BIDENYT
19.3.2021
Kategorie: Politika

Zatáhne Biden Západ do války s Ruskem?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJoe Biden prohlásil, že je ruský prezident Vladimir Putin „zabiják“ a že Rusko „zaplatí do vměšování se do voleb v USA“. Jen abychom za „ráznou“ americkou politiku nezaplatili nakonec všichni.

Demokraté obvinili za svou porážku v roce 2016 „vměšování Ruska“. Více jak dvouleté vyšetřování speciální komise nic neprokázalo, několika lidem blízkým Donaldu Trumpovi byly prokázány podvody, lhaní pod přísahou či daňové podvody. Žádné spojení Trumpa s Putinem se ale neprokázalo. Hra amerických progresivních médií, v nichž dnes má Demokratická strana jasného spojence, možná až „za hrob“, ale neskončila. Podle americké tajné služby, jedné z mnoha, se Rusko opět vměšovalo do amerických voleb. Údajně k tomu použilo „výmysly“ o podnikání syna Joea Bidena na Ukrajině.

Biden nyní poskytl rozhovor jednomu „progresivnímu médiu“ a v něm označil ruského prezidenta Vladimira Putina za „zabijáka“. Je to zabiják. Za vměšování do loňských listopadových voleb zaplatí, prohlásil americký prezident Joe Biden na adresu svého ruského protějšku Vladimira Putina. Silná prohlášení zazněla v rozhovoru, který odvysílala ve středu ráno místního času americká televizní stanice ABC. Když se novinář George Stephanopoulos Bidena zeptal, zda je podle něj Putin „zabiják“, Biden odpověděl: „Ano.“ Biden v rozhovoru řekl, že po nástupu do Bílého domu absolvoval dlouhý telefonický hovor se šéfem Kremlu, v němž mu měl říci: „Pokud dojdu k závěru, že k tomu (ke snaze o ovlivnění voleb) došlo, buďte připraven.” Podle americké tajné služby se Rusko v listopadových volbách v USA postavilo za tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa a pokusilo se Bidena poškodit. Podle tajných služeb chtěla Moskva ovlivnit výsledek voleb a zasít sváry v zemi. Putin a jeho vláda opatření „schválili a provedli“.

Rusko v reakci na Bidenovo prohlášení odvolalo svého velvyslance z USA. Kreml zprávu DNI odmítl. „Nesouhlasíme se závěry této zprávy ohledně naší země. Rusko se nevměšovalo do dřívějších voleb a nevměšovalo se ani do loňských voleb. Rusko nemá žádný vztah k nějakým kampaním proti kterémukoliv z kandidátů,“ prohlásil podle listu Vedomosti Putinův mluvčí Dmitrij Peskov…Stažení velvyslance oznámila mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová. „Velvyslanec Ruska ve Washingtonu Anatolij Antonov byl pozván do Moskvy ke konzultacím, jejichž cílem je zanalyzovat, co učinit a kam směřovat v kontextu vztahů s USA,“ cituje ji agentura TASS.

Podle zpravodaje ČT navíc americké tajné služby tvrdí, že se do voleb vměšoval i Írán, dokonce proti Trumpovi. To snad má být „úlitba“ nestrannosti? To ale na „oživení“ jaderné dohody s Íránem moc nevypadá.

Zatímco média zahlcují stále nové a nové hororové informace o covidové pandemii, zprávy o nových mutacích apod. a celý Západ je dnes doslova do písmene „zarouškovaný“, vztahy mezi USA a Ruskem se dostávají na novou hranici – všimněme si detailu – Biden neřekl, že je Putin zabiják. Na otázku, zda si myslí, že je Putin zabiják, odpověděl „ano“. To považuji za promyšlené a předem domluvené dílko mistrů americké propagandy současnosti.

Musíme se totiž vrátit k vládě Baracka Obamy, v níž Biden byl viceprezidentem. Po tak zvaném „arabském jaru“ začala v Sýrii občanská válka, režim Bašára Asada ztratil kontrolu nad většinou území Sýrie, kde nastoupil Islámský stát. Západ na čele s USA už Asada odepsal a do hry vstoupilo Rusko. Nasadilo svou armádu a pomohlo Asadovi dobýt většinu území zpátky. Během druhého funkčního období Obama-Biden také Rusko obsadilo vojensky Krym. A nakonec Obama nařídil bombardovat Libyi a pomohl ke svržení diktátora Kaddáfího. Později o tomto svém rozhodnutí Obama prohlásil, že to byla jeho největší chyba. Nejen to. Obamova administrativa navazovala vztahy s komunistickou Kubou, Vietnamem, ale vliv Západu na dění ve světě poklesl.

Biden si tak dle mého soudu léčí své vlastní komplexy z Ruska. Zažil porážku své politiky v Sýrii, Trump rozmetal dohodu s Íránem a tu už Biden zřejmě vzdal. Snaží se proto vypadat jako rozhodný obhájce amerických hodnot. Putin neustoupil Obamovi, neustoupí ani Bidenovi. Co hrozí je mnohem nebezpečnější než zprávy o covidu. Nedávno jsem v souvislosti s ruskou vakcínou Sputnik V psal o tom, že se nacházíme „až po uši“ ve studené válce. V časech studené války mezi Západem a Východem v padesátých letech minulého století bylo obvyklé politiky označovat za vrahy – a to na obou stranách železné opony. Vrací se nám tak i slovník – Putin je „zabiják“.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová označila Trumpa za blázna a chtěla po vojácích informaci, že Trump nepoužije atomové zbraně. Stalo se po obsazení Kapitolu na počátku ledna. Neměli bychom se spíše obávat toho, aby udržel nervy na uzdě starý a unavený Joe Biden?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 017 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz
90 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.