TOVARNAMONTOVNA
31.3.2021
Kategorie: Ekonomika

Zastavme rozvrat veřejných financí a českého hospodářství

Sdílejte článek:

DALIBOR UHLÍŘ

uhlirCelá západní civilizace se nachází v hluboké krizi. Naše ekonomika byla za posledních dvacet let poničena chybnou hospodářskou politikou, vysokými daněmi a bruselskými dotacemi. O jakémkoliv zrušení koruny nemůže být ani řeč!

Česká republika, a koneckonců celá západní civilizace se nachází v hluboké krizi. Současná zmatená reakce naší vlády a mnoha dalších vlád, na COVID je vyvrcholením této situace. Musí být odpovědností nás, kteří hájíme normální svět, nabídnout východisko.

1. Hospodářství. Naše ekonomika byla za posledních dvacet let poničena chybnou hospodářskou politikou, vysokými daněmi a bruselskými dotacemi. Z naší země se stala montovna, kde místo prosperujících činorodých tisíců rodinných firem máme korporace starající se hlavně o dotace, investiční pobídky a všelijaké vylobbované výhody.

Aby volný trh fungoval ku prospěchu celé ekonomiky, potřebujeme narovnat podnikatelské prostředí, potřebujeme, aby malé a střední české podniky dokázaly vytvářet kapitál. Zrušíme nespravedlivé investiční pobídky, zrušíme nespravedlivé dotace do podnikatelského sektoru a zajistíme spravedlivé, pro všechny firmy stejné nízké daně. To je totiž nejlepší hospodářská politika.

Dokud budeme v EU, požadujeme, aby dotace šly jen na užitečné dlouhodobé ekonomické stimuly, tedy na infrastrukturu – silnice a železnice a nikdy do kapes vybraných firem, kdy jeden dostane 50 miliónů a jeho konkurent nic.

2. Hospodaření státu. S roztrpčením pozorujeme rozvrat veřejných financí. Budeme se zasazovat o zodpovědné hospodaření státu. Chceme nízké daně a vyrovnaný rozpočet. To není protimluv, to je jediný správný cíl zdravé hospodářské politiky.

Stát musí začít šetřit ve svých výdajích, jako to nyní dělá většina rodin a firem. Dokud bude stát podporovat jakoukoliv politickou neziskovku, dokud se počet úředníků nevrátí na úroveň devadesátých let, dokud bude existovat jediná dotace ze státního rozpočtu průmyslovým firmám, nesmí se zeštíhlování státu zastavit! Budeme radikální a zrušíme desítky agentur a úřadů. Myslíme zeštíhlování státu vážně.

3. Živnostníci, střední třída. Živnostníci, střední a rodinné firmy tvoří spolu se svými zaměstnanci základ hospodářství. Jsou to lidé, kteří se o sebe umí postarat, neobrací se ke státu s nataženou rukou a vytváří užitečné služby a výrobky. Náš stát, místo aby si jich vážil, je v posledních letech spíš jen trpěl nebo přímo dusil.

Víme, že jim nejlépe pomůžeme tím, když je necháme zase nadechnout a odstraníme jakékoliv nespravedlivé výhody, pobídky a dotace pro velké firmy. ZrušímeVŠECHNY byrokratické zákony a nařízení, včetně EET, aby se podnikatelé mohli plně věnovat své práci místo úřadování. Zavedeme jednotný výdajový paušál ve výši 80 % tržeb. Všechny necháme svobodně podnikat a provozovat své řemeslo. To je cesta k prosperitě naší země.

4. Daně. Po letošním snížení daní pro fyzické osoby, které prošlo i díky hlasům Trikolóry se opět – z vládní rozpočtové rady – vynořují hlasy volající po zvyšování daňové zátěže. Budeme vždy trvat na nízkých daních pro občany. Víme, že než všelijaké dávky je vždy lepší, když stát nechá peníze v kapsách lidí, kteří je vydělávají.

Stát má obrovské rezervy ve vlastní byrokracii. Je smutným faktem, že stát v nynější krizi nepřistoupil ani k nejmenším možným úsporám. Úřady přibývaly, bobtnaly, úředníkům rostly jejich platy tak, že ve veřejném sektoru předběhly mzdy v soukromém sektoru. Nepodpoříme nikdy žádné zvýšení daní a budeme vždy prosazovat razantní zeštíhlení státu. Stát musí sloužit, nesmí překážet a nesmí vytvářet neužitečná teplá úřednická místa.

5. Koruna, euro a hotovost. Česká republika má svoji měnu. Zisk ČNB by měl být v souladu se zákonem, zdrojem příjmů pro státní rozpočet, což se v současné době neděje! Pružný kurz koruny chrání naši ekonomiku. Koruna je dobrá a je to naše měna.

Přidejte si k tomu fakt, že z eurozóny se stala dluhová unie a všichni členové eurozóny jsou vázáni posílat desítky miliard do záchranných fondů, ručit za dluhy předlužených států a Evropská centrální banka je zneužívána k politickým cílům a tlačena k nákupu nesplácených státních dluhopisů.

O jakémkoliv zrušení koruny nemůže být ani řeč. Česká republika by měla zrušit úřad koordinátora pro zavedení eura a měli bychom do Bruselu jednou pro vždy vzkázat, že euro nikdy nezavedeme! Stejně tak budeme prosazovat zakotvení hotovosti do ústavních práv našich občanů!

Pojďme společně vytvářet Českou republiku svobodnou, hrdou a prosperující!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 767 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)