2.7.2015
Kategorie: Ekonomika

Zastřel si svého živnostníka

Sdílejte článek:

FILIP HUMPLÍK 02|07|2015

Známé výroky o živnostnících a drobných podnikatelích jako “parazitech” (ministr Mládek) a “nesmyslech” (ministr Babiš) doplnila v minulých dnech o skutečné perly náměstkyně ministra financí Simona Hornochová v rozhovoru pro HN.

Simona Hornochová:  “Z toho, jakým způsobem, v jaké frekvenci i v jaké výši se evidují tržby, poznáme, zda v souladu se standardní logikou podnikání (konkrétního živnostníka) funguje, nebo ne.”

Rozhovor se týkal zavádění elektronické evidence tržeb (EET), kterou má v rámci ministerstva na starosti právě náměstkyně Hornochová.

Simona Hornochová: “Restaurace by měla mít v pátek a v sobotu večer nejvíce tržeb, ale pokud tomu tak nebude, a přesto zůstává otevřená, tak je to divné.” 

Celý si ho můžete přečíst zde.

Simona Hornochová:  “Jít večer do restaurace ptát se na účtenky, to nemusí být úplně nejbezpečnější způsob kontroly a Celní správa je přece jen ozbrojená složka a věřím, že uniforma v takových případech pomůže.”

Po přečtení pochval chorvatských “úderných jednotek” a perel téměř v každé odpovědi (vybírám tři citáty, jsou označeny kurzívou) jsem pochopil dvě věci.

1) EET může po návštěvě chorvatských soudruhů spojovat s lepším výběrem daní už jen naprostý naivka, stejně jako v Chorvatsku jde primárně o nástroj ke kontrole a šikaně živnostníků a drobných podnikatelů.

2) Živnostníci nemají za této levicově populistické vlády na růžích ustláno. Vlastně nemají ustláno vůbec, vládě moc nevoní. A nejen že jí nevoní, ona jim jde po krku.

Ale stále ještě to dělá polovičatě.  Možná se zatím stydí, ale bojí se naplno říci to, co svými skutky už dávno naplňuje: Živnostníci jsou zlo, které je třeba vymýtit.

zl

Proto přináším pět rad současné vládě, jak s živnostníky co nejrychleji zatočit:

1) Vypracovat analýzu na téma “Přínos živnostníka státu ve srovnání s velkou korporací”. Z ní jasně vyplyne, že živnostníci například téměř žádný čas netráví konzultacemi s mezinárodními poradenskými firmami. Ani neřeší s bankéři přeúvěrování svých expanzí a fůzí. A pochopitelně v minimální míře žádají o dotace z EU. Z toho logicky vyplývá, že mají spoustu volného času. A ten věnují jedinému: okrádání státu na daních.

2) Vzhledem k tomu, že analýza živnostníky jednoznačně usvědčila, bude je nutné označit, aby slušný občan věděl, že je potenciálně v ohrožení. (Bohužel se zatím všichni živnostníci do nápravných zařízení nevejdou.) Označení navrhuji ve formě výrazného kosočtverce kolem symbolu římská “I”, nošeného výrazně na prsou. Kosočtverec s římskou jedničkou je v Čechách v podstatě nepoužívaný symbol bez jakýchkoli negativních konotací. Označení by měli pochopitelně povinně nosit i děti a rodinní příslušníci živnostníka.

3) Po jasném označení budou v souvislosti s EET pro každou živnost zavedeny “průměrové normy”, které jasně určí, kdy a jaký obrat & zisk je pro danou živnost optimální. Porušení norem bude pochopitelně trestáno. Jednak finanční pokutou, následně pak podle bodů 4 a 5.

4) Je jasné, že živnostník je mazaný lump a navíc kontrola přímo v jeho provozovně vyžaduje vzhledem k jeho společenskému nebezpečí nasazení velkého počtu ozbrojených pořádkových sil. Proto budou elektronické pokladny nahrazeny elektrickými obojky, přes které bude moci příslušný úředník finanční správy zasadit živnostnickému darebákovi spolu s pokutou i elektrický šok. Jeho intenzita bude odstupňována podle výše prohřešku. Úředníci budou pochopitelně pečlivě vybíráni, aby nedocházelo ke zneužití šoků a i obojky budou muset splňovat příslušné normy, aby míra náhodného usmrcení nepřekročila 3%. Cenu za obojek, (snad nepřekročí 30.000 Kč) si živnostník bude moci odečíst z daní.

5) Finanční odměny v účtenkové loterii se v zahraničí zatím neosvědčily. Lidé chtějí krev. Proto bude moci vítěz loterie EET každý týden označit jakéhokoli živnostníka ze svého okolí. Ten syčák bude následně na náklady státu pomazán dehtem a peřím a vyveden za město, kde bude zastřelen. Fotoreportáže budou na pokračování otiskovány ve vybraném nezávislém denním tisku.

Jsem přesvědčen, že pokud Sobotka, Babiš a spol. využijí mých 5 rad, živnostníků se zbavíme už během několika měsíců. 

A spolu s nimi zla v podobě malých kaváren a hospůdek, cykloopraven, večerek, lokálních pivovarů, místních pekařství a řeznictví, farmářských trhů, půjčoven loděk nebo holičství.

Daní se vybere víc a všude zavládne dobro.

Nebo ne?

ZDROJ: Filip Humplík

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...