BARTOSPIONYR
19.7.2021
Kategorie: Politika

Zastydlí bojovníci

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

MICAObčas slýchávám hlasy od svých přátel, či známých, že se komunisté opět vrací k moci. Jejich argumentem je to, že komunisté drží současnou vládu v šachu, protože se opírá o jejich hlasy. V následujícím příspěvku vám sdělím, proč si myslím, že Komunistická strana Čech a Moravy nepředstavuje hrozbu a kdo je skutečným nebezpečím.
Andrej Babiš vládne už skoro 4 roky. Hnutí ANO uzavřelo po sněmovních volbách roku 2017 koaliční dohodu s ČSSD a dohodu o toleranci s KSČM. Je to vláda levicová. ANO původně cílilo na pravicové voliče. Dnes cílí na penzisty a státní zaměstnance. Nejsem levicově orientovaný člověk, proto z této vlády nejsem nikterak nadšený. Uznávám ale, že vzešla ze svobodných voleb, které suverénně vyhrálo hnutí ANO a poté, co všichni nabízenou spolupráci odmítli (vyjma SPD) tak bylo nuceno vládnout se socialisty za podpory komunistů. Člověk musí umět nejen vyhrávat, ale také prohrávat. Z mého pohledu je tedy tato vláda legitimní a až přijdou další volby, tak se to pokusím svou volbou nějak změnit.

Spousta lidí se ale rozhodla s tím nesmířit. Za posledních pár let jsme svědky velké nenávisti části české společnosti. Tato část se nehodlá smířit s touto vládou, vadí ji zejména osoba premiéra Babiše. Nehodlá se ani smířit s prezidentem Zemanem, který těmto lidem také leží v žaludku a nejraději by ho ihned svrhli.

Nespokojenosti těchto občanů se rozhodl využít spolek Milion chvilek v čele s aktivistou Mikulášem Minářem. Spolek organizoval, a i nadále organizuje, demonstrace proti vládě. Tam se schází nejrůznější mix lidí, kteří mají jedno společné: odstavit Andreje Babiše, popřípadě Miloše Zemana.

Na těchto demonstracích řeční mimo jiné herci, spisovatelé, všemožní umělci, politici atd. Nevím, zdali mají nějaké politické ambice, nebo se prostě nudí, ale těchto demonstrací se účastní a zapáleně agitují.

Snad si představují, že je listopad 1989 a oni bojují proti totalitě a nesvobodě. Sice jsem se narodil až po sametové revoluci, ale dokáži odlišit hrdinství a pseudohrdinství. Lidé demonstrující v listopadu 1989 riskovali, že budou vyhozeni ze zaměstnání, ze školy, že budou mít zakázané výjezdy do zahraničí, že je veřejná bezpečnost zmlátí obušky, půjdou do vězení a podobně. Současní demonstranti neriskují vůbec nic. Nikdo je nebude odnikud vyhazovat, cestovat můžou svobodně. A slovy Václava Klause mladšího, kdyby se v současné době nějaký policista na demonstranta jenom křivě podíval, tak riskuje 5 let natvrdo.

Srovnávat současné demonstrace na Letné a jinde s rokem 1989, je zkrátka urážka všech těch, kteří tam tenkrát byli a něco skutečně riskovali.

A teď k těm komunistům. Komunistická strana Čech a Moravy je legitimní politickou stranou, ať už někdo chce, nebo ne. Sám Václav Havel na začátku 90. let prohlásil, že je rušit nehodlá, že bude větší zábava je porážet ve volbách. Tím vlastně řekl, že se s nimi na české politické scéně počítá. Jejich voličská základna ale klesá, balancují na hranici vstupu do sněmovny. Je to skutečně jen velmi slabý odvar kdysi všemocné KSČ. Jak kdysi prohlásil britský spisovatel G. K. Chesterton, útočit na staré a překonané věci je stejně odvážné, jako hádat se se svou babičkou.

Pravý politik se pozná tak, že hledí do budoucnosti a vidí nová narůstající nebezpečí. Česká pirátská strana je těmi novými komunisty. V mladém, digitálním hávu. Hlásají vlastně to samé, co stará KSČ.

Nevadil by jim velký stát, musí být ale digitalizovaný. Komunisté v padesátých letech sestěhovávali rodiny dohromady, aby dělnická třída měla kde bydlet. Piráti by to udělali taky, jen by to nazvali sdíleným bydlením. To samé s auty a já nevím čím ještě. Všechno by to ale dělali ne ve jménu dělnické třídy, ale ve jménu ekologie, udržitelného rozvoje, pro dobro všech lidí na této planetě. Je nutné bojovat proti těmto novodobým svazákům, kteří chtějí měnit svět k horšímu.

Rád bych svou dnešní úvahu zakončil parafrázováním slov Petra Máry, uznávaného poradce firem v používání nových technologií. Ten v jednom rozhovoru na dotaz, co si myslí o Pirátech, odpověděl, že už ten název se mu nelíbí, protože piráti přijdou, okradou někoho a jedou dál. To je definice pirátství.
A každý sám si musí zvážit, jestli si náš hlas tato strana ve volbách zaslouží.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 260 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)