyhodnocena jako rasistická.

Nicméně uběhlo pár týdnů a v sousedním Polsku se udál podobný případ smrti mladého muže. Podobný sice jen v určitých detailech, ale pro porovnání dostačující. I v polském městě Elk zemřel člověk. Muž přišel o silvestrovské noci do restaurace s arabským personálem. Údajně také ne v úplně střízlivém stavu. Po slovních potyčkách s obsluhou nakonec ukradl dvě lahve Coca coly. Rozlícený personál  za ním vyběhl na ulici a tam jej ranami nožem jeden z Arabů zavraždil.

Následovala reakce občanů jako v Žatci.  Důvod je v Elku sice, na rozdíl od žatecké pizzerie, opravdu reálná vražda, nikoliv spekulace o ní, ale nechť. Nicméně projevy nevole proběhly tentokráte ne v podání cikánského nebo jiného minoritního etnika, ale bílé majority. Před restaurací se shromáždili lidé, aby vyjádřili svůj protest proti vraždě svého polského spoluobčana. No a v tomto okamžiku se podívejme na stránky romea.cz. Jak reagují naši vykladači správně politicky korektních hodnot v multikulturním soužití? Podpoří naštvané Poláky, stejně jako urputně podporovali romské demonstrující v Žatci?

Nikoliv. Komentář romea.cz zní: Polák chtěl ukrást z restaurace s kebabem alkohol, při následné potyčce zemřel. Případ vyvolal rasistické nepokoje a píše se v něm například: Případ vyvolal v Elku protesty. Před restaurací se v neděli shromáždilo několik stovek lidí, někteří z nich házeli na podnik kameny a dlažební kostky a vykřikovali při tom rasistická hesla. Policie nejprve proti rasitsům nezasahovala až později zadržela 28 protestujících kvůli výtržnictví a vandalismu.

No, nechci zde hodnotit novinářkou práci aktivistů v boji za multikulturní socialismus z mnoha erárními miliony dotovaného spolku pro boj za lepší soužití a integraci “diskriminovaných” menšin, ale co je to tedy vlastně ten rasismus? Nevypadá to trochu jako dvojí metr? Proti smrti zavražděného bílého muže demonstrují “rasisti”, proti nezaviněné smrti Róma oprávněně rozhořčení občané, které je třeba podpořit mohutnou mediální masáží? Copak by asi na to řekl nový Chovancův ministerský útvar na hledání desinformací a jediné správné pravdy?

bloger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
47 komentářů
    • Redakce
        • Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.