KLINIKACZ
20.10.2017
Kategorie: Společnost

Zase ta Klinika

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Náš stát, když se rozzlobí, dokáže být pěkný drsoň. Za svými právy umí jít s buldočí sveřepostí,  hlava nehlava. Padni komu padni. Vezměte si třeba jen  ty známé platby za svoz domovního odpadu. Když je za své děti, umístěné v dětském domově, jejich nezdární rodiče neplatili, na náš stát nevyzráli. Ne ne, holenkové. Prodloužená ruka státu si pěkně počkala na den, kdy jejich ratolesti dovršily osmnáctý rok svého života. A mezi dospělé je uvítala parádní exekucí.

Tuhle šílenou praxi jim sice letos zatrhl Ústavní soud, ale jiné zhůvěřilosti zůstaly, jak se například letos přesvědčil majitel společnosti ekolo.cz. To je ten pán, co záběry zloděje, který mu v přímém přenosu krade drahé kolo předal (správně) policii, ale později je také vyvěsil na Facebook. Což, narozdíl od policejního “pátrání”, velice přispělo k dopadení pachatele.

Za to ten dobrý muž, jak jistě víte, dostal pokutu od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) s argumentem, že i pachatel má právo na soukromí. Před pár týdny ji potvrdil i Ústavní soud, ke kterému se nešťastník odvolal. Protože rozhodnutí státu, ať je jakkoli nesmyslné, nemorální a z hlediska spravedlnost zvrácené, nám tu žádný nýmand napadat nebude, že.

Z nejčerstvějších příkladů, že když se jedná o (byť domnělá) práva státu, tak se to řeže hlava nehlava, můžeme uvést případ Michala Kovárníka, majitele firmy na výrobu chemikálií KM PLUS. Toho finanční úřad pro Pardubický kraj zlikvidoval během několika hodin. Přijelo komando se “zajišťovacím příkazem” a zabavilo vše, co mělo nějakou cenu. Prý nějaké nesrovnalosti v daních. Když se pak jeho daňový poradce domáhal na příslušném úřadě informací, co že vlastně porušili tak: ” Paní nám poté řekla, že to bylo na základě telefonického pokynu z vrchu. A víc nám neřekla”

Z toho by se dalo usoudit, že stát je zkrátka samec. Tvrďák. Sekáč, který se nezakecá. Kdyby tu ovšem nebyl případ pražské Kliniky…

Jak jistě víte, v tomto týdnu vypršela soudem stanovená lhůta, do které měly smažky objekt vyklidit. Byla to, ve více než tříleté historii tahanic o tenhle žižkovský squat, už několikátá lhůta. A nestalo se, jako obvykle, jako kdykoli předtím, vůbec nic! Tedy kromě dvou věcí. Jakási mluvčí “Klinikářů”, neoprávněně užívajících cizí majetek, jistá Tereza Virtová vyhlásila, že tam prostě zůstanou. „Na Klinice zůstáváme ze stejných důvodů, jako jsme sem před třemi lety přišli” Ale přidala i něco dobré vůle vůči vlastníkovi objektu: „Jsme připraveni spolupracovat s architekty, kteří se na rekonstrukci budou podílet. Budeme je sem i pouštět.“ Jak velkodušné, chtělo by se smeknout, i pouštět….

Druhou věcí bylo, že Klinikářům vzápětí přispěchala na pomoc Česká televize. A ve své hlavní zpravodajské relaci uvedla reportáž z Kliniky. Ukázala nám dvě (asi jediné uklizené) místnosti v objektu a předložila seznam krásných, všeobecně prospěšných a pozitivních aktivit, které se tu provozují. S jasným, manipulativním podtextem.

Takže tu máme pravomocné rozhodnutí soudu, o tom, že squateři musí objekt opustit a předat ho SŽDC. A stát, co nekoná. Tak, jako v předchozích letech. Náš stát, jindy drsoň, tu stojí nahý v roli trouby, který se nechá zesměšnit feťáky. Zcela zjevně se zde bojí zasáhnout.

Vidíme stát, který dokáže tvrdě a rychle zatočit se slušným občanem, ale před skutečným ničemou přešlapuje ve rozpacích.

Vážení politici, lokální i celostátní, neudržujte se navzájem v omylu. Neutěšujte se, že jde o marginálii.  O lokální, pražskou pitomost, typu přejetého pejska, na kterou se brzy zapomene. Vaši občané od Aše po Bruntál tuhle causu velice, velice pozorně sledují. A činí si závěry. O právním státu. O rovných a rovnějších. O praktické nedotknutelnosti lidí, zosobňujících jistou ideologii. I o důvodech téhle nedotknutelnosti. Abyste nebyli za pár dní překvapeni. Kde že se to v těch lidech vzalo…

Nakonec bych si dovolil jednu malou, osobní prosbičku České televizi: Milá televize, vy tam na Kavkách víte všechno a vše důležité nám zprostředkujete. Dejte prosím zavčas vědět, až bude přímý přenos z vyklízení Kliniky! Nebo aspoň záznam! Abych si nakoupil nějaké lepší víno a chlebíčky a udělal si s rodinou hezký večer.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.