ROUSKA
2.8.2020
Kategorie: Společnost

Zastavme koronavirové rouškové šílenství, jenom děsí lidi

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieHysterie kolem COVIDu 19 už bylo dost. Opětovná povinnost nosit roušky v místech, kde to není třeba, je prachobyčejnou šikanou obyvatelstva. Jako u nás v Českých Budějovicích.

Tak jsem dneska šel na místní pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny a nevzal si roušku. Holt jsem zapomněl, že podle nařízení jihočeské krajské hygienické stanice jsou na úřadech, v nemocnicích, ústavech sociální péče, lékárnách a úřadech jižních Čech opět povinné roušky. Tak jsem si navlékl tričko na obličej a vypadal jak lupič. Byl jsem tam sám a tři úřednice na mě hráli přesilovku.

Počet nakažených koronavirem činí v okrese České Budějovice podle dnešních aktuálních stavů 9,3 na 100 tisíc obyvatel. V Hradci Králové je to pak 15 nakažených na 100 tisíc obyvatel. V Českých Budějovicích roušky na úřadech povinné jsou, v Hradci Králové nejsou. Pozoruhodná logika.

Je pravdou, že v Jihočeském kraji je na tom nejhůř okres Prachatice, který se výrazně vymyká všem ostatním, kde počet nakažených koronavirem dosahuje hodnot 74 na 100 tisíc obyvatel. Ale tam je to hlavně problém jedné firmy a jejich pracovníků, převážně cizinců z Maďarska, kteří jsou v izolaci. Nevidím důvod, proč znovu otravovat rouškami život lidem v dalších oblastech jižních Čech. Výzvu či doporučení vedení kraje, aby všichni jeho obyvatelé nosili roušky ve všech vnitřních prostorách, absolutně ignoruji. Takovým nesmyslem se nemíním řídit. A jsem rád, že se mnou tak činí velká většina Jihočechů.

Uvedu ještě jeden příklad z nedávna, kdy roušky byly povinné ve vlacích. Jel jsem rychlíkem z Českých Budějovic do Prahy a seděl sám v kupé, když kolem šla průvodčí, která už mě dříve zkontrolovala, otevřela dveře a řekla, ať si nasadím roušku. Já jsem protestoval, že takový nesmysl nebudu podporovat, páč, když jsem sám v uzavřeném kupé, tak přece nikoho neohrožuji. No, nakonec jsme se domluvili tak, že mám mít roušku v pohotovosti na krku. Paní průvodčí byla slušná a omlouvala se, že po vlacích chodí kontroly, a ona, když lidé nemají nasazené roušky, má z toho problémy.

Znovu opakuji, lidé většinou neumírají na koronavirus, ale s koronavirem. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. Někteří lékaři také tvrdí, že roušky jsou při koronaviru zbytečné. Mám fakt dojem, že v některých případech už nejde o obranu proti nemoci, ale o buzeraci a zastrašování lidí. Jsem rouškofob, miluji svobodu a nenechám si ji bezdůvodně brát!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 021 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.