oteplování
1.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zastavení globálního oteplování, podvod za 675 miliard Kč

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRUkážeme zde grafy, které dokazují, že člověkem způsobené emise CO2 nejsou příčinou globálního oteplování.

Současné globální oteplování nikdo rozumný nepopírá, existují snímky ledovců v Alpách, Himalájích i na Kilimandžáru, které to ukazují, otázkou však je, zda lze toto oteplování zastavit snižováním emisí CO2.
Někteří klimatologové (alarmisté) nám tvrdí, že snížením emisí oxidu uhličitého lze oteplování zastavit, a proto emise musíme snižovat, ať to stojí cokoliv.

Níže je graf Lidské uhlíkové emise v letech 1751 – 2018, podle (3).
V období 1910 – 1933 je zde patrná stagnace emisí CO2, zatímco v letech 1945 – 1975 je už patrný strmý nárůst.

Obr. 1

EmiseCO2upr
Nyní to porovnejme s grafem globálních teplot od roku 1860 do r. 2005 dle (1). Je zde patrný strmý nárůst teplot v letech 1910 až 1945 a potom vidíme pokles až do roku 1975.
Je to tedy přesný opak toho, co tvrdí alarmisté. Podle nich by s rostoucími emisemi uhlíku měla růst i průměrná teplota, jenže někdy emise stagnují, zatímco teplota roste a někdy dokonce i klesá, i když emise narůstají.

Obr.2

Globalotepleni

Pokud někdo namítne, že skleníkový efekt může mít zpoždění za emisemi skleníkových plynů, tak si může změřit, když se večer vyjasní, jak dlouho trvá, než teploměr začne více klesat, než při zatažené obloze, protože to je také skleníkový efekt. Sice ne od CO2 ale jeho příčinou je vodní pára.

Když řešíme, jaký podíl má člověk na nynějším oteplování, musíme zmínit také populační explozi, která začala ve 20. Století a trvá dodnes. S tím pak souvisí mnoho necitlivých zásahů do přírody, které ovšem způsobují i změnu klimatu.

Na celém světě se již mnoho let likvidují bažiny, močály, mokřady, u nás i lužní lesy, tropické a deštné pralesy, regulují se toky řek i potoků, buduje se kanalizace, takže voda z krajiny odtéká a neodpařuje se tak jako dříve. Likviduje se tím malý vodní cyklus, který způsoboval častější srážky a tím i ochlazování ovzduší. Tedy máme sucho a potom přívalové deště. Také lze citovat:

„Současným názorným a tragickým příkladem následku odlesnění je vývoj Mau Forest v oblasti Great Rift Valley v západní Keni. Na konci 20. století zde bylo během 15 let odlesněno na 2000 km2 a přeměněno na zemědělskou půdu novými osadníky. Řeky však ztrácí vodu, nepřichází období dešťů a obyvatelstvo v dolní části povodí trpí nedostatkem vody……Odlesnění vedlo ke zvýšení teplot v krajině až o 20° C …
Lidské civilizace systematicky odstraňují vodu z krajiny, protože hlavní zemědělské plodiny nesnášejí dlouhodobější zaplavení kořenů vodou. …
Vázání sluneční energie výparem vody (chlazení) na místech s nadbytkem energie a uvolňování sluneční energie na místech chladných při kondenzaci vody je podstatou dokonalé přirozené klimatizace pomocí vody a rostlin…..
Vykácej les a změní se klima….“ (2)
„ Vegetace a zvláště stromy účinkují jako extrémně výkonné klimatizátory, a to díky jejich povrchové výměně kořenů a listů, které z půdy extrahují vodu a vypařují ji skrze listy….
strom (rostoucí na polních mezích), je základním prvkem řízení lokálního klimatu. Strom v poli doplňuje pěstované plodiny a umožňuje posílit vertikální pohyby vody a napomáhá vsakování vody do hloubky a opačně i jejímu vypařování,…

Tato teorie o zemském vypařování, pokud nezpochybní teorii o uhlíku, která je k dnešku univerzálně přijímána, umožňuje znovu položit otázku o původu klimatického a přiznat si, že příčiny oteplování jsou možná více komplexní, než si aktuálně připouštíme.“ (4)

Nebo názor českých vědců z Univerzity JEP na Mezivládní panel pro klimatickou změnu (Intergovernmental Panel on Climate Change IPCC) při OSN:

„V IPCC materiálech se doslova píše, že obsah vodní páry v atmosféře a tedy i oblačnost jsou řízeny změnami skleníkového efektu, které se odvíjejí od změn obsahu CO2 a dalších výše uvedených skleníkových plynů. IPCC tak popírá efekt krajinného pokryvu na klima, popírá tedy, že odvodněním a odlesněním měníme klima …

Toto tvrzení neodpovídá skutečnosti, není pravdivé. Teplota vzduchu závisí na krajinném pokryvu (les, vodní plocha versus odvodněná plocha bez vegetace) a nad lesem je jiné množství vodní páry a vyšší relativní vlhkost nežli nad odvodněnou plochou….

Nebylo dosud dostatečně prokázáno, jak se emise CO2 podílejí na změně klimatu. Hodnoty růstu průměrné globální teploty i tzv. radiačního zesílení jsou výsledkem modelů. Slepě následujeme hlavní proud EU a IPCC, který je postaven na uhlíkové koncepci. Neuvědomujeme si, že způsob, jakým zacházíme s krajinou a hospodaříme s vodou, je hlavní příčinou klimatické změny. Opomíjíme přímou úlohu vody a vegetace. „ (5)

A to nejhorší nakonec: „Náklady na dosažení uhlíkové neutrality v Česku budou činit 675 miliard korun.“ (6)  Což činí 63.380 Kč na každého obyvatele ČR, přičemž už teď se ví, že tato akce nebude mít žádný užitečný efekt, protože největší producenti CO2 – Čína, USA a Rusko – se této miliardové loupeže neúčastní.
Prameny:
(1) https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Glob%C3%A1ln%C3%AD_teplota_1860_2000.png
(2) http://envimod.fzp.ujep.cz/sites/default/files/skripta/29e_final_tisk.pdf
(3) https://desdemonadespair.net/2019/06/graph-of-the-day-carbon-emissions-and-human-population-1751-2018.html
(4) http://www.soilteq.eu/uk/blog-uk/voda-puda-plodiny-nova-teorie-o-zmene-klimatu/
(5) https://www.dacice.cz/e_download.php?file=data/editor/1291cs_21.pdf&original=AuditKrajinyDacicko_titulka.pdf
(6) https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/bez-jadra-to-nedame-uhlikova-neutralita-v-cr-bude-stat-675-miliard-korun-rekl-babis-40306745

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 256 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)